Subvencija za mehanizaciju

Imas pravo ,ali samo jednom mozes podneti zahtev za povrat .Možes kupiti i 5 masina, ali da ne prelazi 3 miliona.
 
Moze povrat i preci 3 miliona ali maximalni povracaj sto drzava vraca je 3 miliona u toku godine.
 
Jel se ona potvrda iz pokrainskog sekretarijata više ne vadi (za one sa prebivalištem na teritoriji AP Vojvodine) ,to oni sami rešavaju ako sam dobro pročitao u pravilniku?
 
Jel dobio neko rešenje za povraćaj za voćarsko povrtarske traktore ? Konkurs je završen, uskoro bi trebali i rezultati da se znaju ?
 
Znači kad jednog dana opet udare švabe, svi ćemo biti nemci ????? Čast izuzecima......:ppozdrav:
 
Verovatno, i to bi sigurno bilo mnogo vise nego u II sv. ratu. I svi mi koji se bavimo u ovim poslu da nismo snalazljivi i domisljati propali bi odavno
 
Treba mi dobar savet,nameravam da kupim mesaonu za stocnu hranu,pa sam isao u opstinu i ok ovi iz jedinice lokalne samouprave ce mi izdati resenje da nemam duga,ali ovi iz nadlezne poreske uprave mi kazu da nisam pio obveznik kao sto i nisam ali da imam duzan naknadu za odvodnjvanje i da to moram resiti u Vodama Vojvodine.Ubedjen sam da simpaticna gospodja gresi,ali ako moze neko od vas da mi potvrdi sta meni u stvari treba od njih.
 
E,sad jos jedno pitanje,posto se gazdinstvo godinama vodilo na ime moje babe,a ja sam sad resen da ga prevedem na svoje ime(zemlja se i dalje vodi na noj),da li ta uverenja vadim na svoje ime ili na njeno?ako vadim na svoje prakticno nemam dugovanja.
 
A.ako je baba ostala duzna naknadu za odvodnjavanje?tesko ce mi odobriti povracaj onda...zainatio sam se da im ne platim odvodnjavanje al izgleda cu morati...
 
Kod mene je situacija da se zemlja vodi na oca i majku ,gazdinstvo registrovano na mene oni su clanovi gazdinstva u lokalnoj su mi izdali potvrdu da nemam poreskih zaduzenja skoro bez ikakve provere ,a u republ. upravi je proveravao sve (zdravstveno ,PIO i ako nisu uslov) i uplatu za odvodnjavanje na ime roditelja i tek onda mi izdao potvrdu.
 
VIŠE NOVCA ZA TRAKTORE - KLIMA SE IZDVAJANJE ZA OSIGURANJE
Beograd, 6. jun 2017.
Čedomir Keco
6%20traktor%20stajer.jpg


Izmenom Uredbe o podsticajima u poljoprivredi i ruralnom razvoju bespovratan iznos novca za nabavku traktora biće povećan, utvrdilo je Ministarstvo poljoprivrede i zaštite životne sredine i iznosiće 1.110.500.000 dinara, što je za oko 900.000 miliona više od prethodnog plana. Za povećanje ovog izdvajanja smanjen je iznos za podsticaje u biljnoj proizvodnji (za mineralno đubrivo), koji će sada iznositi 2.961.128.000 dinara. Ovo se moglo i očekivati, jer prošle godine novac za biljnu proizvodnju nije iskorišćen.

6%20ministar.jpg

Branislav Nedimović

Prema ovoj odluci ministra Branislava Nedimovića izgleda da se korišćenje i efekti Agrarnog budžeta pažljivo analiziraju i odmerava uticaj postojećih mera. Ako se ta pažnja nastavi, lako se može dogoditi da se novac – 450.000.000 dinara, namenjen kao regres za osiguranje, preusmeri za nabavku traktora.

Gazdinstva su, inače, spora u sklapanju poslova i nevoljno se odlučuju za osiguranje. Navode da nemaju poverenja u kompanije koje se bave ovim poslom. Naime, tek kod pretrpljene štete i zahteva za nadoknadu saznaju da nemaju pravo na totalnu štetu, iako se ona dogodila.

Novcem iz osiguranja od 400.000.000 dinara, za traktore bi se povećala suma na preko 1,5 milijardi dinara. Sa ovom sumom, ako se za traktor izdvoji po 15.000 evra bespovratnih sredstava, pomoć bi dobilo 820 gazdinstava, što bi bio i najveći ulog države u mehanizaciju.Promenama u trošenju podsticaja ministar Nedimović se približava ostvarenju obećanja da će svi oni koji ispunjavaju uslove za kupovinu traktora po objavljenom modelu to i ostvariti.

Za nabavku mehanizacije i razne opreme, kao i kupovinu kvalitetne priplodne stoke, odvojeno je 600.000.000 dinara. Ako se ovaj novac bude delio po redosledu prijava, onda će stočari ostati bez podrške, jer je prikupljanje dokumentacije (izbor grla, spisak brojeva, veterinarske analize) veoma dug put i zavisi od partnera u inostranstvu.

Kada je reč o neophodnoj promeni budžeta, već je sada sasvim vidljivo da novac namenjen mladim poljoprivrednicima u iznosu od 120.000.000 dinara nije dovoljan i da je potrebno povećanje – najmanje trostruko!

http://www.agroservis.rs/trosenje-agrarnog-budzeta-20
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh