Subvencije poljoprivredi za 2014

Danas zovem u sabcu za novac teta kaze jos ne isplacujemo 6000 dinara po hektaru tako ima da cekamo do sledece godine
 
Ima li šta od nastavka isplata ovih subvencija po hektaru?Ja sam 28 jula predao za naftu i djubrivo.Djubrivo mi je isplaćeno krajem septembra a za naftu još nema. Predao sam i zahtev za subvenciju za nabavku mehanizacije 14 oktobra. Kupio sam traktorsku frezu u avgustu.Ovde su mi rekli da ako prodjem sa ovim zahtevom povraćaj će biti 55% cene bez pdv-a,ali na netu nalazim da je taj povraćaj 45% za marginalna područija.Ne znam šta je tačno.(verovatno manji iznos).
 
Prosto ne mogu da verujem da je moja opstina uzela subvenciju, i uradila poljske puteve... Neverovatno! S druge strane, jos skupljam fiskalne za djubrivo, od povracaja za mehanizaciju nema nista josuvek... I tako...
 
Nisam siguran stigla mi neka uplata,nisam proveravao mislim da je 6000din po hektaru leglo.
Neverujem da je doplata za suncokret prema mojoj proceni bilo bih lepo slatko ali neverujem da je suncokret u pitanju da nama bude nesto slatko od njih.
 
Ministarka poljoprivrede Snežana Bogosavljević - Bošković izjavila je večeras da planirane subvencije za poljoprivredu i premije, nakon rebalansa budžeta nisu smanjene i biće isplaćene u skladu sa važećim zakonom o podsticajima u poljoprivredi do kraja godine.
 
Nazad
Vrh