Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
dosao iz vojske,ozenio se i dobio dete!u nemogucnosti da nadjem posao preuzeo sam od oca zemlju i poceo ozbiljnije da se bavim poljoprivredom!ja ne zivim u zgradi,zivim u kuci u gradu,imam zemlju pored grada... mani me tih tvojih glupih fazona,ne treba ti mene da prosvecujes sta je maksim i ostalo,nisam ja sa tobom ovce cuvao da se ti meni tako obracas!

A šta se ti osećaš prozvanim,kad sam ti ja postavio samo jedno obično pitanje,ako sam te time uvredio-izvini,ako se ostalo neodnosi na tebe šta se buniš
Pravda je odavno preminula i hvala Bogu da se mi nepitamo za subvencije,a kakvu god uredbu doneli,nekima će odgovarati a nekima neće,meni će biti dobro svakako,jer sam pre svega sretan što radim ono što volim,sa i bez subvencija
 
Ja i moja porodica živimo isključivo od poljoprivrede i živeo sam dobro i bez subvencija ali još bolje je sa njima!:osmeh:

A da malo citiram i Mindjušara: ,,kakvu god uredbu doneli,nekima će odgovarati a nekima neće,meni će biti dobro svakako,jer sam pre svega sretan što radim ono što volim,sa i bez subvencija" :osmeh:

To je taj paorski mentalitet ... Neka komsiji crknu 2 krave ... makar meni crkla jedna :svinja:
 
Drzava bi imala 2 stvari:
1 da se resi u poljoprivredi onih koji vode lazna gazdinstva na kojekoga i tako uzima pare od drzave.
2 da novac dobije onaj ko strateski radi poljoprivredu,a to su ljudi koji su je radili i 90-ih godina kad je bila veliki minus i sad kad ima 'leba od zemlje,tako da bi trajno podstakla takve proizvodjace.
Ostajem bez teksta Time će se eliminisati .Na žalost mnogih će baš te subvencije po ha biti ukinute.Pa da onda vidimo gde je ko i šta radi,ko je poljoprivrednik a ko nije.Ko radi na svojoj zemlji nema nikakvih bojazni jer može očekivati veće podsticaje od dosadašnjih jer će biti eliminisani oni koji rade na tuđoj zemlji i odjednom postaju "nosioci" poljoprivredne proizvodnje.
Samo još doneti zakon o obaveznoj obradi zemljišta (a i to je razrađeno samo da se verifikuje).Time će vlasnici zemlje biti prinuđeni da je obrađuju a obrađivaće je ovi što nemaju zemlju a imaju mehanizaciju (ako i dalje ostanu u poljoprivredi) i svi će raditi i velika većina će biti zadovoljna - dok je u ovom momentu obrnuto.
 
To je taj paorski mentalitet ... Neka komsiji crknu 2 krave ... makar meni crkla jedna :svinja:

,,Komšija" koji je tvoj problem konkretno kod subvencija???
Da ih dobiju svi
Da ih ne dobije niko
Da ih dobiješ samo ti
Da se drugima konfiskuje zemlja i da tebi
Ili ???????????????????????????????????????????????????



:ideja: Odoh ja do centra da igram tablić :off_topic:
 
Niko mene ne tuče ili tuče da dam 30000din/ha.Ja ću dati i 45000din/ha i da nema subvencija.Problem je u razmišljanju da će gazdinstvima sa 5-10ha biti bolje kada se gazdinstvima koja imaju preko 30 ha ukinu subvencije.Neće im biti bolje kao što ni država neće dobiti nikakav napredak u poljoprivredi.
A zašto Matijević onda nema pravo na subvencije na 25000 ha svoje zemlje.Zašto je onda neko bolji od njega i ostvariće na svoje vlasništvo ,a on neće?
 
Niko mene ne tuče ili tuče da dam 30000din/ha.Ja ću dati i 45000din/ha i da nema subvencija.Problem je u razmišljanju da će gazdinstvima sa 5-10ha biti bolje kada se gazdinstvima koja imaju preko 30 ha ukinu subvencije.Neće im biti bolje kao što ni država neće dobiti nikakav napredak u poljoprivredi.
A zašto Matijević onda nema pravo na subvencije na 25000 ha svoje zemlje.Zašto je onda neko bolji od njega i ostvariće na svoje vlasništvo ,a on neće?

Druže Matijević dobija subvencije jer je prebacivao na svoje radnike tako što im da otkaz i oni lepo pokupe subvencije a kako ih dele ne znam.
U agro danu prva vest-donošenje presude o subvenciji po ha (razgovori sa predstavnicima udruženja)
Koliko tvoje gazdinstvo ima zemlje u vlasništvu,ako nije tajna.
 
,,Komšija" koji je tvoj problem konkretno kod subvencija???
Da ih dobiju svi
Da ih ne dobije niko
Da ih dobiješ samo ti
Da se drugima konfiskuje zemlja i da tebi
Ili ???????????????????????????????????????????????????



:ideja: Odoh ja do centra da igram tablić :off_topic:

Moras pazljivo citati da bi video sustinu moje ideje ... Srbija nema toliki budzet da deli subvenciju svima ... onaj sa manje Ha nemoze napredovati isto kao neko sa 2x 100Ha i normalno je da je manjem poljoprivredniku potrebniji vetar u ledja ....a sta je tvoja ? Ionako se ne pita niko od nas tu ... Ja nisam toliko prost ( doktore ) bio pa rekao " meni je dobro i briga me za druge "
 
Poslednja izmena:
Ja lično mislim da bi subvencionisanje po hektaru trebalo vezati sa brojem životinja (goveda, svinja, živine) uz to.
Ko se pored ratarstva ne bavi i stočarstvom, nema subvencija i ćao.

Nije normalno da ide jedno bez drugog.

Podstakao bi se razvoj stočarstva i zaustavilo ubrzano degradiranje zemlje.

A da ne pričam o pratećoj industriji.
 
Pa čekaj jel tvoja zemlja u drugoj državi od Matijevićeve?Šta on nije čovek tj. poljoprivrednik i ne doprinosi ovoj državi.To sam naveo samo kao primer kako se pojedine stvari mogu gledati i iz drugog ugla.
Što da ne.Ja imam u vlasništvu oko 15ha a radim još oko 55ha u zakupu što od ržave što privatno.
 
Pa čekaj jel tvoja zemlja u drugoj državi od Matijevićeve?Šta on nije čovek tj. poljoprivrednik i ne doprinosi ovoj državi.To sam naveo samo kao primer kako se pojedine stvari mogu gledati i iz drugog ugla.
Što da ne.Ja imam u vlasništvu oko 15ha a radim još oko 55ha u zakupu što od ržave što privatno.

Što se toliko bojiš za Matijeviča,pa on je došao samo sa koferom.Dobićeš subvencije za tih 15 ha i sigurno ćeš imati i pravo na zakup određenog broja ha i ne boj se,Treba da se boje oni koji nemaju zemlje a navodno su poljoprivrednici-njihovo vreme je prošlo.Sada ćemo moći kupiti jeftiniju mehanizaciju od istih jer će je morati prodavati.
 
Ja lično mislim da bi subvencionisanje po hektaru trebalo vezati sa brojem životinja (goveda, svinja, živine) uz to.
Ko se pored ratarstva ne bavi i stočarstvom, nema subvencija i ćao.

Nije normalno da ide jedno bez drugog.

Podstakao bi se razvoj stočarstva i zaustavilo ubrzano degradiranje zemlje.

A da ne pričam o pratećoj industriji.

Branko iskreno mislim da to ne bi bilo realno, jer recimo ja se bavim iskljucivo zemljoradnjom i nemam nikakvih dodirnih tacaka sa stocarstvom, a i ne bih zeleo da se bavim istim, svako radi ono sto voli, u mom slucaju zemljoradnja...
 
Matijevic ,Kostic Miskovic, Todoric su poljuprivrednici kao sto sam JA ASTRONAUT .
 
Tako nešto i predložiti je glupost.Gde to ima da se ne može baviti ratarstvom ako nemaš stoke?
Da budem rob i zemlji i stoci malo je puno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh