Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne moras od jednom da kupis, nego moras odjednom da predas... Tj. imas pravo samo jednom da predas zahtev za povracaj para za naftu...

Znaci ako radis 20 hektara, sleduje ti povracaj na 800 litara. Ne mozes da predajes 200, pa 400 pa 200 npr. nego mozes da predas samo jednom, a ti vidi kako ces i koliko...
 
Sutra je već 15-i a vlada totalna neinformisanost-ovo već nema smisla.Pored svih nedaća šzo nas je snašlo ovi su totalno nesavesni i neozbiljni.Lepo ja rekoh da ćemo mi još hvaliti Petrovića.
 
Nisi u pravu, izvesno je da placamo punu cenu, izvesno je da MORAS samo jednom da predajes racun, izvesno je da moramo biti vidoviti koliko cemo potrositi i da li mozemo racunati na gorivo i na prolece, izvesno je da je neizvesno kada ce nam tu lovu vratiti. Sa ovoliko izvesnosti mi smo izvesno nezadovoljni.
 
Nisi u pravu, izvesno je da placamo punu cenu, izvesno je da MORAS samo jednom da predajes racun, izvesno je da moramo biti vidoviti koliko cemo potrositi i da li mozemo racunati na gorivo i na prolece, izvesno je da je neizvesno kada ce nam tu lovu vratiti. Sa ovoliko izvesnosti mi smo izvesno nezadovoljni.

Za šta misliš da nisam u pravu.Dan uoči stupanja na snagu uredbe mi ne znamo na kojim pumpama će se točiti niti šta je potrebno od papirologije.
 
Informacija za sve koji treba da vrate kredite, a u vezi prolongiranja .
Danas sam bio u kancelariji za agrarna placanja gde su mi rekli da u toku sledece nedelje treba da se donese uredba koja ce regulisati prolongiranje subvencionisanih kredita za sledecu godinu. Posle sam otisao jos jednom do banke komecialne i popricao sa ovima iz kreditnog biroa i oni mi kazu da 99% ce krediti biti prolongirani i da ce se znati sl. nedelje i da ne moram da vratim odk se to ne resi !
 
Za šta misliš da nisam u pravu.
Sto bi reko Rodja " ha, humor". Cinizma malo.
Tender, ljudi, tender. Jel su objavljeni rezultati i ko je pobedio? Teoretski posto samo NIS ispunjava uslove tendera, moze da se desi da je sofer svratio do kafane, zapio se, nije predao dokumentaciju, i da tender bude proglasen neuspesnim.
 
Danas bio u trezoru u Novom Sadu. kao sto neko rece, za subvenciju (onih 6000 i nesto) prepises celu setvenu strukturu (po ko zna koji put, kao da sam posejao soju a nikao kukuruz) samo grupisano posebno zitarice pa onda industrijsko bilje pa krompir, upisete broj gazdinstva, jmbg, ime prezime i to je to. Drugar bio u Zablju, tamo jos ne primaju zahteve. Isplata - kad bude!

Za gorivo, od 17.09 primaju zahteve za povracaj, od sutra (15.09) vaze racuni ali nisu napisali i kad sam pitao, od koje pumpe, nisu znali da kazu. Svako ima pravo na 40 l/Ha, pomnozite sa povrsinom koju obradjujete i to je to. Kupite gorivo, sakupite sve racune i predajete za povracaj. Samo jednom se predaje zahtev, tako da pazite koliko racuna imate, ako predate manje, gotovo!
U povratku svratim na NIS pumpu i pitam one momke jel ima neka informacija, kazu, od sutra (15.09) toce, potrebna je kartica PG ili resenje i sipas, a za cenu (dali ce biti nekog popusta) kaze, znace tek sutra!

Inace za onu refakciju za Januar i februar, ja predao i dobio!

Ima i neka akcija sa kuponima kao ono za Metalac serpe i lonce, samo ovde daju neke kofere, ko skupi 6.000 kupona ima neki kofer, ali neznaju dali ce vaziti za nas poljoprivrednike. Ako vazi, ima da se napunimo kofera!
 
A kolko je kupon litara?

Znaci ne mora odjednom da se podnosi zahtev za tih 6420din/ha i naftu?
 
1000 dinara valjda. Sipao sam gas za 2000 i dobio dva lepa kupona. Bolje da su davali filtere za gorivo, do sada sam ispraznio sve kante i burad koje sam imao po budzacima, sav moguci otpad sam usuo u rusa
 
На основу одредби Уредбе о условима и начину коришћења средстава за регресирање дизел горива за јесење радове у пољопривреди у 2012. години („Службени гласник РС“ број 85/12, у даљем тексту: Уредба)

РЕПУБЛИКА СРБИЈА
МИНИСТАРСТВО ПОЉОПРИВРЕДЕ,
ШУМАРСТВА И ВОДОПРИВРЕДЕ
- УПРАВА ЗА АГРАРНА ПЛАЋАЊА -
објављује

ОБАВЕШТЕЊЕ
о условима и начину коришћења средстава за регресирање дизел горива за јесење радове у пољопривреди у 2012. години
у периоду од 15.09.2012. дo 15.11.2012. године

Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде - Управа за аграрна плаћања (у даљем тексту: Министарство) обавештава све носиоце регистрованих породичних пољопривредних газдинстава о могућности куповине дизел горива (дизел Д2 и евродизел) у периоду од 15.09.2012. дo 15.11.2012. године, на малопродајним објектима овлашћеног дистрибутера - НИС АД, уз накнадно регресирање дела цене и то под следећим условима:

1. Важећа малопродајна цена дизел горива, коју плаћа купац регресира се у висини од 23,00 динара по литру од стране Министарства, у висини рефакције плаћене акцизе која је прописана Правилником о условима за остваривање права на рефакцију плаћене акцизе на дизел гориво, начину и поступку остваривања рефакције, условима за добијање овлашћења за дистрибуцију дизел горива, нормативима потребних количина за погон трактора ("Службени гласник РС", бр. 3/05, 5/05, 63/07, 23/08, 20/12 и 88/12), као и у висини попуста одобреног од стране овлаћеног дистрибутера који износи 15,40 динара по литри дизел горива Д2 и 1,50 динара по литри евродизела.
Наведени повраћај на дан 13.09.2012. године би износио укупно 72,97 динара по литри дизел Д2 горива односно 59,07 динара по литри евродизела.

2. Средства за регресирање горива у висини регреса Министарства и попуста Овлашћеног дистрибутера, одобравају за извршавање јесењих радова, у количини од 40 литара горива по хектару пријављеног обрадивог пољопривредног земљишта у складу са Правилником, према стању на дан 09.04.2012. година и не односе се на пашњаке, рибњаке, баре и неплодно и друго земљиште. Активан статус (који је услов за регресирање) се утврђује према тренутку решавања по поднетом захтеву за регресирање.
Средства за рефакцију акцизе на дизел гориво одобравају се за извршавање јесењих радова, у количини од 40 литара горива по хектару пријављеног обрадивог пољопривредног земљишта у складу са Правилником, према стању на дан подношења захтева и не односе се на пашњаке, рибњаке, баре и неплодно и друго земљиште.

3. Куповина горива врши се на 323 малопродајна објекта НИС-а са списка који је део овог обавештења, по важећој малопродајној цени на том објеку а на дан куповине.
Скреће пажња свим потенцијалним купцима да се, пре куповине, распитају о важећој малопродајној цени јер цене горива нису исте на свим малопродајним објектима дистрибутера.

4. Пре саме куповине горива потребно је да купац утврди тачан број пољопривредног газдинства (БПГ) и обавести продавца на продајном месту о намери куповине горива у складу са Уредбом и тачном броју регистрованог пољопривредног газдинства. Препоручује се купцима да са собом понесу било какав документ на коме је уписан тачан број газдинства.
Уколико купац не наведе тачан број газдинства, неће остварити право на регресирање и рефакцију акцизе, већ плаћа пуну малопродајну цену.

5. Продавац на продајном месту је дужан да на лицу фискалног исечка, у нефискалном делу, укуца податак о претходно усаглашеном броју регистрованог пољопривредног газдинства као и да, на полеђини фискалног исечка, руком упише број газдинства идентичан броју укуцаном на лицу фискалног исечка, да полеђину овери потписом продавца и печатом продајног места. Потребно је да купац пажљиво преконтролише да ли лице и полеђина фискалног исечка садржe тачне, идентичне бројеве газдинства, печат и потпис продавца.
Уколико купац утврди да се руком уписани БПГ на полеђини фискалног исечка разликује од БПГ укуцаног на лицу фискалног исечка, треба да затражи исправку. Исправку врши продавац, прецртавањем погрешно уписаног броја и уписивањем исправног, с тим што је обавезан да исправку посебно парафира и посебно печатира.
Након тога, купац треба још једном да провери идентичност бројева на лицу и полеђини фискалног исека, као и постијање печата продајног места и потписа продавца.
Напомињемо да, уколико је вршена исправка руком уписаног броја газдинства на полеђини фидкалног исечка, полеђина таквог фискалног исечка треба да има два печата од којих један мора бити поред исправке, параф продавца (поред исправке и печата којим се потврђује исправка) као и потпис продавца поред другог печата којим се потврђује куповина горива.
Када се купац увери да је продавац унео све потребне податке, дужан је да и сам потпише полеђину фискалног исечка.
У случају да фискални исечак на лицу и полеђини не садржи све наведене елементе, или да укуцани и руком уписани број газдинства нису идентични, неће бити могуће регресирање горива, а евентуално поднети захтев за регресирање ће бити одбијен.

6. Гориво се може куповати више пута али се захтеви за регресирање и рефакцију плаћене акцизе могу поднети само једном, надлежној филијали Управе за трезор, најкасније до 22.11.2012. године.
Образац захтева за регресирање дизел горива и захтева за рефакцију акцизе на дизел гориво се преузимају у надлежној јединици Управе за трезор.
Потписани захтеви уз прилагање свих оригиналних фискалних исечака, сачињених у складу са наведеним претходном делу обавештења се подносе истој надлежној јединици Управе за трезор.
Купци евродизела уз наведено морају доставити и фотокопију саобраћајне књижице (дозволе) на име носиоца газдинства односно фотокопију уговора о коришћењу машине са фотокопијом саобраћајне књижице (дозволе) за ту машину.
По поднетим захтевима, одговарајућа решења доноси Управа за трезор и доставља их подносиоцу захтева, а исплата средстава остварених по основу права на регресирање дизел горива врши се према редоследу подношења захтева до износа опредељеног за те намене.
Пољопривредна инспекција ће вршити ригорозну контролу употребе набављеног горива у сврху јесењих пољопривредних радова у 2012. години.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh