Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za subvencionisanje biljne proizvodnje biće izdvojeno najmanje 22 milijarde dinara, u 2012. godini što je za 3,5 milijardi dinara više nego prošle godine, izjavio je u Surčinu ministar poljoprivrede i trgovine Dušan Petrović.
 
"Ако физичко лице подноси захтев за бонове зе евродизел дужан је да уз захтев достави фотокопију саобраћајне књижице (дозволе) на своје име или на име члана породичног пољопривредног газдинства чији је физичко лице носилац, односно фотокопију уговора о коришћењу машине са фотокопијом саобраћајне књижице (дозволе) за ту машину"
Deo iz uredbe da nebude nejasnoca oko eurodisela
Gde se prave takvi ugovori,o koriscenju masina?
 
Za evro dizel ... moras podneti saobracajnu od traktora na tvoje ime ili ime nekog iz domacinstva ( ILI KUPOPRADAJNI UGOVOR ) za taj isti traktor da si ti kupac .

E sad mi nije jasno da li to vazi samo za traktore kojima je propisano dekleracijom koriscenje evro dizela ako neko moze mi pojasniti ?
To nisu jasno napisali u uredbi
 
Otvori DOO ili ZZ,pa sam sebi budi kupac,ja treba da te učim,svi uspešniji paori tako rade!
Sve je to ok mindjusar, svestan sam toga, ali iskreno, ja sam poljoprivredni proizvodjac. Ne mogu ja da se zamlacujem, i nadmudrujem sa drzavom kad god nesto novo izmisli...Sad otvorim ZZ (sto nije dzabe, ima tu troskova poreza, knjigovodje, i ne znam ni ja cega vec), pa dogodine ako promene uslove, onda zatvaraj sve to, otvaraj nesto drugo...
 
јел може неко да ми избистри следећу ситуацију

победи НИС на тендеру са ценом 120дин-литар, бонови вреде 60дин значи ја бих требало да додам још 60дин
на пумпи стоји званична цена 136.90 данас купио, ал не на НИСу, није ни важно, како ја да њима докажем да треба да им дам 60, а не 136.90-60 = 76.90 дин по литру, тј 500лит пута 60 = 30.000, а не 76.90 * 500 = 38450 дин
 
Bon je vrednosti 60 din/lit goriva.Cena koja je trzisna ce se umanjiti za vrednost bona i to je to.Jel to toliko komplikovano?
 
Mene danas zvao savetodavac i kaže od 13 marta do 9 aprila, počinje predavanje za bonove od papira treba samo koje kulture imate prijavljene da bi znali koliko litara po Ha ,a cena kaže da se gleda na benzinskim pumpama sad koja nije precizirao ,ali svagde je cena u dinar.E sad najveća glupost od svega jeste što bonovi traju do 15 aprila ,a ja već kupio naftu ,seme i nešto veštaka i još trebam, a gde sad da nađem ::novac:: još i za ovu naftu nemam pojma , a kaže mi da ako do 15 aprila ne iskoristiš bonove možeš ih baciti.Još jedna genijalna ideja iz Ministarstva
 
Da se i ja uključim u priču.Do sada nisam smeo jer sam nov u svemu ovome pa sam se plašio da ne lupim neku glupost.Počeo bih od svoga primera.Napravio sam fiktivan ugovor sa čovekom koji mi radi zemlju i ostvarivao sam pravo na pun iznos subvencija pod uslovom da mi on radi sve usluge.Dobro i njemu,dobro i meni.Država nije glupa samo kad hoće da vidi,tako da je shvatila da mnogi rade kao i ja pa je uredba o pio fondu izgubila smisao.Lično mislim da je ta uredba gde je pio fond bio uslov bila u tom momentu iznuđena jer država nije imala para da da svima subvencije jer je negde u to vreme počela čuvena svetska ekonomska kriza.Proletos posle protesta seljaka kada je ministar petrović morao da popusti pred kukom i motikom i gde je bio poražena strana u čoveku je proradila sujeta i sada se ona vidi na delu.Inače proletost ste imali svo pravo da protestujete jer ste u godinu ušli sa jednim pravilima na tržištu koje je država htela da promeni u sred tržišne utakmice a mnogi su te subvencije ukalkulisali u cenu proizvodnje.Da se vratim na sujetu,da bi naš ministar dokazao ko je ovde vlast počinje da izmišlja toplu vodu i tako dobijamo subvenncije po kilogramu,što lično meni više odgovara ali gledam opšti interes i smatram da je to jedna velika glupost koja po meni neće imati najsrećniju primenu na terenu i u praksu kao i većina naših zakona usvojenih u Skupštini Srbije.Ova će uredba odgovarati samo onim proizvođačima koji svoje proizvode lageruju u razne silose i koji imaju zemlju prve klase.Dobiju odvagu i sa papirom idu u ministarstvo i naplaćuju subvencije.Kako će oni proizvođači koji koriiste svoje proizvode za ishranu stoke ja pojma nemam,ali da vidimo i to verovatno ima i pametnijih od mene u tom ministarstvu pa će oni znati.Sve u svemu nije dobro i sa ovakvim uredbama dižu bez potrebe nervozu među seljake koja će im najverovatnije i obiti o glavu na narednim izborima.Možda sam malo bio preopširan ali sam imao potrebu da i ja iznesem svoj stav pošto sam redovan na ovome našem forumu.
 
Samo da te dopunim nece biti trzisna cena nego ce biti cena koja je postignuta na raspisanom tenderu umanjena za taj bon od 60din/lit
Ja sam dobio ovakvu informaciju no,nije ni bitno,bice cena umanjena za tih 60 din po litru sto uopste nije mali % od pune cene goriva.Hoce nam i na to gorivo vratiti jos i akcizu :haha: jbg moram se malo saliti...
 
Влада Републике Србије је на предлог Министарства пољопривреде, трговине, шумарства и водопривреде, усвојила Уредбу о условима и начину коришћења средстава за регресирање дизел горива за пролећне радове у пољопривреди у 2012. години у циљу обављања пролећних радова у пољопривреди у 2012. години у оптималним агротехничким роковима чиме се омогућава спречавање штетних последица поремећаја на тржишту у погледу производње основних пољопривредно-прехрамбених производа.Министарство пољопривреде трговине, шумарства и водопривреде обезбедило је 4,8 милијарди динара како би омогућило пољопривредницима набавку горива по субвенционисаним ценама.Право на регресирање дизел горива има физичко лице, носилац породичног пољопривредног газдинства уписаног у Регистар пољопривредних газдинстава које је у активном статусу. Захтев за остваривање права за регресирање дизел горива подноси се Министарству финансија (Управи за трезор) или преко асистента саветодавца од 13. марта до 9. априла 2012. године преко обрасца - Захтев за регресирање дизел горива.Продају дизел горива обављаће овлашћени дистрибутер а бонови у вредности од 60 динара по литру се издају са роком важења до 15. априла 2012. године. Физичко лице може поднети захтев на основу ове уредбе само једанпут а средства за регресирање се не односе на пашњаке, рибњаке, баре и друго неплодно земљиште.У зависности од биљне културе по хектару обрадивог земљишта, количина горива за производњу житарица износи до 40 литара, индустријског биља до 40 литара, крмног биља до 30 литара, поврћа до 75 литара, воћа и грожђа до 100 литара, ароматичног и лековитог биља до 50 литара и садног материјала до 100 литара.Новчаном казном од 20.000 до 150.000 динара казниће се за прекршај физичко лице, носилац породичног пољопривредног газдинстава ако не обави пролећне радове за културе на површинама наведеним у Регистру у складу са поднетим захтевом. POLAKO ČITAJTE REDOM I DOBRO PROTUMAČITE - bon vredi 60 dinara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh