Subvencija za mehanizaciju

Jok, nego sedeti ispred TV-a i cekati sta ce ministar da kaze.
Ako bi institucije i ministarstva zajedno sa drzavom bili u pravom smislu reci uredna i pravna drzava, onda bas na taj naj jednostavniji nacin bi trebali da obavestavaju narod.
Kod nas normalne, istinite i realne stvari se skrivaju u medijima a plasiraju lazi, farmu i parove!
Bljak...od svga ovoga!!!
 
U ovoj državi mora postojati veza ili poznanstvo sa svima i uvek i to u svakoj oblasti života, ja sam znao da će biti uredba ali da će biti ograničeno, ali pošto u prirodi stvari mi stoji da ne želim da se otimam o bilo šta ,nisam se spremio iako imam razlog, ja volim da dobijem ono što mi pripada bez muvačine , otimačine uvlačine itd, možda zato i nemam više nego što bi imao u životu! Država je država svih gradjana i tako treba i da se ponaša, sve što se finansira iz nekog budžeta mora biti javno i transparentno , ali država kreira model po kome smo se svi izopačili , izmenuli sistem vrednosti i tako se i ponašamo, pa ljudi ...znate li vi koliko ljudi zna da peva i bavi se dugo tim poslom pa nikad ne snimi ploču ili tv spot ili se pojavi na tv...za sve treba veza i poznanstvo..........ama baš za sve !
 
Mene konkreno u subvenciji za voćarske traktore (to rešenje čekam) najviše nervira to što te prave budalom poznatom rečenicom "predmet je još uvek u obradi" a sad su ubacili i "pri kraju smo".
Umesto da obaveste ko je zadovoljio uslove a pare kad budu biće. A ne ovako nit znaš dal da u mom slučaju prodaš stari traktor,čuvaš uštedjevinu, uzmeš kredit, uzmeš od zelenaša itd... A vreme prolaziiiiiii....
 
Danas sam morao do Beograda po svoje resenje za masine. Dva meseca vec kazu poslato poslato. I prosle nedelje mi zvali upravu i rekli im da nam jos nikada nije stiglo. Ljubazna neka zena nam rekla da se javimo u ponedeljak. Juce zvali i dobili kontakt zene koja je zaduzena za moj predmet koja nam je rekla ako vam nije tesko dodjite u Bg po njega. Danas pravac u UAP i nadjosmo zenu i ona jedva nadje moj predmet. Na njemu datum da je poslat krajem okrobra a meni nikako nije stigao. I potpisa se ja tamo i imam rok od 90dana da izvrsim kupovinu predmeta. Inace gospodja mi rece na kraju da su u velikoj guzvi da zure da u sto kracem roku zavrse sve oko mladih poljoprivrednika. I eto ljudi od 18aprila do dana danasnjeg.

Nada poslednja umire.
 
Mene konkreno u subvenciji za voćarske traktore (to rešenje čekam) najviše nervira to što te prave budalom poznatom rečenicom "predmet je još uvek u obradi" a sad su ubacili i "pri kraju smo".
Umesto da obaveste ko je zadovoljio uslove a pare kad budu biće. A ne ovako nit znaš dal da u mom slučaju prodaš stari traktor,čuvaš uštedjevinu, uzmeš kredit, uzmeš od zelenaša itd... A vreme prolaziiiiiii....
Kada si ti poslao za traktor? Ja sam poslao 25.Maja i evo stiglo sada 1.Decembra a konkurs ke bio do 31.Maja

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam na koga se odnosi da sedi i ceka pa mu drugi kriv ali morate vi mladji pa jos i akademski obrazovani da nismo svi na vasem nivou a i po godinama smo blize vasim roditeljima.Ne cekamo mi zovemo povremeno a pratimo i konkurse,medjutim ti novi fazoni "predmet je jos u obradi"nama jako lose zvuci.Od tri stvari koje sam mislio da obnovim jedan sam hteo da bude nov ali ni to mi ne prolazi tako da bice mi dobri i polovni.Pozdrav
 
i uvek im je neko kriv,a najteze je prihvatiti činjenicu da si sam sebi kriv
U ovom slucaju sam izgleda ja kriv, umesto da pitaju kako se neke stvari rade, mene osolise. :osmeh:

Mada se niko ne zali na losu drzavu kad se zbog subvencija papiroloski rastaju od zena kako bi delili gazdinstva, ne zale se ni kad zemlju prevode na familiju da bi izasli iz PIO fonda, zale se na male subvencije ali ipak prvi staju u red kad i to malo dele, zale se protiv gazda koji im rade zemlju po ataru ali ipak licitiraju drzavnu za njih u nadi da ce se ogrebati za koje jutro, cudan smo mi naro.
 
Ako na mene mislis nisam imao nameru da te osolim ali ponekad si malo brz,a ovo sto si napisao sve do reci je tacno i to uglavnom vi mladi radite.Ljudi mojih godina su uglavnom vec ispali iz ovih sema.Iz poljoprivrede sam se pre 15 godina zbog zdravlja povukao a sada silom prilika se aktivirao delimicno.Probacu svojim sredstvima da odrzim gazdinstvo valjda cu i snage imati.A zdravlje pa vidim da i zdraviji odlaze.
 
Evo prodje i Mitrovdan a odgovora nema.Sada cekamo Arandjelovdan,Nikolu a verovatno i Jovandan.Mada verovatnije je da ce biti za svetog Talalaja...
Da se citiram od pre mesec-dva ,kanda cu biti u pravu.

- - - - - - - - - -

Sada sam zvao ministarstvo.,,Gospodine vas zahtev je u finalnoj fazi i uskoro cete dobiti resenje na kucnu adresu".Dovidjenja.
 
Inace samo da kazem zahtev koji sam predao 18aprila kod gospodje koja ga je obradjivala je stigao tek 21oktobra. Tako da nema veze uopste kada je ko predao zahtev. Ali eto zavrsila se i ova agonija cekanja napokon.

Nada poslednja umire.
 
Šta ima tu prvo se obrađuju zahtevi sa vezama tj ko ima neku vezu posle svi ostali,jer drugog objašnjenja nema?Po nekom pravilu trebalo bi da se radi po datumu prijema zahteva i tako redom lično sam kupio prskalicu u Martu mesecu za keš predao papire u Maju i još uvek ništa,ne pada mi na pamet da zovem jer da sam čekao na njih prskao bi vinogradarskim špricem...
 
Nazad
Vrh