Subvencija za mehanizaciju

Znam ja gomilu ljudi što ima poljoprivredni fakiltet pa nemaju veze s vezom ni sa poljoprivredom ni životom.Platili im mama i tata da završe i ugurali ih primaju plate i zajebavaju se na račun države i seljaka .Bodovati se može samo pravi seljak onaj što je ceo vek u prašini i na margini ovog društva,a te fakultetske diplome preispitati i napraviti selekciju ko je za posao u struci a ko parazit i ojebina...
I osnovna skola da se preispita,i na tacke zavrsena "srednja".

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Gospodo koga mi u ovoj državi subvencionišemo?????????????????????????tj koga ova država KONKRETNO subvencioniše???Hoću prost i jednostavan odgovor da ga svi ovde na forumu razumuuu,razumejjjjuuuu kako god????????????
 
Gospodo koga mi u ovoj državi subvencionišemo?????????????????????????tj koga ova država KONKRETNO subvencioniše???Hoću prost i jednostavan odgovor da ga svi ovde na forumu razumuuu,razumejjjjuuuu kako god????????????
Nikog,sa 4000 din po ha,sve ostale "mere" su zamazivanje ociju,od 2012 pa na ovamo se subvencionise obraz-djon,u javnim preduzecima,na konto smanjenja osnovnih podsticaja u poljoprivredi,ministarstvo-banda teska.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
E vidiš serem ja na sva ta uslovljavanja...i tada je bio Pio pa je običan seljak koji nije isti platio dobio **greška tvrd...(Neka mi moderatori oproste na ovom postu)Zašto nije platio to ga niko ne pita!!! bitno da nema uslova za subvencije!!!E tada su se govna nasisala novaca sa državni jasala a paori sa šubarama dobili ovO pre zagrade.Koga mi Gospodo subvencionišemo???
 
PIO treba da je uslov za bilo kakve subvencije, a ne da ispadne da ih dobijaju i zaposleni u firmama, advokati, taxisti, majstori itd.
PIO treba reformisati i onda svako da odluci hoce li ilu nece da se prijavi.
Sto se tice obrazovanja uveo bih da je uslov za subvencije osnovno poznavanje poljoprivrede koje se stice u srednjoj skoli i omogucio bi paorima koji je nemaju da zavrse neki vid kursa. Ja licno nenam neku poljoprivrednu skolu, ali bih rado prihvatio takvu obavezu.
Pricamo o nekom napredku i prosperitetu, a u drzavi nam svi sve rade, pa tako ispada 100 babica kilava deca.
 
E vidiš ja se ne slažem u svemu. Evo moj slučaj ja sam zaposlen u firmi, porodičnoj vinariji koja postoji od 95-te, moj matori je vlasnik (doduše pred penzijom) i imamo još nekoliko zaposlenih. To znači da po tebi ne bi imao pravo na podsticaje jer nisam prijavljen kao poljoprivrednik iako sam po struci inženjer prehrambene tehnologije i konkurisaću za hladnjaču? Gazdinstva imamo obadvojica i bavimo se voćarstvom i vinogradarstvom...
Obrni okreni ja nakupi 51 bod, poslaću pa šta bude...
 
To nema veze sa vezom. Vinarija,vinogradarstvo i vocarstvo su grane poljoprivrede i gazdinstvo je obavezno i ulazi u privredni registar. Nije covek mislio na tebe!

- - - - - - - - - -

Sa druge strane,sto paor kaze sad imaju pravo na subvencije i taxisti,advokati,doktori itd. U tome je problem,na primer ti uzmes 20ha u zakup od nekog doktora koji ima platu preko 100000.00 koju prima iz budzeta koji mi punimo i pored toga on prijavi tih 20 ha na svoje gazdinstvo i uzima subvenciju,a ti koji obradjujes tu zemlju nemas nista.
 
Nazad
Vrh