Subvencija za mehanizaciju

diklofen je napisao(la):
A zašto neće biti povoljnije kamate?
Trudim se da skontam al ne ide...
Mene ne bi čudilo da za traktore i ostalu krupnu mehanizaciju produže tj. obnove konkurs.Državu takav vid subvencija vrlo malo košta.Za iduću godinu je u najavi ukidanje direktnih davanja po hektaru a pokretanje opšteg regresiranja(kao refakcija za gorivo).
Kamata neće biti povoljna jer na tako veliki broj kredita ministarstvo neće da odobrava više subvencije na kredite.
Marko, nadam se da si u pravu ali sumnjam no vreme će pokazati.Znam ja druže da banka živi od kredita ali odvraćaju oni ljude iz drugih razloga ,teško uspevaju da naplate subvencionisane kamate od države (Ako se ne varam prve dve god ministarstvo plaća kamatu a banka da pare pa prebijaju) Ja se nadam da si sad razume šta sam hteo da kažem.
Nama kao pojedincima odgovara svaki vid njihovog posla samo da nam bude što jeftinije.
 
Pa državi se više isplati da subvencioniše kamate nego da daje 14000 u kešu po hektaru.Pogledaj zemlje u EU polako ukidaju direktna davanja i prelaze na razne vidove subvencija u vidu kamata.
 
Slažem se sa vama ali pričam za trenutno stanje puno je za mali budžet 14000 +2000 ref.+ subvencionisana kamata+bespovratni povraćaj 30%-40%. Ako se ukine subvencija po ha sigurno da će stimulisati akcize,kamate,poreze,carine...itd. Ali dok to ne bude bojim se da će biti scenario koji sam naveo u ranijim postovima.
 
da li neko mozda zna koji treba zahtev za povracaj subvencije za tanjiracu ?
nemogu da nadjem.. hvala
i sta treba tacno od podataka da prilozim ?
 
Da li je neko podneo zahtev za subvencije npr. za pneumatsku sejalicu i da li je dobio pare?
 
ja sam podneo prosle nedelje za kabinu ne verujem da ce oni to skoro isplatiti jer sad su tek poceli ovih 14ooo da isplacuju
 
nama su rekli da je rok za odgovor dali smo prosli konkurs 90 dana,zato na profakturi za masinu pise opcija placanja 90 dana.
 
bacan je napisao(la):
nama su rekli da je rok za odgovor dali smo prosli konkurs 90 dana,zato na profakturi za masinu pise opcija placanja 90 dana.
Kada sam tražio predračun Ćorić mi je rekao da tako zahtevaju iz ministarstva( 90 dana) .
Dogovorili smo se da ako bude neka promena cene ja nadoknadim ,naravno nezvanično.
Na računu će stojati cifra iz predračuna.
 
Ljudi iteresuje me dali je konkurs trajao do 28 ili 31 maja i gdeće biti objavljena lista koje dobio subvancije tojest ko ima kolko bodova
Post je spojen: [time]1275405004[/time]
_________________________________________________
:cool:
 
mikulaš je napisao(la):
Ljudi iteresuje me dali je konkurs trajao do 28 ili 31 maja i gdeće biti objavljena lista koje dobio subvancije tojest ko ima kolko bodova
Post je spojen: [time]1275340204[/time]
_________________________________________________
:cool:
Post je spojen: [time]1275411256[/time]
_________________________________________________
do 28 .05. neboj se naće oni nas da nam kažu da nismo prošli :udri: :ppozdrav:
 
Ja sam predao zahtev u Ponedeljak 31.maja. Zvao sam u Šabac i kažu daće biti primljeni svi zahtevi koji su poslati do 31.maja. Predao sam predračum za Belarus 1221 monoblok. a štaće biti videćemo
 
mikulaš je napisao(la):
Ja sam predao zahtev u Ponedeljak 31.maja. Zvao sam u Šabac i kažu daće biti primljeni svi zahtevi koji su poslati do 31.maja. Predao sam predračum za Belarus 1221 monoblok. a štaće biti videćemo
Post je spojen: [time]1275459880[/time]
_________________________________________________
to je super.ja kad sam pitao rekli mi da mora do 28.05 :D
 
Nazad
Vrh