Subvencija za mehanizaciju

Pa što se čudiš, mi nemamo more pa zato to za podmornice ide sporo... :osmeh:

Šalim se, kod mene je ista situacija, poslao sam papire krajem aprila i ništa do sad. Doduše nisam ni zvao da pitam kad sam čuo kakve odgovore dobijaju ljudi.
 
Zašto na žalost pa bolje je na račun nego na predračun,ja dosad sve što sam kupio kupio sam na račun i dobio pare,bitno je da se preda što pre najbolje prvih 15 dana do mesec konkursa i da je sve u redu što se tiče papira i nemaš brige.
 
1) na predracunu nema rizika, ako prodjes dobices povrcaj
2) na racunu ako "fali neki papir", nema povracaja a platio si punu cenu masine.
 
1) na predracunu nema rizika, ako prodjes dobices povrcaj
2) na racunu ako "fali neki papir", nema povracaja a platio si punu cenu masine.

O kojem riziku pričamo,kad ljudi čekaju godinu dana da im se odgovori,ovako mašinu dobijaš odmah. U X slučajeva sam bio upoznat gde je ljudima nešto nedostajalo, pozvali su upravu ovi im rekli da dostave naknadno i dobili su povrat,opet kažem to što vi pišete bi bilo u redu da živimo u nekoj uređenoj državi,ali ovde to nije slučaj,oni su hteli da iskopiraju IPARD pa su napravili još veću pizdariju zato se i vraćaju na račun.
 
bolje sa racunom,moje iskustvo.racun dobijas cim kupis i odmah saljes.rizik barem mene do sada nekoliko god nisu odbijali.predracun godinu dana da ti odobre pa dok to sve stigne a ti moras nesto uzeti kad ti treba a ne kad ti oni odobre...
 
Konacno pre 5 dana dobio resenje, a predao drugi dan konkursa u 2017. Kupljeno za kes, poslat racun. naravno, novce jos nisam video, ali sad cekamo isplatu.
Inace redosled nema nikakve veze. Drugar poslao poslednji dan konkursa (bukvalno) i dobio pare u februaru, resenje u aprilu. Tako da, dzaba trcanje za datumima ako nema neko da malo pogura!
 
Konacno pre 5 dana dobio resenje, a predao drugi dan konkursa u 2017. Kupljeno za kes, poslat racun. naravno, novce jos nisam video, ali sad cekamo isplatu.
Inace redosled nema nikakve veze. Drugar poslao poslednji dan konkursa (bukvalno) i dobio pare u februaru, resenje u aprilu. Tako da, dzaba trcanje za datumima ako nema neko da malo pogura!
Predao prosle godine za vreme sajma.Danas stiglo na papiru da je odobreno.90 dana rok da se kupi I predaju papiri.
 

Општи услови за одобравање права на подстицаје
Право на одобравање подстицаја имају лица која:

  1. нису започела реализацију инвестиције која је предмет захтева за одобравање подстицаја у складу са овим правилником;
  2. немају нереализованих инвестиција за које му је одобрено право на подстицаје на основу закона којим се уређују подстицаји у пољопривреди и руралном развоју;
  3. немају евидентираних доспелих неизмирених дуговања према министарству надлежном за послове пољопривреде, по основу раније остварених подстицаја, субвенција и кредита;
  4. за инвестицију за коју подноси захтев не користи подстицаје по неком другом основу (субвенције, подстицаји, донације), односно ако иста инвестиција није предмет другог поступка за коришћење подстицаја, осим подстицаја у складу са посебним прописом којим се уређује кредитна подршка регистрованим пољопривредним газдинствима;
  5. су измирила доспеле пореске обавезе;
  6. износ појединачног предрачуна већи од 50.000 динара и ако је на предрачуну износ за сваку појединачну инвестицију из Табеле већи од 50.000 динара;
  7. добављач и подносилац захтева не представљају повезана лица;
  8. по редоследу подношења захтева постоје расположива средства за одобравање права на подстицаје у оквиру укупних средстава опредељених за ову намену посебним прописом који уређује расподелу подстицаја у пољопривреди и руралном


Meni sad nije jasno kako se dobija povracaj na racun kad pise u pravilniku da investicija ne sme biti zapoceta.
 
Po meni to izgleda ovako; Svi koji još nisu dobili rešenje i završili realiziciju ili to neće uspeti do novog roka neće moći opet da konkurišu, a oni koji su sve obavili oni moraju čekati 1.juli i onda krenuti u realizaciju......mislim uredbe su im uvek najmanje dvosmislene tako da mogu kako hoće !
 

Општи услови за одобравање права на подстицаје
Право на одобравање подстицаја имају лица која:

  1. нису започела реализацију инвестиције која је предмет захтева за одобравање подстицаја у складу са овим правилником;
  2. немају нереализованих инвестиција за које му је одобрено право на подстицаје на основу закона којим се уређују подстицаји у пољопривреди и руралном развоју;
  3. немају евидентираних доспелих неизмирених дуговања према министарству надлежном за послове пољопривреде, по основу раније остварених подстицаја, субвенција и кредита;
  4. за инвестицију за коју подноси захтев не користи подстицаје по неком другом основу (субвенције, подстицаји, донације), односно ако иста инвестиција није предмет другог поступка за коришћење подстицаја, осим подстицаја у складу са посебним прописом којим се уређује кредитна подршка регистрованим пољопривредним газдинствима;
  5. су измирила доспеле пореске обавезе;
  6. износ појединачног предрачуна већи од 50.000 динара и ако је на предрачуну износ за сваку појединачну инвестицију из Табеле већи од 50.000 динара;
  7. добављач и подносилац захтева не представљају повезана лица;
  8. по редоследу подношења захтева постоје расположива средства за одобравање права на подстицаје у оквиру укупних средстава опредељених за ову намену посебним прописом који уређује расподелу подстицаја у пољопривреди и руралном


Meni sad nije jasno kako se dobija povracaj na racun kad pise u pravilniku da investicija ne sme biti zapoceta.
druze tek sam ja sad u konfuziji gde god sam pitao dobio sam objasnjene da ce ici samo na racun
 
druze tek sam ja sad u konfuziji gde god sam pitao dobio sam objasnjene da ce ici samo na racun
Jebes ga ja znam da su tako rekli prosle godine. Da je prosla 2017 bila zadnja sa racunom, da ce od ove ici samo predracun. A nikako da pozovem upravu da pitam, sve se setim popodne ili uvece

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh