Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Ukratko, bice prihvacena kao rasa i moce da se matici. Ne razumem tematiku jer nemam ovce. Pozoves ministarstvo pa se raspitas.
 
Na teritoriji grada Beograda ima konkurs koji traje do 10 marta ko hoće povraćaj za mehanizaciju (ali samo traktori do 60 kW) i grad vraća 80% ili maksimalno 1.300.000 din. Ali ima bodovanje i mora da se dostavi predračun da važi 90 dana.
 
Koji traktor od 130 konja ulazi u tu cenu da bi se dobio povracaj? To verovatno ce moci samo belarus, yto, hatat i jos neke modeli drugih proizvodjaca. Ja bih rusa od 105 konja.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Za povraćaj za traktore je izdvojeno 100 miliona dinara što znači ako po jednom traktoru bude povraćaj 1,8 miliona, te pare biće dovoljne za 55 traktora, znači povraćaj će tobiti 55 gazdinstva, to je jako malo.
 
Danas poslepodne je ministar poljoprivrede Branislav Nedimovic posetio nase selo. Prvo je jedan perspektivni mladic iz SNS odrzao maestralan govor, da je malo falilo da napustim predavanje koje je trebalo biti ISKLJUCIVO poljoprivreda a ne politika.
Uglavnom na moja pitanja 1) zasto telehender, a ne recimo nafta? - Odgovor je bio razmatra se nafta i radi se na tome.
- - - - - - - - - -
Za naftu mrka kapa za ovu godinu. Placacemo je 150din/l a dok se sete da se nesto promeni prosla godina i od akcize i pdv-a mi njima vratili novce od bednih 4000din/h subvencije.
Znaci,nisi optimista kad je u pitanju regresirano gorivo za ovu godinu? Iako oni kazu da "razmatraju" tu mogućnost?
 
Nema nista od povracaja akcize za ovu godinu. Velik je to novac kojeg oni treba da se odreknu. Nek je 1mil ha za koje se trazi povracaj akcize x 3000din = 3 milijardi dinara bi to kostalo. Lakse im je da daju 100 miliona ili 1/30 navedenog iznosa za naftu i da to usmere na traktore. Dobijaju se poeni kao evo mi radimo na mehanizaciji a situacija da je to oko 55 traktora.

@Rasa
Ti mozes traziti povracaj za JD 125ks, koji je oko 60.000e + pdv, pa u slucaju da prodjes dobices 14.500e.


Zaboravio sam da pozdravim Radivoja naseg kolegu sa foruma, preko ministra i da kazem da nas je zaboravio kako je otisao u politiku.
 
Dosta dobri' stvari sam pročitao od Radivoja Nadlačkog na forumu,živo me interesuje da li je bar deo predložio ministru NAdimoviću?!
 
Dosta dobri' stvari sam pročitao od Radivoja Nadlačkog na forumu,živo me interesuje da li je bar deo predložio ministru NAdimoviću?!
Ne budi dete,pa sad da si sa njim prst u **greška i da mu predložiš nešto odgovor bi bio da sad to ne može nema para,pa videćemo za ubuduće(on je ubacio svije **greška unutra ne misli da se vadi odatle),pa će sve da žvalavi kako je to dobra stvar i td.
Isto kao ona mlekarica,kao ja sam tamo unutra i oni mene slušaju i biće nam dobro samo glasaj sad za ovog mog,isto je dobar ko onaj član ovog foruma prdeo na sva slova kako je zakon o polj. zem. dobar i da će sve biti urađeno da ide na ruku malih polj. proiz. jer znamo mi kako se oni muče i mi želimo da im pomognemo.
Ma nek ih đavo nosi.:zli:

- - - - - - - - - -

Po ovim subvencijama vidim da će samo skočiti cene polovnih traktora...
Znači sad je momenat da krenem sa šminkanjem svog rusa 82-ke 84-to god,mala kabina.Ima da se unovčim,pa sačekam iduću god. tada nema izbora,a nema ni sub. za traktore,pašće cena polovnjacima i moćiću za iste pare da kupim ali ovog puta MTZ 82-ku 90-to god. velika kabina.
 
Zaboravio sam da pozdravim Radivoja naseg kolegu sa foruma, preko ministra i da kazem da nas je zaboravio kako je otisao u politiku.[/QUOTE]

Bojane nije Radivoje Nadlački zaboravio na nas forumaše, saće sve povraćaje za traktore da podele nama na forumu :osmeh:
 
I opet se svodi na veze i vezice, mućke i privilegije, mito i korupcija i tako u svim segmentima društva, tako da je došlo vreme da bolje poznaješ nekog i da budeš mutljaga nego da si vredan i da imaš znanje, zato sam ja protiv subvencija jer one služe samo za raslojavanje i svadjanje poljoprivrednika u kome će manji broji ići napred a ostali nazad
 
Nazad
Vrh