Strništa i rad na njima

Sto dublje ide vise zemlje vadi.Cim ima vise zemlje bolje mesa sa zetvenim ostacima.Gledam ta plitka tanjiranja i to se ne moze nazvati ljuscenjem strnjista.
 
Gledao sam sta radi kunova teska u zadruzi kada su juce radili jednom njihovom radniku strnjiste na kome je bilo mase na pretek, ambrozije oko 40cm visine, sirka isto tako velikog. Zmaj bez secke radio samo razbacao slamu. Nista ostalo od gore nije...radili su na 20cm dubine, 660 tanjiri 36 diskova, JD od 230ks 8R ju je teglio...trosenje goriva verovatno, ali je odradila posao za cistu 10tku..

Manjevicu, da li ti citas sto neko napise, pa onda komentarises...ili si tu da samo pises...
 
Kod nas je jedan gazda uzeo novu amazonku od 3 metra i sada je u strnjiki pustio u rad, ova satexova radi makar 3 puta bolje nego amazonka a tri puta je jeftinija...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Nama je u planu neka kratka tanjiraca za jesen.

Amazonku nam nude da isprobamo, i da vidimo da li nam radi posao u pripremi za setvu psenice. Moramo uporediti sa Satexom da li vredi te razlike ili pak ne.

A inace je Potinger bas lepo odradio strnjiku ove godine, zamenjeni radni organi, bocne peraje i motika, i sad ide u zemlju ko blesav.

4cbf579772d7bd944bd4179559ff8c52.jpg
4e83e28f28857ce5dd363a27f301fa16.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ova amazonka kod nas što je došla je sa ravnim diskovima i ima gumeni valjak. A izmedju valjka i diskova ima onaj žičani češalj i čim ima malo mase taj češalj počne da kupi i gura zemlju. Posle nje dosta strnjike ostalo netaknuto...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ova amazonka kod nas što je došla je sa ravnim diskovima i ima gumeni valjak. A izmedju valjka i diskova ima onaj žičani češalj i čim ima malo mase taj češalj počne da kupi i gura zemlju. Posle nje dosta strnjike ostalo netaknuto...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Problem je u tim diskovima, verovatno misliš na one malo nazubljene? I HE-VA sam video u radu sa sitno nazubeljnima i nikako ne radi, kao i kubota/kvederland. Kod nas ima Amazon od 4m fiksna, i radi lepo. Ima i tegove za dodatno opterećenje. Mislim da ima oko 3,5t, barem su mi tako rekli.
Zavesa se podešava, pa ne može tako lako da zaguši. I Lemken isto ima zavesu...
 
Amazonke dolaze u dve osnovne verzije koliko sam ja razumeo. Catros i catros+. Tu je glavna razlika u tanjirima. A verovatno onda grablje, tegovi i ostalo moze da se dodaje.



Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Problem je u tim diskovima, verovatno misliš na one malo nazubljene? I HE-VA sam video u radu sa sitno nazubeljnima i nikako ne radi, kao i kubota/kvederland. Kod nas ima Amazon od 4m fiksna, i radi lepo. Ima i tegove za dodatno opterećenje. Mislim da ima oko 3,5t, barem su mi tako rekli.
Zavesa se podešava, pa ne može tako lako da zaguši. I Lemken isto ima zavesu...
Nisu ni malo nazubljeni skroz ravni...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Тањирано,па са растуривачем за веш.ђубар разбацио 15 кг.по јутру уљне роткве,никла је ал' је једе репучин сјајник,видећу шта ће бити до краја!?
90564ddd348078a18ff9abb57a70ecb8.jpg
49114574edb45a8337c532a44c1ec857.jpg
 
Nazad
Vrh