Soja 2022

Nisam imao problem da fale biljke brzina setve 7km,uradicu ogled par prohoda na gusci sklop pa da vidim razliku,
https://ibb.co/cL1chKx
Sve to lepo dr agro nema ga nigde izgubio se i na tarabi pise svasta dok ne probam nece ide u vecu proizvodnju... probacu i ja sa manje biljaka ali ne uliva mi poverenje

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Slične površine ko prošle godine sve će biti galeb na 70 ,3,2 razmak,nekako je najstardniji za za naš atar nit rekorder nit katastrofalan podbačaj u suši.Eventualno malo balkana da opet dodjem do semena,jest da se otvara al opet ume da da dobar rod i zrna ko klikeri,dosta je bilo eksperimentisanja sa novim sortama kupim seme orginal kad ono isti rod.
 
Sve to lepo dr agro nema ga nigde izgubio se i na tarabi pise svasta dok ne probam nece ide u vecu proizvodnju... probacu i ja sa manje biljaka ali ne uliva mi poverenje

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Pricao mi covek pre 10tak godina kako je zeznuo setvu sejali sa nodetkom i posejali malo kg soje oko 40kg na 1kj i nikad nije imao veci prinos nego tada,a kosio sam usluzno prosle godine gde je coveku na krajevima nicala soja retko zbog sabijenosti i gde je biljka bila sama tu je bilo bocnih grana dosta i nacickano,isto je pricao i @Srdjan Žorž o repici gde je retka tu se dosta grana ne znam da li se seca gde je bio veci prinos te godine ?
 
2013. sam sejao valjevke 32 kg po jutru na 70x3 cm.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ја сам пре три године пријатељима сејао соју наместили на 3,2 цм у реду и оде неких 36кг јој они се ускукали не ваља сетва није добро посејано. Нисам хтео ни за нафту да им узмем јбт гледам лепо семе у земљи али као остало им пуно семена, а оно ситно страшно. Кад је никла соја дошли да ми, се извину и донели јаре да ме часте, платили ми сетву иако ја нисам, хтео динара да им узмем. После кажу зезнули се што ме нису слушали већ ме убедили да смањим размак да буде још гушће, јер су упоређивали семе и то њихово баш било ситно па испала на другој њиви прегуста.
 
Prvu grupu zrenja sejem na 4-4,5cm drugu grupu zrenja 5-5.5cm medjuredno rastojanje 50cm,kilazu semena ne gledam zato sto nije bitna dal ce otici 40 ili 60kg po jutru sasvim je svejedno bitan je broj isejanih biljaka...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pricao mi covek pre 10tak godina kako je zeznuo setvu sejali sa nodetkom i posejali malo kg soje oko 40kg na 1kj i nikad nije imao veci prinos nego tada,a kosio sam usluzno prosle godine gde je coveku na krajevima nicala soja retko zbog sabijenosti i gde je biljka bila sama tu je bilo bocnih grana dosta i nacickano,isto je pricao i @Srdjan Žorž o repici gde je retka tu se dosta grana ne znam da li se seca gde je bio veci prinos te godine ?
Repica i soja je razlika. Repica bas trpi redji sklop za soju jos vagamo sta je najbolje probamo jos svasta za zetvu 500 000. Za sada po meni

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Jedno moje zapazanje je da pored broja biljaka po hektaru bitno i energija klijanja, to morate obavezno proveriti jer ima godina kada je ona i ispod 80 posto. Na osnovu toga se povecava ili smanjuje broj biljaka po hektaru. A sto se tice o kilogramima tu nema rasprave, moze biti i 60kg po hektaru kod sitnijeg semena a moze ici i do preko 100kg. Redji sklop je sigurno bolji kod sorata koje se granaju ali nikako ne manje od 350000 biljaka po hektaru je nemaju snagu za probijanje pokorice koja moze biti u prolece glavni ptoblem pri nicanju.
 
Jedno moje zapazanje je da pored broja biljaka po hektaru bitno i energija klijanja, to morate obavezno proveriti jer ima godina kada je ona i ispod 80 posto. Na osnovu toga se povecava ili smanjuje broj biljaka po hektaru. A sto se tice o kilogramima tu nema rasprave, moze biti i 60kg po hektaru kod sitnijeg semena a moze ici i do preko 100kg. Redji sklop je sigurno bolji kod sorata koje se granaju ali nikako ne manje od 350000 biljaka po hektaru je nemaju snagu za probijanje pokorice koja moze biti u prolece glavni ptoblem pri nicanju.
@Srdjan Žorž na 5cm je 400000 biljaka setva na razmak 50 red od reda.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Jedno moje zapazanje je da pored broja biljaka po hektaru bitno i energija klijanja, to morate obavezno proveriti jer ima godina kada je ona i ispod 80 posto. Na osnovu toga se povecava ili smanjuje broj biljaka po hektaru. A sto se tice o kilogramima tu nema rasprave, moze biti i 60kg po hektaru kod sitnijeg semena a moze ici i do preko 100kg. Redji sklop je sigurno bolji kod sorata koje se granaju ali nikako ne manje od 350000 biljaka po hektaru je nemaju snagu za probijanje pokorice koja moze biti u prolece glavni ptoblem pri nicanju.
Kod soje je bitnija (po mom nekom iskustvu i zapažanju) energija klijanja nego sama klijavost, često je energija klijanja u stvari konačna (prava) klijavost nekog semena tojest konačan sklop poniklih biljaka iliti biljke koje će sigurno izaći na površinu.
 
Klijavost 93% sa energijom odlicnom. Samo temperatura i voda.
4f03aa3bd51f498a77127f55ed96416a.jpg


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Sejacemo na 15 stepeni temperaturu zemlje i kada padne kisa to je to. Necu da sejem po snegu. Ako te zanima proveri kod tebe.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Ja tako i provjeravam i sijem kad je zemlja već od 8 ako je suvo kako treba , tj kraj marta početak aprila , pa dalje , a bude uglavnom 8 do 12 stepeni . Onda isto provjeri i ti , čisto da znaš , stavi uzorak na 12 do 15 stepeni onda
 
Nazad
Vrh