Soja 2024

Odradjen drugi split. Ostalo jos nesto za vikend ako sutra bude kosava.
0c27ccd30a939daa0527f10f15b8a64d.jpg
775984b11574ec92d1c9288e8a0dcb26.jpg


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ali gde tu soju naći kod nas? Ja zvao na par mesta i direktno uvoznika što rade osječke hibride i ne vredi...
 
Pozdrav kolege. Može mala pomoć. Koji je zadnji momenat primene bentazona i imazamoksa ?. Koji je krajnji stadijum porasta soje ?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Za postrnu mislim da je tajfun jako dobar izbor Ostavio sam 700kg za 14 jutara posle psenice koja ce ove godine verovatno ranije da se skida.

Zemljišno velton oko 10 Aprila ništa nije pomoglo jer nas je zaobišla kiša tek je pala 03.05 pa sam morao jače herbicidom protiv prerasle ambrozije koja je podivljala posle kiše 1 lit Flex +2 lit bentazon 480 gr/lit proizvodio kao galbenon/rubikon U jednom tretmanu za drugi nema vremena jer je i soja 3 list Do vikenda je duvalo nenormalno pa nije bilo uslova ranije da se prska

Ako neko zna da mi pomogne oko zagonetke na jednoj njivi oko 150 m dužine kroz moje i komšijske njive Soja deluje jako bledo isprano bez zelenila. Tako je bila i prošle godine, čovek koji je ranije radio kaže uvek 15 god unazad je tako u celom delu koji udara u kanal, pšenica i kukuruz nemaju problem bar se ne vidi a soja baš nikakva, tako mi je prošle godine i u žetvi taj deo njive 3 ha niska malo mahuna. Da li neko zna rešenje zagonetke šta u zemljištu može da tako loše utiče na soju a da se ne primeti na pšenici i kukuruzu?
 
Posle one kise sa pljuskovima soja od Metrixa 0.125 l/kj + Maxa 51 40 gr/kj dobila po usima. Do sad nisam radio Maxom uvek sam koristio 0.25 l/ Metribuzina i nikad ovakve posledice nije bilo nakon neke jake kise.
4fed52999f9cdea1e479538311471f9d.jpg


bc51121a4a8459c1a5912f81adc58ff0.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav kolege. Može mala pomoć. Koji je zadnji momenat primene bentazona i imazamoksa ?. Koji je krajnji stadijum porasta soje ?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
Ja sam prskao i soju do kolena sa tom kombinacijom. I to drugi put jer je vec jednom dobila isto to ranije. Oba puta doooobru dozu.
 
Jedne godine prskana je kad je pocela da cveta sa 3 l Bentazona po kj zbog invazije stira.
Otpalo joj dosta listova, to sam primetio posle nekih 7 dana u obilasku jer ranije nisam smeo otici da vidim stanje.
Prilicno su kise padale i na kraju se kosila 10 dana kasnije u odnosu na isti datum setve sa odlicnim prinosom.
 
Zna neko sta moze biti sa sojom koja je duboko sejana jedva izasla ima zut kotiledon i udebljala ko cigara. Dal ce biti nesto od nje?
 
Nazad
Vrh