Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E sada nek se jave oni koji nisu za neke radikalne mere povodom ovoga i nek me prosvetle...Ako ovakva njihova proseravanja po nama nas ne ujedini onda da svi odma uzmemo shtranke pa da skratimo muke...
 
E sada nek se jave oni koji nisu za neke radikalne mere povodom ovoga i nek me prosvetle...Ako ovakva njihova proseravanja po nama nas ne ujedini onda da svi odma uzmemo shtranke pa da skratimo muke...
A da mi prodamo zito kada stigne nekoj drugoj drzavi, uskladistimo i onda zajednicki svi prodamo madjarskoj, hrvatskoj, bilo kome nase zito...
Definitivno treba jedinstvo oko ovoga...jer dosta mi je prica jesmo,nismo u krizi, bice,nece biti subvencia
::jako_besan::
Postenije bi bilo neka izadju i kazu nemamo para i onda znas situaciju ....a ovo zavlacenje mislim .. ni motka ih nije vredna
 
A da mi prodamo zito kada stigne nekoj drugoj drzavi, uskladistimo i onda zajednicki svi prodamo madjarskoj, hrvatskoj, bilo kome nase zito...
Definitivno treba jedinstvo oko ovoga...jer dosta mi j eprica \jesmo nismo u krizi, bice nece biti...Postenije bi bilo neka izadju i kazu nemamo para i onda znas situaciju ....a ovo zavlacenje mislim .. ni motka ih nije vredna
mozda ih i nije vredna motika al ja bi bar dve moje slomio o njih !
 
Zemljače Evo sajta : ( Ako ne uklone )

http://www.economy.rs/vesti/15855/Dobrodosle-subvencije-za-poljoprivrednike.html

Ni ja nisam verovao očima ...........


Profesor Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu Danilo Tomić ocenio je da su preložene mere za subvencionisanje poljoprivrednih proizvođača koji imaju do 10 hektara veoma značajne, jer je 90 odsto gazdinstava u Srbiji ima najviše toliko obradive površine.

Prema njegovim rečima, nije u pitanju socijalna mera, već je treba shvatiti kao razvojnu, s obzirom na to da će se na tim gazdinstvima organizovati proizvodnja u staklenicim i plastenicima, plantaže voća, cveća, podizati vinogradi i slično.

Tomić je istakao kao pozitivnu svaku meru koja doprinosi poboljšanju i unapređenju poljoprivredne proizvodnje u Srbiji, podsetivši da je, od ukupno 738.000 gazdinstava, samo je deset odsto krupnih sa više od 10 hektara.

Mislim da je sve ovo zaista velika zezancija, jer na raznim mestima sve razlicito pise :D treba sacekati sta ce zaista usvojiti.
Taj koji ima 10h i registrovao se bolje da se obesi o sljivu da visi nego sto se registrovao.
Ja licni ne znam nikoga ko se registrovao sa 10h svi imaju registrovano minimum 20-25h
 
A vidiš ja znam troje ljudi koji imaju do 10 ha i nisu hteli da obnove registraciju zbog prošlogodišnje ne pravde u kojoj nisu ni dinar sem refakcije dobili.Ako bude ovako to je stvarno dobro i veliki pomak napred.
Naravno da uz ovu meru bude regulisano i za preko 10 ha uz određene uslove.
 
A da mi prodamo zito kada stigne nekoj drugoj drzavi, uskladistimo i onda zajednicki svi prodamo madjarskoj, hrvatskoj, bilo kome nase zito...
Definitivno treba jedinstvo oko ovoga...jer dosta mi je prica jesmo,nismo u krizi, bice,nece biti subvencia
::jako_besan::
Postenije bi bilo neka izadju i kazu nemamo para i onda znas situaciju ....a ovo zavlacenje mislim .. ni motka ih nije vredna

Lako bi se mi dogovorili oko toga.
Ali sta da se radi, kada Drzava, Miskovic, Viktorija i ostali nece nista zaraditi hleba bez motike....?
Samo uzmu "na fazon za dinar preprodaju za tri" i eto im debele love....!!
 
A da mi prodamo zito kada stigne nekoj drugoj drzavi, uskladistimo i onda zajednicki svi prodamo madjarskoj, hrvatskoj, bilo kome nase zito...
Definitivno treba jedinstvo oko ovoga...jer dosta mi je prica jesmo,nismo u krizi, bice,nece biti subvencia
::jako_besan::
Postenije bi bilo neka izadju i kazu nemamo para i onda znas situaciju ....a ovo zavlacenje mislim .. ni motka ih nije vredna

Lako bi se mi dogovorili oko toga.
Ali sta da se radi, kada Drzava, Miskovic, Viktorija i ostali nece nista zaraditi hleba bez motike....?
Samo uzmu "na fazon za dinar preprodaju za tri" i eto im debele love....!!
 
Mislim da je sve ovo zaista velika zezancija, jer na raznim mestima sve razlicito pise :D treba sacekati sta ce zaista usvojiti.
Taj koji ima 10h i registrovao se bolje da se obesi o sljivu da visi nego sto se registrovao.
Ja licni ne znam nikoga ko se registrovao sa 10h svi imaju registrovano minimum 20-2

Sale,zbog čega da se bese,šta oni ne treba da žive,pa takvih je najviše ali ih ti ne primećuješ.
 
Taj koji ima 10h i registrovao se bolje da se obesi o sljivu da visi nego sto se registrovao.
Ja licni ne znam nikoga ko se registrovao sa 10h svi imaju registrovano minimum 20-25h
Ovakvi trebaju ministarstvu kao sto je Sale. Ja imam registrovano 9 ha, jer samo toliko radim i to mi je glavni izvor primanja, a znam i gomilu njih koji su u istoj poziciji, pa se necemo obesiti o sljivu, ako uopste i znas sta je sljiva.
 
Ovakvi trebaju ministarstvu kao sto je Sale. Ja imam registrovano 9 ha, jer samo toliko radim i to mi je glavni izvor primanja, a znam i gomilu njih koji su u istoj poziciji, pa se necemo obesiti o sljivu, ako uopste i znas sta je sljiva.

Prijatelju necemo se vredjati....!
Ja samo kazem zaista kako jeste...!

Sigurno ces me ti nauciti sta je sljiva...? Posto ja to nemam na 90h svoje zemlje....?
 
Čitajući ova nagađanja i predviđanja o famoznih 10ha... pa ljudi dali se uopšte ISPLATI ulaziti u PIO sa 10ha ? Žalosno, šta učini od poljoprivrede, države...
 
Prijatelju necemo se vredjati....!
Ja samo kazem zaista kako jeste...!

Sigurno ces me ti nauciti sta je sljiva...? Posto ja to nemam na 90h svoje zemlje....?
Mogu ti pomoci, voljan sam, ako zelis, ali to nije tema. Naravno da nije glupo prijaviti do 10 ha, ukoliko se nema nista drugo. Preko necega se mora biti osiguran, a ja drugu mogucnost nemam, a da se vucaram po birou, necu. Takodje, i sam znas, da sa 9 ha, takodje mozes imati ozbiljniju proizvodnju, ako imas vocnjak, plastenike, itd. Ukoliko uredbe budu samo do 10h, pa makar i 14000 ja cu pruziti podrsku na protestu ostalim poljoprivrednicima. Neko je nasledio 1 ha, neko je imao srece da nasledi 90, 100 ha i mi svi koji posteno radimo imamo pravo na subvencije. Svako dobro.
 
Poslednja izmena:
Takvih je najviše ali ih ti ne primećuješ.

Prijatelju, primecujem ja to sve i sve zalosno gledam kako nas je drzava unistila sve...!!!
Pogotovo male proizvodjace...!

Jeste culi sta su sinoc izjavili na tv-u, mislim da je bilo na RTS1, samo sam zastao da cujem to i prosao dalje.

"Svakome ko poseduje poljoprivredno zemljste, a ne obradjuje ga, bice mu skupo da ga poseduje"
Na cega ce ovo izaci ni sam vise ne znam....?
 
Умало ми сада сузе не пођоше, колико су се неки чланови одједном разнежили и као одједном: НАС је држава уништила, а до јуче је било: МА ШТА МЕ БРИГА! .ШТО НЕ ПЛАЋАТЕ ПИО КАО И ЈА, ПА ЋЕТЕ ДОБИТИ СУБВЕНЦИЈЕ, а да ли си се икада запитао одакле оном са 2-3х да плати пио.Благо се теби имаш 90х(нисам љубоморан-ја небих волео да имам толико) , узмеш у аренду још 100х( а то што узимаш у аренду је још један показатељ како село умире, јер нема ко да обрађује земљу-ниси ти крив зна се ко је за то крив) па од државе у закуп још 50 х и ти би требало да си задовољан(али са прошлим министром),е а овај са 2-3 х није задовољан ни са прошлим али ни са овим(са прошлим су све паре отишле вама) јер са тих пишљивих 7000 не може ни да узоре и да потањира њиву ,а шта ћемо са осталим?ово је још један доказ колико свако од нас има у себи егоизма -сад кад неваља мени, е сада ћемо да протествујемо,,баш лепо? ја бих волео да видим те протесте са класовима и џондирима да се мало и ми нагледамо наших напредних пољопривредника.Многи би требало да погледају тему протестна вожња тракторима па да мало стану пред огледало и да понекад пљуну сами себи у лици ,,мислим на оне који су пљували нас док смо протествовали, а сада су то највећи заговорници протеста.Све су ово пол мехинације и мазање очију народу, јер што би они у минут до 12 мењали министра ,зар је мало времена прошло да се то увиди, него као сад одједном видели да је гласачко тело у оних 90% , а вас остале ћемо занемарити. па дај ми да добијемо опет изборе, па ћемо опет у лажи обману, и тако ће нама живот проћи у лажи и обманама,, многи од нас ће и умрети ,а неће видети ништа боље.РЕШЕЊЕ ЈЕ ПРОТЕСТИ АЛИ ДО КРАЈА-ДА СЕ ОТРГНЕ ПОЉОПРИВРЕДА ОД ПОЛИТИКЕ И ТУ ЋЕ БИТИ СВЕТЛО НА КРАЈУ ТУНЕЛА ,ОВАКО -САМО ВЕЧИТИ МРАК.позззззз
 
bruka i sramotastvarno sto nas zavlace sa ovim uredbama, pa sta ce taj neko da radi sa 7 000 dinara, ne moze ni naftu da izvuce kamoli da zaradi... a za te sto ne rade zemljistei i treba da im stave porez, jer nece da daju nama koji hocemo da radimo :osmeh: , posebno u mom kraju ima puno iz inostranstva i onda dizu cenu traze nesto sto ne vredi, i na kraju ostane u parlogu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh