Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da je osiguranje besmislica, i jos jedna stvar da se izvuku pare seljacima... Da bi ga naplatio treba da drzava proglasi susu, a posto je ove godine "kada je sve izgorelo" nije proglasila, ne znam kada ce, kada napolju bude +70.... Glupost i otimacina para...

Nije besmislica,nego je nerentabilno ako nema povracaja, preskupo je za mnoge.
Ne osigurava samo od suse, ima tu jos faktora rizika, grad, oluja, pozar, a to su sve nepogode lokalnog karaktera.
 
Mislim da je osiguranje besmislica, i jos jedna stvar da se izvuku pare seljacima... Da bi ga naplatio treba da drzava proglasi susu, a posto je ove godine "kada je sve izgorelo" nije proglasila, ne znam kada ce, kada napolju bude +70.... Glupost i otimacina para...

Na susu mozda je 1 % osigurao .. a to nije merilo nego se gleda prosecne padavine na najblizoj mernoj stanici. Osiguravamo od leda , pozara samo
 
Mislim da je osiguranje besmislica, i jos jedna stvar da se izvuku pare seljacima... Da bi ga naplatio treba da drzava proglasi susu, a posto je ove godine "kada je sve izgorelo" nije proglasila, ne znam kada ce, kada napolju bude +70.... Glupost i otimacina para...
Komšo,ja kad nešto neznam,pitam,a ti lupaš gluposti
Uzimaju se podaci sa meteoroloških stanica za padavine pa osiguravajuće gleda koliko fali do višegodišnjeg proseka,sve do 30% se smatra da ne nosi posledice koje bi bitno promenule poslovanje imanja,a preko 30% nedostatka padavina je već ŠTETA
Stim da će se uraditi navodno stanice za merenje padavina svugde gde postoji protivgradni sistem,pa će ti podaci biti relevantniji
Skupo?? Mislim da i nije skupo,premija je ove godine bila 4-4.5% od osigurane sume,npr soja 40 din/kg x 2500kg/ha = 100.000.00 osigurana suma,pa bi premija bila 4.000-4.500 RSD ali niko nebrani da se osigura i na 80 din/kg pa i 4.5t/ha ali tu je premija već oko 16.000 po hektaru,pa ko šta voli,a to će ministarstvo i dalje potsticati kao i dosad
Najveća šteta što se priznaje,jeste šteta od 40% u slučaju da fali više od 50% padavina u odnosu na višegodišnji prosek,ali po meni je i to u redu,jer ih nezanima koliko je npr soje ovršeno sa njive,ili je možda čak i navodnjavano pa možda štete od suše i nema

- - - - - - - - - -

Na susu je sam o Delta Generali ima osiguranje!A znate ko je osigurao?:osmeh:
ZNAMO ; A znate li zašto???

Ali mogao sam i ja,a mogao si i ti ; Ja sam saznao tek oko 20.juna,a osiguravano je do 10.juna u slučaju soje
 
A sad u zdravlju i sreći potrošiti dugo očekivani novac a nakon toga dobro staviti prst na čelo šta nam uradiše i kako nam pomogoše u ovoj sušnoj godini.
-subvencije manje nego prošle godine
-krediti za poljoprivredu sa simboličnim kamatama ali dvocifrenim
-suša nije proglašena el. nepogodom baš zbog poljoprivrednika.
-prinudno klanje krava zbog poznatih razloga....
Šta očekivati dalje,ima li neko pametan odgovor a da nije bezobrazan.
 
Ali mogao sam i ja,a mogao si i ti ; Ja sam saznao tek oko 20.juna,a osiguravano je do 10.juna u slučaju soje
A ja saznao tek u avgustu. Za nekog kao ja, a ko vec neko vreme osigurava skoro sve useve, pojeo sam se ko mlad mesec sto nisam znao da moze od suse. Sigurno bih osigurao soju i deo kukuruza.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh