Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Stigli papiri za obnovu. Buni me ovaj pasus,
citiram " Potrebno je da dostavite nove listove nepokretnosti,ako to niste ucinili do sada. Stari posedovni listovi Katastra zemljista, odnosno izvoda iz zemljisnih knjiga NE VAZE. :sta: Ja sad ne znam da li smo prosle godine nosili te nove listove, ne secam se
 
Prošle godine nije moglo da se obnovi gazdinstvo bez Listova nepokretnosti iz katastra.
Meni vecina ugovora izlazi 31.12.2015.(ugovori uradjeni 2010 na 5 god)i prosle godine je obnovljeno bez ikakvih problema bez Listova nepokretnosti.Samo za nove parcele su trebali Listovi.Bar je tako kod nas bilo.
 
Nema ograničenja u veličini gazdinstva (samim tim i u njegovoj obnovi). Sasvim druga stvar je ograničenje za isplatu subvencija...
 
Kolega @dukej je napisao pre mene.
Mozes da registrujes 50 ili 500 ili 5000 ha, isplata za jedno gazdinstvo ce biti do 20 ha.
 
Zar ne moze da bude "privatna" arenda (ne zakup drz. zemlj.) u tih 20 ha? Bez uslova za PIO.
 
Daj Bože da bude po tvom da dobijemo "ozbiljan keš" ali kako sam čuo pre par dana i danas proverio u naše min.polj. reče mi da se neće subvencionisati ni jedan zakup.
 
Juče mi stigli poštom papiri iz Šapca, za obnovu poljoprivrednog gazdinstva . Pošto sam ga registrovao prošle godine i papire za rgistraciju sam dobio u trezoru , a sad mi ovo prvi put stiglo, kad popunim papire da li ih pismom vraćam za Šabac, ili nosim i predajem u trezor kao i papire kad sam registrovao domaćinstvo ?
Hvala
 
Nazad
Vrh