SPORT-Opšta tema

Nedavno sam rekao da ni vi takozvani navijaci Partizana ne verujete u svoj klub. Svega 13000 gledalaca na ovako vaznoj utakmici stvarno bruka. Koliko cete primiti tamo kada su ovi nesrecnici ovde postigli cetiri gola?
 
Ja verujem u klub, i da bi ste me razumeli njega dozivljavam kao zasad sljive recimo, da bi bio jasniji ovako cemo:
Zasad sljive= klub, Plodovi, drvo obradjivanje sve je to deo zasada=kluba, licno ako mi zliogriz uhvati jedno stablo a nekoliko drveta ima trule plodove, ne znaci da ja mrzim taj zasad i da taj zasad treba unistiti, vec treba suzbiti problem, i nastaviti sa zdravim radom, sta sam hteo reci?? Ja verujem u klub, ali ne i u pojedince, kao sto nema leka za zilogriz, tako ni ja kao pojedinac ili moja grupa ne mozemoda izlecimo neke stvari vezano za klub, i sve dok pojedinci (zilogrizi) unistavaju zasad=klub, ja cu uvek biti kriticar za takve stvari a porzavati prave odluke...
Zao mi je sto sam morao tako da kazem, ali ako vam se zasad susi i urusava, sto bi vi aplaudirali i govorili ma dobro je bice bolje, a leka nema jako dugooo...?? Ne znaci ako sam krvnicki navijac partizana, da moram da gledam balet ili fa gledam viktoriju( za one koji neznaju tako se zove igra u kojoj svi igramo na jednom golu i sutiramo u gol na kome je jedan golman, ako promasis stajes ti na gol..) umesto fudbala. To sto oni strajkuju za plate trebali su da strajkuju kada se svakog bozijeg meseca ispumpavalo iz kase Partizana oko 800.000 hiljada evra sto od reklama sto od raznih tajnih donatora, ako meni neko krade sljive, mogu strajkovati do mile volje u zasad=klub, nista necu postici.... Volim partizan to je moj klub, Volim ovu drzavu u kojoj igraju I Crvena zvezda i Vojvodina i Cuka, I Rad, itd, i uvek ali uvek kad god igraju u evropi praticu i navijacu iskljucivo iz razloga sto svaka pobeda prelazak u sl. kolo donosi nasoj drzavi reprezentaciji dodatne bodove kao i klubovima, sto opet znaci veci priliv novca od Fifa ili uefa neznam tacno ko raspolaze jer planirana je njihova fuzija koliko sam nacuo! Kada budu ostali navijaci shvatili da nije bitno samo Ja ja ja pa ja nego da se radi o celokupnom fudbalu, i da u evropi treba stati i reci: Oni ne igraju samo za sebe igraju i za nasu drzavu, i treba navijati za nas a ne protiv nas! KAda to budete svi shvatili, pa pokrenete tu akciju, mozda ce se nesto promeniti, ako nista drugo bar cete pokusati nesto da promenite...
Kao i do sada, uz Partizan kao klub, ali pojedince ne zelim da gledam jer ne zasluzuju da igraju, jednostavno neka su zivi i zdravi i svima zelim da uspeju,a li trenutno nisu za nase klubove ni zvezdu ni partizan jednostavno nisu...
 
Razumeo sam sta si mislio, ali nisi dobro rekao. Klub je taj koji je iznad svega i to vam je bila dobra prilika da pokazete da ste mu privrzeni. Nije bitno kakvi balvani i suve sljive igraju ili vode klub. Video si i sam da je dobar deo navijaca bio protiv uprave, ali sve je to izgovor za slabu posetu utakmici.
 
Mozete me osuditi, ali kad vam pukne guma vi ne stavljate zvaku nego zalepite lepkom, ja ako gledam fudbal hocu fudbal da vidim, a ne trckaranje po terenu i promasivanje 8 puta 2.1 m gol sa 3 metra udaljenosti.... I ne bih dovodio crnca a posle ga bojkotovao tokom cele utakmice jer mrzim sve sto nije zna se vec sta da ne odem u off topic, sta uvodi coveka kada mu nece baciti loptu ili mu je bace kada je okruzen trojicom gde gotovo nema nikakve sanse da uspe, i posle on ne valja! mnogoooo sam ogorcen ali mnogooo, u mom kraju kazu kad se neko zeznuo da bi sam sebe za zadnjicu ujeo, e toliko sam razocaran i zvezdom i Partizanom i celokupnim nasim fudbalom, 11 iz kafane ili sa foruma da skupimo za 1000 evra bi samleli bilo kog protivnika ako nista drugo tukli bi ga zbog kondicije bar jedno poluvreme...Dokle vise tatini i mamini sinovi da igraju dokle vise???!!!! Mnogo sam razocaran i mislim da me hvata depresija zbog njih!!!
 
Ne vredi pisati i trositi tastaturu vise na njih. Ovo vazi za sve nase klubove i igrace zajedno sa njihovim rukovodstvima. Tuga i jad. Secam se kako se nekada igralo i ginulo za svoj klub i drzavni grb.....ali sve su to samo secanja ili konstatacija: "Kakva nam je drzava, takva je i igra (trud) za nju". Normalno...ova tema postoji da sve to malo prodiskutujemo, a mozda se malo i ispraznimo.:osmeh::ppozdrav:

Eeeee tugo:

 
Poslednja izmena:
Stvarnost je da je ovo treca pobeda u tri utakmice i to bez primljenog gola. Rajkovic siguran i sigurno da je sad prvi golman. Kod Milijasa se vidi da je bio nervozan zbog oprostaja. Igrali smo taman koliko treba, ipak je to jos pocetak sezone. Zvezdasi su zadovoljni, a za ostale bas nas briga.
 
Bila bi sigurno utakmica lepsa ali tezak teren nije dozvolio bolje. To sto su zvezdasi zadovoljni bas nas briga, njihova stvar.
 
Ja iznosim svoje mišljenje o toku konkretno ove utakmice, a nikako o tabeli ili o pojedincima. Da li su svi navijači Zvezde zadovoljni ili ne, to je već druga stvar. Naravno da su važne pobede pa i ovim "nepopularnim " rezultatom, ali za ljude koji vole fudbal uopšte, mnogo je važna i dobra utakmica, što bi se reklo "za oko". Na sport treba gledati objektivno bez obzira za koga navijate, jedino tako se sve vidi. I uzgred, reći ću vam da sam ja treća generacija u porodici koja navija za Zvezdu, kao da imam i naslednika od 19 godina takođe velikog Zvezdaša. To vam mogu i argumentovati ako želite, kolekcijom karata, ulaznica, dresova, šalova, kačketa itd ne znam ni ja čega još. ...Eto vidite, ja sam Zvezdaš, ali nisam zadovoljan. Mora Zvezda bolje i nadam se da će i igrati bolje i ne samo Zvezda, već i drugi naši klubovi...
 
Pozdravljam svakog navijaca Zvrzde pa i tebe i tvog sina. I moj ima 27 godina i Zvezdas je. Pa normalno. Razumem te jer vidim da si Zvezdu redovno i privrzeno pratio i da ti je ta slika pred ocima. Svi se nadamo boljim vremenima i za to vreme zivimo pa makar gledali i malo losiji fudbal, a ovi ostali kojima je muka od tog loseg fudbala nek prebace na Euro sport ili Sport klub pa nek uzivaju u lepom fudbalu meni je dobar i ovaj.
 
Ja sport inače mnogo volim, ali fudbal je moja ljubav a Zvezda nešto za šta se "živi", u sportskom smislu naravno. Nažalost svugde je kvalitet sporta odraz i države ali i društva. Sami smo svesni u kakvoj "atmosferi" se igra, nema para, nema sponzora, dugovanja, kazne pljušte, pa nas izbace itd i razumem ja te ljude. Ali jedino što zameram sadašnjim igračima i čelnicima naravno, je to što dovoljno nemaju onaj pobednički duh, pobednički mentalitet, volju, želju i požrtvovanost. To je ono što je krasilo nas i kao klubove i kao naciju. Talenata imamo i imaćemo uvek, tu smo nepresušni izvor. I to ste i vi sigurno dobro upamtili i složićemo se u tome. Meni nikad neće biti muka da gledam naš fudbal, čak što više radujem se svakoj utakmici, ali uvek posle toga budem malo razočaran, pa eto to i ovde napišem, bude mi lakše. Ali uvek se zaista trudim da svoja mišljenja dam objektivno, bez obzira koji timovi ili reprezentacije igrali. I mi navijači smo nekada bili drugačiji, više se družili, šalili jedni sa drugima kada im klub izgubi, pevali navijačke pesme i himne na utakmicama, putovali zajedno i... poštovali se...
Doći će sve na svoje nadam se, pa i naš fudbal...:ppozdrav:


P.S. (podsetio si me) Sa Pjanovićem sam igrao na nekoliko turnira, još dok smo bili srednjoškolci, mada je on mlađi od mene. Retko dobar tehničar, znao je sa loptom ali bio fizički dosta sitan i nežan...
 
Poslednja izmena:
Bice bolje....Na danasnji dan 2000god Zvezda je igrala odlucujucu utakmicu za ulazak u ligu sampiona protiv Dinama iz Kijeva. Posle 0 : 0 u Kijevu svi smo verovali da cemo proci. Nazalost bilo je samo 1 :1. Kazu da je ta utakmica skrojila kapu za sva posrtanja u zadnjih 15 godina. Jer svi znamo sta donosi liga sampiona. Imali smo i dobar tim sa Pjanovicem, Drulicem, Boskovicem, na klupi Muslin, ali ipk nista. Bio sam na tom mecu kao i na mnogim drugim o cemu sam vise puta pisao. Zato i verujem....Bice bolje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh