Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Ima nas svega par ovde a koji se nadju prozvanim i smeju da odgovore,a mislim da vise steti tvoj odgovor vecem igracu.
Veruj mi znaci mi za par hektara tih par hiljada vise nego tebi ili bilo kome drugom za 200ha.I znaci mnogo 1.000 za tovljenika jer je bila zadnje dve godine jedina zarada po komadumeni a i drugima,i znaci svaki dinar na koji mogu da konkurisem po konkursima po bilo kom osnovu i boricu se da pored plate od par desetina hiljada dinara ostvarim jos koji dinar zarade na poljoprivrednoj proizvodnji jer ne mislim otici sa sela kad sam sposoban da pored rada u firmi 8h jos par sati dodatno odradim kuci oko stoke i zemlje.Odrecu se subvencija onog trenutka kad drzava odustane od nameta na platu i umesto da plate oporezuje, da mi daju godisnje makar 1.000 din sto sam zaposlen i sto sam uspeo da sacuvam radno mesto u ovakvoj teskoj situaciji kao sto tebi daje subvencije zato sto nesto posedujes(apsurd)
i znaj dok je malih zivece i veliki na konto malog zbog subvencija,jer na koga ce da rasparca 200ha nego na mala gazdinstva tako da cudi me da zbog ovog nisi dobio odgovor od nekog velikog proizvodjaca jer njemu vise smeta uvodjenje pio kao uslov nego malom.
 
Kako je rekao taj bisi ministar u Brazdama ove godine nece biti ni obnove gazdinstva. Jedino oni koji imaju promene moraju ih prijaviti.
O tome da vise nece biti obnove registracije slusam vec nekoliko godina i nikako da se to ostvari!
Kazu ukoliko nema promena, pa dali su oni normalni? Kako da ne bude promena kod ratara koji sigurno nece imati istu setvenu strukturu kao i lane?!
Psi koji laju, nista drugo!!!
 
Ima nas svega par ovde a koji se nadju prozvanim i smeju da odgovore,a mislim da vise steti tvoj odgovor vecem igracu.
Veruj mi znaci mi za par hektara tih par hiljada vise nego tebi ili bilo kome drugom za 200ha.I znaci mnogo 1.000 za tovljenika jer je bila zadnje dve godine jedina zarada po komadumeni a i drugima,i znaci svaki dinar na koji mogu da konkurisem po konkursima po bilo kom osnovu i boricu se da pored plate od par desetina hiljada dinara ostvarim jos koji dinar zarade na poljoprivrednoj proizvodnji jer ne mislim otici sa sela kad sam sposoban da pored rada u firmi 8h jos par sati dodatno odradim kuci oko stoke i zemlje.Odrecu se subvencija onog trenutka kad drzava odustane od nameta na platu i umesto da plate oporezuje, da mi daju godisnje makar 1.000 din sto sam zaposlen i sto sam uspeo da sacuvam radno mesto u ovakvoj teskoj situaciji kao sto tebi daje subvencije zato sto nesto posedujes(apsurd)
i znaj dok je malih zivece i veliki na konto malog zbog subvencija,jer na koga ce da rasparca 200ha nego na mala gazdinstva tako da cudi me da zbog ovog nisi dobio odgovor od nekog velikog proizvodjaca jer njemu vise smeta uvodjenje pio kao uslov nego malom.
Kome si odgovorio?
 
Subvencija ovakva kakva je kod nas i nije uopste osmisljena da se mali proizvodjac stimulise. Njih ima recimo 80%. Zato nije u interesu da se isplacuje lupam 300/400 eura. Oni sa 100, 500, 1000, 2000 su u startu daleko jaci, jer da nisu takvi ne bih ni radili te povrsine. Plus kada dobiju i ovo malo za njih je to premija. A mali proizvodjac kada dobije koliko bilo, njemu je opet neka korist. Zato od pocetka svega ovog i nisam bio za ovakav vid stimulacije poljoprivrednika. Dobijas dinar, a na drugoj strani gubis pet.
 
Ne moraju oni da zabrane uvoz, ali ne treba ni carinu ukidati.
Valjda ima nekih metoda da se zastiti domaci proizvodjac.
Nikada nisam cuo da se nesto izveze u eu.
 
Mogao bih i ti da im obljasnis!
Pa mi i ovako imamo dovoljno hrane, plus nesto se izvozi za Rusiju i jos i neke zemlje koje nemaju veze sa eu.
 
A ko da objasni onda stanovništvu poskupljenje hrane koje bi izazvale te carine ?
Koliko sam ja razumeo trebali bismo opteretiti samo one proizvode koje mi proizvodimo, poskupljenje ne bi bilo gotovo nikakvo.

Mada po podizanju cena goriva, djubriva, hemije sto se optereti ne vidim da im to predstavlja problem. A da ne pricamo o poskupljenju goriva,cigareta,pica...tu i nema poskupljenja proizvoda,nego samo podizanje akciza.
 
I uvek u temama o subvencijama oni koji su protiv njih,kojima one nisu potrebne.....zar vam se ne cini da ste ponekad visak i da spamujete temu?
Ja sam to primetio pre par god. i napisao da njih nekolicina miniraju i izvredjaju sve zivo sto nije po njihovoj volji!
U ovoj temi su bili najveci negativci koji nista drugo nisu trazili osim svakodnevne molbe da komsiji crkne krava!
Pa jbt kad je vec crkla da bar vise ne gnjave!
 
I uvek u temama o subvencijama oni koji su protiv njih,kojima one nisu potrebne.....zar vam se ne cini da ste ponekad visak i da spamujete temu?
Meni su visak,na moju povrsinu i kvalitet zemlje te subvencije koje daju nemogu nista da poklope a da ne pricamo o socijalnom i penzionom,nemogu da zaklope ni 30% nameta drzave,e sad ko radi dosta zemlje njemu su i ove od 4000 odlicne,moze da zakrpi socij.penziono i cak nesto da pretekne.....

Ja za moje mogu da kupim 300kg mesavine.
 
posto imam malo zemlje, da li u slucaju ako registrujem gazdinstvo, mogu da preskocim te subvencije, nekako mi izgleda mnogo zakomplikovano i iziskuje mnogo papirologije, a to su sitni novci na malo zemlje, sa tim ne bi mogao ni 1 kj da ovrsem.
 
Nazad
Vrh