Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
relativno do skoro je bio gornji limit 10 hektara
taj što ima 100 i više zna sa parama ili je dobio na vreme vetar u leđa
znači mlađi ljudi koji su skoro počeli da se bave poljoprivredom i ne mogu bud zašto da kupe ili iznajme zemlju je po tebi socijala....a taj treba da širi imanje jer zna sa parama, lako je sa 100+ha svake godine kupiti još
da je država ograničila 100ha maksimum u vlasništvu sve bi drugačije izgledalo....

ne nego je socijala ako drzava posle podnosenja prijava menja pravila. drzava na sve te ispod 10ha gleda kao na socijalu a ne ja... al ito se onda ne zovu subvencije po hektaru...
drugo ja poznajem najveci broj ljudi koji su prijavili do 100ha na nacin da se vise njih skupi i prijavi ono sto je kvota (za ovu godinu receno 100ha) ... i sad ako drzava to ne isplati kao sto je rekla - sta onda?
trece - kada se daju pravila igre? prilikom tanjiranja suncokreta za psenicu - ili na Titov rodjendan 25 maj? o kom planiranju govorimo?
cetvrto - ok ovi do 10ha dobijaju - ko gubi novac ? - pa ovi preko 10 ha? a ko dobija novac? pa drzavni misevi da kopaju nos po skupstini i da imaju kokakolu od 4 dinara/casa.
peto - a sta bi covek od 50ha uradio sa subvencijama? zapalio ih ili bi mozda pokusao da podigne silos ili lepo skladiste da olaksa svoj posao.
i da se za kraj razumemo - radije cu imati 100 ha nego 10ha a subvencije do 10ha cu razumeti kao socijalnu pomoc. kakva drzava - takve i subvencije - takav i odnos prema poljoprivredi.
 
Ovo je sramota za vlast da daju subvencije do 10ha. A svi govore da je buducnost u poljoprivredi, a nista ne rade povodom toga da poboljsaju stanje nego samo pogorsavaju ovakvim odlukama. Nego sva sreca pa ne zivim samo od poljoprivrede, pa nemam registrovano gazdinstvo inace bih sa ovih mojih 5.5ha bio u minusu, ne bi pokrile subvencije zdravstveno i socijalno.
 
Subvencija po hektaru je sama po sebi glupost i to najveca posle Tita u poljoprivredi od pocetka je trebalo da postoje subvencije po kolicini prodatog proizvoda i da naravno budu vece za strateske a slabije ekonomski isplative poljoprivredne proizvode a manje za one isplativije da nebi ljudi svake godine trebali da razmisljaju sta je to bolje isplativo za setvu.Taj novac u pametnim rukama bi bio sredstvo za usmeravanje poljoprivrede u Srbiji u smislu da se niskoisplativi proizvodi koje nemozemo da izvozimo svedu na meru potreba nase zemlje a sve ostalo usmeri na potencijalno izvozne poljoprivredne proizvode
 
Ako su misle da sa ovim subvencijama ja ili bilo ko do 10 hektara možemo da podignemo produktivnost i tehničku opremljnost grdno se varaju. Za tako nešto potrebno je da daju kredite sa 0% kamate ili do najviše 1% a ne ovako. Izgleda da su rešili da konačno unište poljoprivredu da bi za male pare došli do zemlje. A i ovi "stručnjaci" su baš neki "eksperti". Gde li je onaj studirao ekonomiji pa mene je stamota što sam po zvanju ekonomista zbog ovakvih i njemu sličnih.
 
Citam i opet se smejem,gledam kako se koljete i svadjate a koska nije ni bacena pa da neko zagrize kako li ce biti kad stvarno izadje uredba,kuku leleeee....

Bolje se prestanite svadjati jer se ovako ni primaci necemo sustini problema,kad ja kao relativno mlad imam nekoliko realnih resenja kako da svi budemo zadovoljni neki stariji i iskusniji clanovi sigurno imaju jos vise,ali neki kao da su placeni da dodju ovde pa zavadjaju i dalje...
 
Subvencija po hektaru je sama po sebi glupost i to najveca posle Tita u poljoprivredi od pocetka je trebalo da postoje subvencije po kolicini prodatog proizvoda i da naravno budu vece za strateske a slabije ekonomski isplative poljoprivredne proizvode a manje za one isplativije da nebi ljudi svake godine trebali da razmisljaju sta je to bolje isplativo za setvu.Taj novac u pametnim rukama bi bio sredstvo za usmeravanje poljoprivrede u Srbiji u smislu da se niskoisplativi proizvodi koje nemozemo da izvozimo svedu na meru potreba nase zemlje a sve ostalo usmeri na potencijalno izvozne poljoprivredne proizvode

Ako je po tebi to glupost pojasni mi lebati zasto onda cela Evropa tako radi?

I dajte više manite se priče i prepucavanja daj da se vidi kako će mo da dođemo do svetla na kraju tunela?
 
Ako sam ja dobro razumeo poljoprivrednici ce dobiti subvencije, svi, samo do 10h, a preko nece... Znaci ako imas 50, predas i dobijes za onih 10, ili mogu da predaju samo oni koji imaju do 10. Nista mi vise nije jasno...

Plus PIO, kao uslov je, pa kod mene u selu svi koji imaju do 10 nisu uopste ni usli u PIO... Ili ce preko 10ha uslov biti PIO... Nista mi vise nije jasno...
 
Cekali smo Cekali i docekali!Pretpostavljam da ovo retko kome Odgovara,Iskreno Onaj ko ima 10 hektara zemlje Nezivi samo od poljoprivrede Ili ima penziju ili radi iz hobija Pored posla,Nemoze se ziveti sa 10 hekara,Sad ja imam pitanje Onaj ko ima preko 10 hekara prijavljeno Jer ce dobiti subvencije?Jer ako nedobije Dao je drzavi dzabe pare za PIO.Ja mislim da se niko nije nadao ovakvim merama i Dalje mislim da je neka greska da su umesto 100 napisali 10 hektara.:ppozdrav:
 
Nije tacno da cela Evropa ima takav sistem subvencija i cak vise uglavnom se subvencionisu po kg proizvoda na taj nacin se sprecava i prodaja na crno jer onda nemas nista
A glupost je i zbog toga sto za zemlju u zakupu moram da se pogadjam sa vlasnicima kao na pijaci koliko je moje a koliko njihovo ovako po kilu bi svima bilo lepo :ppozdrav:
 
Koliko je meni poznato, mi smo dosad imali regres repromaterijala a ne subvencije po hektaru zasejane odredjene kulture. Mi preko 10 ha nismo nista ulozili, nama je sve palo s neba? Ako su ovo uradili ratarstvu, sta tek mi stocari da ocekujemo? Koliko sutra idem da raskinem ugovor sa maticnom sluzbom koja mi matici krave, dosta sam se ja naplacao kojekakvih sranja. A zarad cega? Zarad sipka? E u kakvoj mi banana drzavi zivimo...
 
I onda ce po kili opet da zarade lopovi...kako ??
Lepo ja im odvezem u silos da prodam 10t X proizvoda,realne primese su 0.2t sto mu dodje da meni ostaje za prodaju 9.8t za prodaju a oni ce lopovi u silosima da kazu imas odbitke 5t i opet ces morati da prodas.... to je da ne kazem koji organ od sistema.
 
I onda ce po kili opet da zarade lopovi...kako ??
Lepo ja im odvezem u silos da prodam 10t X proizvoda,realne primese su 0.2t sto mu dodje da meni ostaje za prodaju 9.8t za prodaju a oni ce lopovi u silosima da kazu imas odbitke 5t i opet ces morati da prodas.... to je da ne kazem koji organ od sistema.
E pa onda j..iga nemam ideju:sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh