Specijalne mašine !

To drvo koriste Nemci za grejanje , slicno Peletu . Imaju vec uradjene silose i kotlove za takav nacin grejanja. Dobijaju i neke subvencije za obnovljivo gorivo za grejanje.
 
Ispod klipa piše da je ovo mašina za silažu? :sta:

Nije valjda da i ovo životinje mogu da jedu?
2d8hl6t.jpg
 
Moguće da trebaju udio drvene mase za proizvodnju komposta.
Neznam točnu recepturu ali ugrubo ide 40% drvene mase, 40% zelene biljne mase, 20% stajnjaka i kulture bakterija koje pomognu da se to fermentira brže i da fermentacija ide u ,,pravom smjeru".
Bio sam na imanju sa eko-uzgojem i poljorivrednom proizvodnjom i tamo imaju veliki stroj koji uvlači drvene okorke (djelovi kore) i melje to na veličinu kao ovaj stroj.
Taj stroj pogoni motor od nekih 500-600 ks.
Tada su imali 400ha u eko uzgoju i nekoriste mineralna gnojiva nego samo kompost.
 
Ovaj drveni "cips" je odlican za grejanje velikih objekta u prostim pecima. Peci se prave od bureta od 200litara tako sto se otvore sa gornje strane a na dno se postavi metalna resetka i napravi otvor za ulaz vazduha. U sredinu bureta se stavi cev fi 200 mm i oko nje se sabija mesavina ovog cipsa i drvene trinje a sabijanje se vrsi uz pomoc teske cevi. Kada se napuni do vrha ova cev iz sredine se izvuce tako da u mesavini ostane vertikalni otvor. Na buretu je sa gornje strane napravljen otvor na koji je zavarena cev koja vodi u dimnjak. Mesavina se pali sa gornje strane i stavlja se poklopac kad se razgori. Ovako napunjeno bure gori par sati a temperatura je takva da mu se ne more prici blize od dva metra. Ovo sam vidjao na jednoj farmi u Skoplju gde sa pet ovakvih peci covek greje farmu u koju smesta 16000 pilica. naravno da prostor oko ovih peci mora da bude obezbedjen i bez prostirke zbog opasnosti od pozara. Kod nas su ranije bile slicne peci koje su se zvale bubnjare.
 
cukaneca je napisao(la):
Trebalo bi da bude mikser za djubrivo ili tečni stajnjak u bazenu. :cao:
Pogodak,jeste za miksovanje stajnjaka tj farmerskog djubreta u septickim jamama da bi cisterna mogla da povuce djubar u koji se inace pre vucenja tj pre crpljenja dodaje voda.Dosta ljudi koji crpe jame koriste vazduh iz cisterne da mesaju djubar ali onda se javlja nekakav gas plave boje koji zna da bude zajeban.
Post je spojen: [time]1292611343[/time]
_________________________________________________
robins je napisao(la):
Ovaj drveni "cips" je odlican za grejanje velikih objekta u prostim pecima. Peci se prave od bureta od 200litara tako sto se otvore sa gornje strane a na dno se postavi metalna resetka i napravi otvor za ulaz vazduha. U sredinu bureta se stavi cev fi 200 mm i oko nje se sabija mesavina ovog cipsa i drvene trinje a sabijanje se vrsi uz pomoc teske cevi. Kada se napuni do vrha ova cev iz sredine se izvuce tako da u mesavini ostane vertikalni otvor. Na buretu je sa gornje strane napravljen otvor na koji je zavarena cev koja vodi u dimnjak. Mesavina se pali sa gornje strane i stavlja se poklopac kad se razgori. Ovako napunjeno bure gori par sati a temperatura je takva da mu se ne more prici blize od dva metra. Ovo sam vidjao na jednoj farmi u Skoplju gde sa pet ovakvih peci covek greje farmu u koju smesta 16000 pilica. naravno da prostor oko ovih peci mora da bude obezbedjen i bez prostirke zbog opasnosti od pozara. Kod nas su ranije bile slicne peci koje su se zvale bubnjare.
To se kad nas zove trinjalica i sada se koristi iskljucivo piljevina iz strugara i fabrika namestaja.Polako gori a lepo greje ja sam u kuci imao jednu i dok nije kamioncic trinje bio 400 evra grejali smo tako celu kucu.
 
Nazad
Vrh