Startno djubrenje

depozitori idu 1 kutija na 2 reda, ja imam 6 rednu sejalicu nodet i stavice mi 3 kutije,i treba da uzimam 1000 kg godisnje
 
Sa djubrenjem u redove prilikom setve ce te biti prezadovoljni, kada zagusi pa po neki red se desi da nedobije djubrivo razlika je ogromna, inace mi idemo Eliksir 3x15 jer se dosta bolje pokazao nego Rusko ili Austrisko. A kolicina bi trebala biti bar 200 do 250kg/H. A to startno je verovatno jos bolje ali nisam probao.

Sta da zagusi?To je lepo granulisano djubrivo i bez prasine.Ako su creva bez sto krivina nema sta da gusi.Sad stavljaju neka nova creva.Nisam ih video ali mi kazu da vise nema nikakvih problema da se krive ili izvlace.
 
Ne guši ništa,bio je malo problem sa rebrastim crevima sada su to zamenili za okiten,curi bez problema.Đubrivo nema grudvi ali bez obzira imo fino sito za svaki slučaj.
 
Meni su juce dali dve kesice super starta na prezentaciji,to je tako sitno,kao one cokoladne mrvice sto zene stavljaju na tortu,to nema sanse da gusi.
 
Pa kod mene seme ima zasebne raonike, ili kako se vec kaze, verovatno zbog istrosenosti istih jer hoce ponekad i seme da zagusi. Znaci zagusi dole na raoniku.
 
A pa niste me razumeli, kod mene nisu njihovi depozitori vec fabricki imt, ja sam pisao da je dobro ici djubrivo u redove pa dao primer gde nedobije djubrivo. Izvinite ako sam vas iscimo slucajno.
 
Samo pazite kada vam "majstori " montiraju tj buše raonik da bi zavarili ulaz za SS ne bude na mestu gde vam smeta,kod mene su uradili šablonski i tačno su potrefili EKS,da su pomerili pola cm bilo bi sve ok a ovako me zeznuli.
 
Samo pazite kada vam "majstori " montiraju tj buše raonik da bi zavarili ulaz za SS ne bude na mestu gde vam smeta,kod mene su uradili šablonski i tačno su potrefili EKS,da su pomerili pola cm bilo bi sve ok a ovako me zeznuli.
Zar ne moze da se crevo gurne na prednji deo raonika odozgo gde je onaj mali lim?
 
Nazad
Vrh