Subvencija za mehanizaciju

I meni je bilo čudno ali sam precutao, ja sam nasao bio neku vezu ali mi je taj rekao da ne smeju preko reda, mora strogo po prijemu da idu. Ja sam racune poslao 30.05. Dobro verovatno mi nije bila bas jaka veza ali eto to sam cuo iz prve ruke.
I meni je bilo cudno,ja kao papagaj ponavljam da sam skoro medju prvima(21.04) poslao papire a jos nista od odgovora.Ko zna sta se tu radi.

- - - - - - - - - -

I meni je bilo čudno ali sam precutao, ja sam nasao bio neku vezu ali mi je taj rekao da ne smeju preko reda, mora strogo po prijemu da idu. Ja sam racune poslao 30.05. Dobro verovatno mi nije bila bas jaka veza ali eto to sam cuo iz prve ruke.
I meni je bilo cudno,ja kao papagaj ponavljam da sam skoro medju prvima(21.04) poslao papire a jos nista od odgovora.Ko zna sta se tu radi.
 
pele Proveri tebi najverovatnije nije nešto u redu sa papirima, ako si predao 21.aprila papire. Ja imam dosta pouzdanu informaciju da ko je predao zahtev do 25.aprila za priključnu mehanizaciju i ima uredne papire svi su dobili rešenje.
 
Nista mi ne ide u glavu....poslao sam predracun 5.maja i nema nikakvog odgovora samo vicu zahtev je u obradi ko bre vise koga ovde j...
 
pele Proveri tebi najverovatnije nije nešto u redu sa papirima, ako si predao 21.aprila papire. Ja imam dosta pouzdanu informaciju da ko je predao zahtev do 25.aprila za priključnu mehanizaciju i ima uredne papire svi su dobili rešenje.
Predao sam sigurno medju prvima jos 18og. Ali verujem da se tamo nesto zestoko muva. Jer podneo sam zahtev za 4stvari od jednom. I nemam nikakvu vezu tamo i nikom nista nisam platio da bi prosao. Zato verujem da mi koji trazimo za vise od jedne masine bicemo sigurno razmatrani na kraju ili ako nas i uopste budu razmatrali. Konkurisao sam samo sa predracunima i kad god bi zvao rekli su mi da sam u obradi. Isto tako i konkurs za mlade koji nikako da izadje tj da se izbaci rang lista.

Nada poslednja umire.
 
Ljudi naše pare odoše na neplansko povećanje plata policiji i vojsci i drugima kao i penzija,zato će se čekati kraj godine da se vidi ima li za nas.Jednostavno su morali,da daju njima jer za prvi sto dana vlade osim kako kažu rekordnog broja osvojeni medalja u sportu ne bi imali čime da se pohvale,inače tu uredbu o povećanju plata i penzija doneli su noć pre predstavljanja 100 dana rada vlade.
Predsednik je ljut što je morao i te plate i penzije da poveća, a i ljut je što je suša uzela danak,(ali je ljut na nas).Evo pre neki dan rekoše da od pomoći za sušu neće biti ništa, samo ko plati odvodnjavanje u celosti otpisuje se nekakva ukupna kamata koja iznosi 600000 dinara,nisam baš najbolje razumeo,i da će se odložiti krediti kod pokrainskog fonda,to je sva pomoć od njih.
Juče ako ste gledali Ševarlića na Happy TV,čovek lepo kaže da je imao uvid u realizaciju sredstava svih ministarstava,i da se u svim ministarstvima po nekom normalnom planu troši novac (npr. 3/4 planiranih sredstava je potrošeno) jedino se u poljoprivredi novac najmanje koristi tj. isplaćuje za predviđene namene.
 
Moguce da ce sve pare da preusmere u povecanje plata u drzavnom sektoru jer su u decembru izbori za Beograd, a tu vladajuca stranka ne stoji bas najbolje.
 
Ne verujem da papiri nisu u redu,nema sta da ne valja.Javili bi da nesto nedostaje ili poslali negativan odgovor.Verovatno je razlog sto sam vec kupio masinu pa nas bacaju za zadnje...
 
Danas coveku iz sela sitglo resenje da mu je zahtev sa predracunom odobren za kupovinu traktora na osnovu povrtarstva
 
Poslednja izmena:
Jel zvao neko da proveri sta se desava sa resenjima za mehanizaciju?
Ja vise i ne zovem.Sta vredi zvati kada uvek kazu da je u obradi.Kao da su tih 6 papira roman Tihi Don pa im treba 6 meseci da procitaju.Sramota sta se radi.Obicna banda a mi jos gori sto cutimo i nasedamo na obecanja kako ce sve biti resavano u kratkom roku.
 
Danas sam čuo da su jednom kod mene juče legle pare za traktor na osnovu povrtarstva, komplet zahtev je (saobraćajnu i tablice valjda ) poslao pre mesec dana... Drugi kaže da je dobio rešenje da će u pare biti uplaćene u roku 90 dana. Oba traktora su konkurusana na predračun i kad im je oddobrena investicija, ušli su u realizaciju nje.
 
Ajd i ja da napisem da "rade nesto" i meni je danas stiglo resenje,tj obrazlozenje zbog odustajanja od kupovine kembridza,druge dve stavke su prosle. Pare ocekujem u toku sledece nedelje.
 
Danas sam čuo da su jednom kod mene juče legle pare za traktor na osnovu povrtarstva, komplet zahtev je (saobraćajnu i tablice valjda ) poslao pre mesec dana... Drugi kaže da je dobio rešenje da će u pare biti uplaćene u roku 90 dana. Oba traktora su konkurusana na predračun i kad im je oddobrena investicija, ušli su u realizaciju nje.

Shale koje su uzeli traktore?
 
Zmaju,konkurisao sam za 3 masine preko predracuna. Prosao za sve 3 ali prilikom kupovine valjka naleteo sam na problem. Dobavljac valjka i proizvodjac istog su se posvadjali,i dobavljac nije zeleo da mi da izjavu da mi nemoze isporuciti valjak koji sam hteo vec me je primoravao da uzmem njegov koji je u medjuvremenu poceo da proizvodi. Nisam dozvolio da me ucenjuje i odustao sam od kupovine tako sto sam napisao izjavu o odustajanju.
 
Ajd i ja da napisem da "rade nesto" i meni je danas stiglo resenje,tj obrazlozenje zbog odustajanja od kupovine kembridza,druge dve stavke su prosle. Pare ocekujem u toku sledece nedelje.

To jedino ako imas neku vezu, kad na odobren predracun kupis masinu i predas racun i podneses zahtev za povracaj novca u roku od 90 dana dobijes novac.. Rekli su da ce isplata krenuti prvo od resenja koja su odma isla na povracaj a potom ovi na predracun.. ali u ovoj drzavi to nista ne znaci..
 
Nazad
Vrh