Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Zakupodavcima sami zakupci daju subvencije i niko ih ne tuce po usima za to.
Sto radim zemlje u zakup subv. uzimam ja jer je radim ,a ko nece tako da pristane neka je radi sam.....
 
10% je bilo onih koji su imali PIO uslov bili onoi cisti ili necisti ,bar u mom kraju.
I da apsurd bude veci bilo je domacinstava sa 5-6ha zemlje u kojima se svi clanovi bave iskljucivo poljoprivredom a nisu mogli da ispune taj uslov i nisu dobijali subvencije ,a na drugoj strani bilo je dobro situiranih sa zaposljena tri clana u javnim ustanovama(sud ,mup ,dom zdravlja) a cetvrti registrovan i uzimali su subvencije.
 
Sad dobija i tih 90%. Doktori, direktori, advokati, gasterbajteri i svi drugi zakupodavci jer imaju pravo zato sto imaju zemlju ,a mnogi ne znaju ni gde se nalazi.
Eto ja sam cist poljoprivrednik i nisam dobijao tih 170 sa 4-5 hektara zemlje.Prijatelju bolje napisi koje su bile varijante da bi se dobilo tih 170 za odabrane.
 
Eto ja sam cist poljoprivrednik i nisam dobijao tih 170 sa 4-5 hektara zemlje.Prijatelju bolje napisi koje su bile varijante da bi se dobilo tih 170 za odabrane.
Dobijali su svi registrovani poljoprivrednici koji su bili u PIO. Zasto mislis da smo bili odabrani?

- - - - - - - - - -

Цоци заборавио си да поменеш Пинкове и Грандове звезде а за Лацина питање зашто није добијао субвенције.
Nije mi bas jasna tvoja konstatacija.
 
Jedino sto je dobro u ovom sistemu bez subvencija jeste to sto vise onaj "profi" ne moze da plati vecu arendu nego ja "hobista" jer ga subvencije ne pokrivaju.
Sad cemo videti jel rode rodne ili mnoge.

Taj sto je bio tad profi tj. bar velika vecina vise i ne pita posto je arenda vec kaze DAVAJ.Od ovog sad nema gore.Dobija i kurta i murta a u stvari sve je to kita lastina.Sad ces da vidis sta i koliko znace subvencije kad grune mleko iz EU po 22din/litru.
 
Slažem se da subvencije znače mnogo ali bih ja više voleo da nam malo sjašu sa grbače i ne dozvole EU da nas zasipa svojim smećem.Da naši proizvodi budu zaštićeni od strane Države.Verujem ( nadam se da se mnogi slažu) da bi dobili na taj način više nego da nam daju subvencije pa nam posle na razne načine uzmu 3x više
 
Da me ne shvatite pogresno.Meni pare kao kes ne trebaju.Nek naftu oslobode akcize,nek subvencionisu djubrivo sa 10din/kg,seme nek sufinansiraju sa 20% i to je to.Nek vezu za prijavljenu povrsinu u trezoru.Cim nema kesa i arendasi ce da olade i mali ce se vratiti na normalu.Bez uslova PIO ali sa ogranicenjem od do 100ha.
 
Da me ne shvatite pogresno.Meni pare kao kes ne trebaju.Nek naftu oslobode akcize,nek subvencionisu djubrivo sa 10din/kg,seme nek sufinansiraju sa 20% i to je to.Nek vezu za prijavljenu povrsinu u trezoru.Cim nema kesa i arendasi ce da olade i mali ce se vratiti na normalu.Bez uslova PIO ali sa ogranicenjem od do 100ha.

U potpunosti se slažem,samo si naftu zaboravio.
Samo,džaba mi tu pišemo.Nema realnih izvora odakle bi nam to obezbedili jer bi im prostor za snalaženje bio skraćen.
 
Napisao sam da naftu oslobode samo akcize.Nek uvedu kao Hrvati plavi dizel.100lit nek daju po hektaru bez akcize i vecina bi bila zadovoljna.
Znam da je dzaba ovo sto pisemo ali nam je na dusi lakse.
 
Meni upravo stigao izvestaj sms od banke da mi je legla uplata od 2000 din. po hektaru subvencije za 2017.................
 
Taj sto je bio tad profi tj. bar velika vecina vise i ne pita posto je arenda vec kaze DAVAJ.Od ovog sad nema gore.Dobija i kurta i murta a u stvari sve je to kita lastina.Sad ces da vidis sta i koliko znace subvencije kad grune mleko iz EU po 22din/litru.
Mozda kod tebe, ove godine sam vec hvalio selo kako cena arende nije otisla u nebesa i zadrzala se na 220e/kj, a i ja sam uzeo za mene lepu povrsinu po toj ceni.
Nemam krave, tako da me mleko ne dotice.
 
Nema veze sto nemas krave ,proizvodis hranu za nekog ko ih ima.
Sve bi to trebalo u normalno ustrojenim ekonomijama da bude lanac od medjusobno zavisnih karika.
 
Prestalo je to od kad stocari dobijaju zemlju po pravu preceg oni veci, a manji uglavnom imaju svoje zemlje u odnosu na stocarstvo. Nesto bas i nisam sreo stocara koji se oslanja na kupovinu hrane, dok onih koji guraju ratarsku proizvodnju kroz stocarstvo cine vecinu.

Nazalost je tako u drzavi i nismo uskladjeni u sistemu nikad bili, NAZALOST.
 
Za tov junadi je bilo i prosle godine 10000dinara po grlu neznam sto su bolji uslovi ove godine kad je subvencija ista
 
Promenili su zakon o poljoprivredi iz 2013. godine. Sad moras imati oba ispred i pratiti gde su izmene.
Kada govorimo o tovu junadi koji pominjete, on jeste izmenjen. Evo zakona iz 2013. a evo posle citat izmene iz kraja 2016. vezano za ovaj deo. Takodje, moras znati i protumaciti ovo. Promenjen je ceo stav 2. Posto se vise ne ide na tov junadi, napravljena je izmena i vise nije potrebno da june provede na gazdinstvu 185 dana vec 120 dana zato sto sada govore o teladi a ne o junadi i mozes ostvariti podsticaj za prodaju tog teleta. Posto nisam pravnik, ne mogu ovo da tvrdim vec ja to tako tumacim.

Тов јунади
Члан 25.
Подстицаји за тов јунади утврђују се у минималном износу од 10.000 динара по грлу у тову.
Подстицаји из става 1. овог члана остварују се ако је товно грло произведено у сопственом запату, купљено, односно увезено у години у којој се подноси захтев, ако је провело или ће провести у власништву тог лица најмање 185 дана и ако је намењено за производњу меса и по завршетку това ће бити предато у кланицу или је намењено извозу.
Подстицаји из става 1. овог члана остварују се једанпут за период трајања това.

Члан 6.
У члану 25. став 2. мења се и гласи:
„Подстицаји из става 1. овог члана остварују се ако је товно грло намењено за производњу меса провело у власништву лица из члана 20. став 1. овог закона најмање 120 дана, након чега је предато кланици или је намењено извозу.”.
 
Za tov junadi je bilo i prosle godine 10000dinara po grlu neznam sto su bolji uslovi ove godine kad je subvencija ista
To zavisi od toga ko priča tu
priču, i zavisi od toga dal je taj koji priča uspeo nekoga da ubedi u tu priču.
Ma gluposti glamočićeve.
To ti isto kao kad pričaju kako treba dizati zasade voća jer će to doneti državi i seljaku veće pare i kao zaposliće se više ljudi samo ne znam kako kad se uvoze stubovi iz italije po 10 evr kom,sadnice borovnice iz holandije,treset iz ukrajna-belorusija,folija iz turske samo radna snaga srpska 160 din sat preko omladinske zadruge i na sve to 40 % nazad od mog poreza ,a ekvivalent neka bude da je trebalo za tu površinu 40 000 stubova.Eto gdi su naše pare,jer ovako se pomaže mali Srpsi seljak.
 
Nazad
Vrh