Stalska oprema za koze i ovce

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
Pa,ja mislim da kod te pojilice i ne treba da se dira ventil,vec kako oni piju vodu ventil se spusta i dopunjava pojlicu,kad je napuni on staje sa dodavanjem vode.princip plovka na vodokotlicu.
 
Ljudi ja sam kupio ovakvu (bar na oko istu ) poilicu i radi na sistam dok pomeras (guras ) ventil ili voda ide cim ga pustis ona stane bilo u njoj pola kapi ili litar vode nebitno
 
Probaj da nadjes ventil za pojilice slican tome koji pojilicu puni dok zivotinja pije iz nje i jednostavno zamenis taj ventil.trazi u prodavnici ventil pojilice za svinje i vidi na kom principu radi.
A mozda ti je i samo opruga u ventilu previse stegnuta pa ne moze da odreaguje na spustanje ventila gore dole,vec samo na pomeranje levo desno.
 
Да ли неко зна где се може набавити платформа (рампа) за мужу коза (за две козе)?
 
Neznam zašto članovi pre pisanja posta ne pročitaju prethodni post pa nebi morali postavljhati pitanje.Odgovorio sam po pitanjuu pšojilica i to je tako tehnički regulisano i ne može da pojilica radi ako koza digne njušku!
 
mi bili postavili pojilice odma kraj jasala, i izgleda da se travka il sl nesto zavuklo u poilicu i kako je koza njuskom stisnula tako ostalo zaglavljeno i cijelu jednu stranu stale skoro poplavilo..predvece se desilo i cijele noci curila voda...:kisa:
 
hajde dajte mi neku predlog za jasle za koze.ja se mucim celo leto na 60 stepeni kupim seno a one prospu za cas.e pa neces majci.POMAGAJTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
nema tih jasala iz kojih koze nece prosipati,to sa zicom nije losa ideja ali da zica ne bude visoka jedno 15 cm i da bude nize postavljena tako da klece dok jedu
 
Nasao sam samo jednu automatizovanu hranilicu pominjanu na forumu:
http://tinypic.com/view.php?pic=21e7w9y&s=6#.UwGpI_ldW_s
Ali mi deluje suvise hi tech i skupo :)

Da li se neko zanimao sa tim u kucnoj radinosti? Da napravi neku automatsku hranilicu za koze? Pojilice sam nasao razne kupovne, ali hranilice nista.
Da li ima logike napraviti velike jasle u koje moze stati hrane za 10-20 dana?
 
koze i ovce se moraju svakodnevno obillaziti i kontrolisati, pa kad vec to mora onda je najjeftinije i hraniti ih na dnevnoj bazi, a ne to sto si video na snimku uostalom koliki broj koza treba da imas da bi ti se to isplatilo a jos kad dodje muza ...
 
Ma ja imam jednu kozu. I ne mogu od nje da maknem nigde. Ili cu automatizovati i hranjenje ili cu je zaklati pa nek ide zivot :)
Ne mislim ja nju ostaviti 12 meseci bez nadzora. Ima i kamera.
Nego par dana kad moram da odem negde.
 
Nazad
Vrh