Startovanje motora u zimskom periodu

Ja volim da čuvam sebe,zatim životinje a na kraju i stvari(mašine i oruđa) i prema njima se odnosim kao da sam ja na njihovom mestu čak i sa stvarima....
Zato mi auto traje 27 godina,konji i goveda (dok sam imao) odu prirodnim putem na onaj svet, osim kad se muče i nema im spasa pa im prekratim muke...Al obavezno mi ruke drhte i teško mi je posle toga al šta ću kad nema ko drugi....
Znam,znam,sad će te kast'i: Pa nije on mene kupio nego ja njega?! Ali ja nisam pristalica takvog stava...
I NE OSUĐUJEM DRUGE KOJI MISLE ISTO KAO LOVAC!!!
Njihova stvar,živi i pusti druge da žive,SAMO NE PREKO MOJIH LEĐA!!!
 
Tek sada vidim da postoji i ova tema
Moji ukucani i ja obozavamo pse, ali samo u dvoristu, do sada je dosta pasa proslo kroz nasu kucu neki koji su bili pametni i vredni ostali su dozivotno a neki losi su se kratko zadrzali. A uvek imamo bar tri psa jel copor je njihov prirodni nacin zivota i u coporu jedino u coporu pokazu svoje naj bolje osobine
Pre mesec dana nam je uginuo BOBISHA nemacki kratkodlaki pticar koji je kod nas proveo 12 god,on je bio naj pametniji rasni pas kojeg sam ikad imao,dobar i za lov i za kucu. i nisam imao brige kad njega ostavim da cuva kucu i zivotinje u dvoristu bio je sto se kaze CESTITA KERA, lovio pacove, spavao medju pilicima igrao se sa mackama, lizao jaganjce zajedno sa ovcom, lizao prasad, uteravao svinje u boks kad izadju, ujedao uljeze u dvoristu.
Jedino on je imao privilegiju da bude suvozac u autu kad se ide u lov, a na ulici je bio toliko miran da ga je setao moj sestric koji ima 20meseci i on sam od skora hoda. BOBISHU sam dobio u Secnju na terenu dao mi ga vozac Masey-a kog smo popravljali.
Ima jako puno pasa koji su nam isto tako bili deo porodice neki kojih se rado secam su se zvali: KIKI,DJINA,PULI,KUCO,CUKSI,CICA,PULI.
Trenutno imam jednog malog LELU (kantoprevrtaca) koji je jako dobar cuvar i jako lep, ali ne podnosi zivotinje sluzi kao ALNASER za vucjake on je kao CHUK NORIS, on cuje i vidi i kada spava i po celu noc patrolira
Imamo i dva nemacka ovcara zovu se VATRA i GROM za sada su mladi i dosta dobri Vatra ima 12 meseci a Grom 4 meseca.
Sledeci pas kog cu da nabavim bice ALABAI srednje azijski ovcar, drugar ima par komada na salasu i to su pravi radni psi.

Izvinjavam se za OT.
 
Ustanem u 4. Skuvam kafu. Obavim oko higijene sta treba. U 15do 5 navucem jaknu, odem do garaze, kresnem auto i vratim se unutra. U 5 krecem. Topao. Ne brisem stakla, ne smrzavam se. Ne sluzim ja njega.
Samo mu ne ostavljam mesta da bude neposlusan.
 
Malo da olaksam verglanje po zimi...:ppozdrav:

106hjqt.jpg


vgljlv.jpg
 
Malo da olaksam verglanje po zimi...:ppozdrav:

106hjqt.jpg


vgljlv.jpg
Ako ima zivot u tom Rusu dzaba stavljas kuvalo
Jel ti nije lakse da ga zaukas sa dekompresorom malo spreja i sastavice sigurno a jos ako ti radi petrolej grejac netreba ni sprej
Al vidim da je moderno stavljati KUVALO

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
A sta ako nema dekompresor?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
A sta ako nema dekompresor?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
Vidim da je kuvalo od rusa a on ima dekompresor
A ako nema Onda zacepis ulaz vazduha u filter i kao da ga ima probaj samo dobro zacepi da ti neisece prste
Uvek sam to radio na starom 533

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Prava stvar,cuva se akumulator,alanser.ukljucis na 30,45 min.i pali bez problema.Ja to imam na rusu vec 6,7 god.
 
Vredi sve novce,ja imam bar jedno 10 godina na rusu,kakav god da je motor kad upekne minus a ti sednes u njega a na satu 60 stepeni,kresne i radi bez dima kao da nikad nije ni gasen,jel zdravije to za motor ili hladnog njakati anlaser i kumulator......

- - - - - - - - - -

Dobro se vi izorganizujete da imas kad cekati da ugreje motor
Kod mene sve vidi ulje i ANTIFRIZ i GAS NAPRED tako cela veka

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

nema tu sta da se ceka da ugreje,za male pare imas tajmere,evo ja sam jutros isao u pola pet da prehranjujem psenicu,sinoc sam programirao da se upali u 03.45h i kad sam dosao samo kress.....
 
Dovoljno je 15-20 min i pali na dodir kljuca. Cuva i akumulator i anlaser. Imao sam i na prvom a odmah sam kupio i na ovog sad bez obzira sto ovaj pali na zub. I grejanje u kabini radi odmah.
 
pa ljudi zar sprej nije zakon , što ga izbjegavate.

Znam par traktora koji su posle remonta motora zimi stalno paljeni uz pomoć spreja jer instalacia nije bila kompletna i nije radio grejač i posle 3-4 zime i nekih 500-600mč traktor više neće da pali bez spreja iako grejač se zagreje skroz i pusti gorivo ali kao da je motor naviko na sprej. Tako da ovaj grejač je puno bolja solucija a čuva svu kompoziciju od akumlatora pa do motora.
 
U traktoru imam SAE 30 ulje tako da ako se neko bar malo razume zna sta znaci ta cifra i minus za podmazivanje motora.
Malo ulaganje da produzis vek trajanja motora.
Nemam garazu,Rus zimuje pod vedrim nebom i nije lako upaliti kad stegne minus.
Dal je moda ili ne korisno je.
Pa ti prijatelju iz pidzame skaces u traktor i pun gas !?
Uvek ima toliko vremena dok je vrtis oko traktora,sipanje goriva, pregled ulja,podmazivanje masine itd itd,dok se pripremas i pijes kaficu tama ga ugrejes i da ga ne mucis pri paljenju.
50 evrica, inace ima u Agromehanika Subotica cena 7200 din
 
Navuce se.. kao na belo..:) Cuo sam na nekoliko mesta tu izjavu,a niko ne dovodi u pitanje da je mozda pumpa pa zato nece..
 
Nazad
Vrh