Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U nasem gradu se prokredit rado prihvatala refinansiranja sa postenom kamatom....
znaju i oni da je susa i da neki ljudi nisu imali izbora,jos pogotovo tu nas severni deo podbacio totalno sa urodom..
 
Odlicna ::jako_besan:: ja uplatio kredit juce,imao sam 6 dana kasnjenja i nisam hteo vise da cekam!Ej drzavo ,oteras kurtu uzjasi murta,jos veci lopovi i lazovi!

Meni je valuta plaćanja istekla 15. septembra. Iz banke su me redovno zvali svaki petak, tražili da im platim, ja im kažem nemam odakle, ako vam dam pare, neću imati za setvu, a da ne pričam za život, jer sam uzeo malo poveći kredit. Od ćaletove penzije se ne živi, mora se baviti poljoprivredom. Govorio sam da ću im platiti deo, makar kamatu, pa da sačekamo da država izađe sa sa vestima da li će dati reprogram ili ne. Ili makar neki njihov ''povoljan'' reprogram. Na šta mi je ''ljubazna'' službenica rekla da od toga nema ništa, nego da platim. E tad sam popi*deo, rekao da neću da platim, napisao pismo sa obrazloženjem zbog čega ne da platim, i posalo banci i ministarstvu, da imam makar neko opravdanje, jer reči sa službenicom nisu nikakvo osiguranje.
Na kraju, strpljenje se isplatilo, samo mi je krivo što su silni ljudi uplatili novac. Mada kad razmislim, to im je i bio plan, da što više ljudi uplati, kako bi bilo što manje za reprogram. Zbog toga su i dugovlačili i maltretirali narod!

- - - - - - - - - -

A ko je vratio ?

ko je vratio, vratio, nema nikakvih obaveza. Izgleda da su išli na kartu toga da što više ljudi vrati kredit, pa su zato i odugovlačili, barabe!
 
Samo NIS i obavezno na licu fiskalnog odstampan broj gazdinstva a na poledjini ispisan olovkom i overen pecatom pumpe !
 
Tačno tako.Mora sva količina od jednom jer ako sada predate koliko imate računa posle nema dopuna i slično do pune količine.
 
spacer.gif

Povećanje subvencija u poljoprivredi za više od šest milijardi dinara

Novi Sad, 29. oktobar 2012. godine – Ministar finansija i privrede u Vladi Republike Srbije Mlađan Dinkić izjavio je danas da agrarni budžet za narednu godinu nije manji od ovogodišnjeg i da će iznositi 3,7 odsto republičkog budžeta.

Dinkić je nakon savetovanja “Reforma Poreske uprave” u Privrednoj komori Vojvodine naveo da je agrarni budžet povećan sa 2,5 na 3,7 odsto republičkog budžeta, i dodao da je cilj da do 2014. godine on iznosi pet odsto.

On je istakao da je stvorena osnova za to da se u narednim godinama iz agrarnog budžeta poljoprivrednicima obezbede bespovratna sredstva u iznosu između 40 i 50 odsto od vrednosti investicije u kupovinu novih hladnjača i opreme i za izgradnju sušara.

Prema njegovim rečima, u celini su obezbeđena sredstva za subvencije poljoprivrednicima za ovu godinu, pri čemu Predlog zakona o budžetu za 2013. godinu predviđa povećanje subvencija u poljoprivredi za više od šest milijardi dinara.

Dinkić je saopštio i da je ruska kompanija “Uralvagonzavod” tražila dodatno vreme kako bi kompletirala ponudu za Železaru Smederevo, i napomenuo da je rok za dostavljanje ponuda za strateškog partnera za Železaru Smederevo produžen za dva meseca.

http://www.srbija.gov.rs/vesti/vest.php?id=178953
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh