Strništa i rad na njima

Ја сам моја стрњишта јуче поорао први пут, после тањирања од пре месец и кусур дана...лепо се то урадило. двоумио сам се дал да терам други пут тањирачу или плуг и избор је пао на плуг...
 
По јутру, не по хектару...нисам оро до кине, већ око 15-18цм...ишао око 9км/ч, на око 1600 обртаја...кад сам завршио последњу њиву, измњрих са мерачем колко је остало у резервару и кад се то потрошено подели са површином добије се тих 5л/кј...
 
Kad radimo ceo dan,ja moram poneti prazno bure,da ima u šta da sipa Case,kad napuni rezervoar od 400l ::000::

Ја радим ко швабе пре 2.СР код мене у Чалми. Кад црква зазвони у подне, ја риђана потерам кући, да се одморим и нешто поједем, па ондак увече настави док се види:osmeh:....а и шта ћу кад имам предимензионисану машину за површину коју радем...
 
Posudio nekidan od kolege gruber da vidim i ja o cemu se tu radi.

2mg2xz8.jpg


2rzrokg.jpg


Strniste proljetne zobi (ovsa) gdje je covjek pobalirao slamu:
2vtnozs.jpg


Strniste gdje je slama sasjeckana roto-malcerom:
28m398m.jpg


Strniste stocnog graska koje su ovce popasle. Druga strnista graska nisam slikao jer su previse zarasla posto sam morao cekati red na gruber... Da sam isao odmah poslije zetve, to bi izgledalo sve ovako. Slama graska nije sjeckana, samo je pokisla u otkosima i pocela trunuti.
2ebzxfo.jpg


Dubina rada prvog prohoda:
e8r4pf.jpg


Dovoljno je vidjeno i ide se definitivno u nabavku grubera...
 
Imam. "Rumunjka" 36 diskova x izvedba. Vrlo lagana, ne moze uraditi nista u tvrdom. Pokusavao sam dvije godine tanjurati s njom i na kraju odustao. S njom cu najvjerovatnije prelaziti preko ovog gruberanog "drugi trag".
 
Ja sam kupio podrivac,tj. Uplatio,pa cekam da mi stigne. Sta mislite sta je bolje,(isprskao sam sa totalom sva strnjista) da li prvo da tanjiram pa da podrivam ili obrnuto?
 
Nazad
Vrh