Strništa i rad na njima

Bobo ti nama odrzi predavanje o obradi strnjista a sejes zitarice na zitarice(strnjika na strnjiku)Mnogo ti je vazniji plodored od ove teorije da bi imao prvoklasnu psenicu.Kod nas se negledaju proteini,kolicina hemije,ipak smo mi istocno orjentisan narod(hvala bogu) a na naftu gledamo kao na zlato:osmeh:Eto ja sam samo totalisao strnjike i sad imam izuzetno ciste njive sa kukuruzom a psenica mi je jedna od najcistijih u ataru,imaju i oni koji su dva puta orali pa sad psenica puna ljulja ali dok ne prskas na prolece sa dobrom hemijom nepomazu ti ni molitve.

Kad si napisao da na vecini njiva sejes proletnu zob,sve mi je bilo jasno.....:ppozdrav:
Zašto da ne pšenica na pšenicu ako nemaš problema sa gamadi?Kod mene kukuruz ide u monokulturi po 4 god jer nemam zlatice a na zobi je već 3 god ovde bolja zarada nego na kukuruzu ili pšenici.Ulaganja minimalna,3 šake gnoiva i litra jeftine hemije a cijena kao i pšenica a skuplja od kukuruza.
 
Poceo sam juce da ljustim strnjista.
Ali je malo prosusilo, PA tanjiraca ulazi svega 5-6cm.
Da li da sacekam neku kisu ili da tanjiram tako.
 
Ћаћа није видео да је камера остала на 360п уместо на Фулл ХД, па је снимак доста лош...

Овде је посејана пострна соја, па је због тога нажалост попаљено стрниште....
 
Ja sam mislio da izvucem stajnjak,jedno 5 prikolica po k.j, pa da probam da istanjiram. Uvek sam ugario,ali ako se okisa jesen na tim ugarenim parcelama duboko oranje zna da bude problematicno.
 
Meni je znalo da bude gadno na tanjiranju duboko oranje na ugari nikad,valda je i zemlja takva...

Sve je moguce,ja na primer kad ugarim volim da to bude lepo uradjeno,a da bi se taj efekat postigao moram da ugarim oko 20 cm dubine,e onda moze da se desi u jesen problem jer mora dublje.

Zato sam mislio,kad bi tanjiraca lepo izmesala zemlju,slamu i djubre,da ne ugarim. Ovo mi brze i ekonomicnije.

Ovo mi se svidja kako je Galicije uradio...
 
Ja sam mislio da izvucem stajnjak,jedno 5 prikolica po k.j, pa da probam da istanjiram. Uvek sam ugario,ali ako se okisa jesen na tim ugarenim parcelama duboko oranje zna da bude problematicno.
Ako ćeš stajnjak onda najbolje ugar jer tanjiranjem ćeš đubre izmrviti i rasušiti pa ćeš imati manje koristi od njega. Gledaj da se ne osuši stajnjak i da dugo ne stoji na suncu.
 
Ako ćeš stajnjak onda najbolje ugar jer tanjiranjem ćeš đubre izmrviti i rasušiti pa ćeš imati manje koristi od njega. Gledaj da se ne osuši stajnjak i da dugo ne stoji na suncu.

Moram stajnjak jer mi je djubre prepuno i nemam gde sa njim. Znam da je najbolje ugar,poslednjih 10 god sam ugario,tanjiranje sam zeleo da probam,ali se jos dvoumim. Nikad mi ne stoji razbacen na njivi duze od 2 dana.
 
Паљење није добро, али ово радимо сам кад сејемо пострну соју. Остала стништа се само потањирају и то малко плиће од овога, а и брже наравно...

Slazem se za paljenje,nisam ni mislio palti. Problem je iseckana slama + stajnjak... Ne znam kako ce tanjiraca to uraditi...
 
Угари ти, не играј се са тањирачом, јер тешко да би она све то сахранила доле, а поготово јер ти бацаш још и стајњак. Оваква ко моја можда и би одрадила посао када би се укосила максимално јер онда иде у земљу до туљака, али лакша нека тешко...
 
Ovako to izgleda kod mene, meni se licno bas ne svidja, ali sta je tu je. Ima dosta mase. Planiram pocetkom avgusta preci gruberom, ako ne bude gusio.

 
Nazad
Vrh