Stočni grašak

Sve zavisi od sorte i namene,za zrno 200-300, za seno i silazu mislim da je oko 175 + ovas (sad sam na poslu a kuci mi je knjizica sa podacima)
 
Mislio sam za zrno da posejem,u apoteci imaju sortu Angela.Rece mi da je za vrsaj i da je ide ako sam dobro zapamtio 160-170 kg.A cena joj 105 dindzi.
 
@zeljko to ide ovih nasih sorti 300kg/ha tipa dukat,partner
@sosara jesi to gledao u tomsinu? rekli mi da ce biti 102,00 ako je uvozno seme ok a ako je domaca angela(posto delta ima i uvozno i svoju prvu reprodukciju) onda mozes uzeti i na vasaru, ja u rumi prodavao po 70,00 a na kolicinu i po nizoj ceni.
mada ti angele treba 200kg-220kg/ha tako mi rece covek iz delta agrara ako sam dobro zapamtio a po mojim iskustvima ne bi bilo lose ni 250 sve zavisi od kvaliteta setve
 
Kad sam procitao 300kg/ha i pomnozio sa apotekarskom cenom kad se nisam slogirao.:osmeh:
Nisam gledao u Tomsinu,pogledacu.
Na koju kolicinu si davao popust?
 
@rekreativac da tipa partner,dukat,angela...
@šošara da-da mene je prošle godine seme za dva hektara izašlo 70000 din original Angela,i još pored toga iako je original Delitina i cena 100-110din našao sam koje zrno da je probušeno od žižka i najveća nesreća klijavost samo 82%,tako da sam morao povećavati setvenu normu, a ove godine moje seme ima 92% klijavosti. Ali za ovu godinu sam ostavio svoje seme tako da ću dosta smanjiti trošak proizvodnje.
 
Kad sam procitao 300kg/ha i pomnozio sa apotekarskom cenom kad se nisam slogirao.:osmeh:
Nisam gledao u Tomsinu,pogledacu.
Na koju kolicinu si davao popust?
nisam dao popust samo jednome sto je uzeo vrecicu od 25kg ostali sto su uzimali po 100-150kg su dobijali po 65 (sve po dogovoru) e sad da neko dodje ovde i uzme sve sto mi je jos ostalo verovatno bi i to bilo jos koji dinar dole

- - - - - - - - - -

@zeljko za partner i dukat ide 300kg po ha a angela manje,tu je dosta 250kg
 
ja danas isao da vadim uzorak na grasku izgleda ekstra zaboravio da slikam da vidite
 
@rekreativac
ja sam prosle god imao tri pacele I dve sam isao sa
300kg/h a poslednja je isla sa 270po h jer mi pofalilo semena I tacno je tu falio sklop I kasnije mi se odrazilo I na prinos. Tako da cu ove god opet ici na 300
 
@rekreativac
ja sam prosle god imao tri pacele I dve sam isao sa
300kg/h a poslednja je isla sa 270po h jer mi pofalilo semena I tacno je tu falio sklop I kasnije mi se odrazilo I na prinos. Tako da cu ove god opet ici na 300
Jel stvarno mislis da 16kg po kj razlike znaci neki prinos,sta bih rekao da smo mi imali prinos jako dobar i sa 130kg po kj blizu tvog prinosa sa 300kg/ha,vremenom ces uvideti da ima tu jos sto sta da se nauci osim sklopa ,ima i do zastite scim i kako ,kao i sa prehranom ,Angele ti netreba 300kg po ha to svi znaju
 
A evo nam i doktora za grasak @idklecin, vidis da ne znaju svi,najgore je kad neki duduk u prodavnici ubedjuje ljude(ne vezano samo za grasak) u nesto a zemlju osim u saksiji video nije, ova angela sada dodje kao kad su izasle nove sorte zita pa se islo sa smanjenom dozom semena a neki kazu ja sam uvek isao 200kg pojutru i tako sadim a onda kad bude gusto djavo im kriv, za angelu ja kazem ljudima od 125-150kg(sve zavisi kakvo je pakovanje i koliko zele da uloze) da sade sve u zavisnosti kakvo seme imaju i kako su spremili zemlju a i sejalicu.
 
Nazad
Vrh