Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa kad se pojavilo mineralno đubrivo,pa u pokušaju da nateraju neuke seljake da ga koriste,pa je bilo obavezno korišćenje istog,te se za meter pšenice dobijalo čak i 2ipo meteri mineralnog đubriva

Pocetkom 70-tih dovezli su na ulici po par besplatnih djakova djubriva i istovarali uz neku blazu pretnju za te ljude koji nisu hteli da ga koriste jer su se navodno plasili da ce sav rod izgoreti na njivama.
 
Stric (71 godina) potvrdjuje da se sedamdesetih za 1kg psenice dobijalo 2.5kg vestaka u razmeni. Ne seca se an,kan ili urea. Uglavnom tih godina su postizali preko 4t/kj psenice dosta lako. Kukuruz preko vagon klipa po kj. Mozda semena nisu bila sa takvim potencionalom rodnosti, ali su vestaka bacali da se beli njiva i prinosi odlicni.
 
Sedamdesetih su bila djubriva koje su zvali "cijanamid" i "salitra" i nase Macvane nisi mogao ni s' puskom naterati da ih koriste , sve i sto su morali uzeti su prosipali po kanalima i kovijatama.
Dok nisu videli kakvi su usevi zalivani iz tih kovijata i kanala.
 
Pocetkom 90 tih (tacno ne seca cale ) ili kraj 80 tih , 1 kg psenica dobili smo 1.15 kg urea 3 godina nismo morali kupiti , ali toje onda bilo neznam dal cu ja to doziveti da za 1 kg psenica dobijem 1kg urea bar ne mora bas 1.15kg .
 
A kad ce biti nafta po 60 din? Cini mi se da je mesec Avgust sad! Nesto se ne prica o tome!

Pravo pitanje na pravom mestu u pravom trenutku, ali bez odgovora.

Nego, nije li tema "zapošljavanje diplomiranih inženjera" prerano zatvorena, naročito posle današnjih zbivanja i izjave ministra???
Čekamo 15. septembar? Ćeraćemo se još.:off_topic:
 
Pravo pitanje na pravom mestu u pravom trenutku, ali bez odgovora.

Nego, nije li tema "zapošljavanje diplomiranih inženjera" prerano zatvorena, naročito posle današnjih zbivanja i izjave ministra???
Čekamo 15. septembar? Ćeraćemo se još.:off_topic:
Sve je to vama džabe kad niste dobili podršku i poverenje onih kojima ste bili namenjeni-nas poljoprivrednika.
 
Imam jednu ratu kratkoročnog kredita da vratim krajem avgusta (50000). Zvala me službenica banke i vrlo ljubazno me ponudila da mi to odloži za neko bolje vreme al po komercijalnoj kamati. Mislim da će novi ministar doneti neko rešenje o odlaganju poljo kredita inače nebi ovi zvali i brinuli za mene. Probaju da upecaju to jest da zajebu ako mogu jer znaju da će seljak teško moći da vrati. Verovatno su nešto čuli što mi neznamo. Dali je još neko imao slično iskustvo?
 
Imam jednu ratu kratkoročnog kredita da vratim krajem avgusta (50000). Zvala me službenica banke i vrlo ljubazno me ponudila da mi to odloži za neko bolje vreme al po komercijalnoj kamati. Mislim da će novi ministar doneti neko rešenje o odlaganju poljo kredita inače nebi ovi zvali i brinuli za mene. Probaju da upecaju to jest da zajebu ako mogu jer znaju da će seljak teško moći da vrati. Verovatno su nešto čuli što mi neznamo. Dali je još neko imao slično iskustvo?
Koja banka je upitanju?
 
I meni ide jedan od 700000 krajem ovog meseca.Ako država ne prolongira ja ću ga platiti jer po njihovoj kamati to baš nije jeftino.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh