Soja 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gde god je sazrela tako da joj prvo pozute listovi a potom padnu znaci da je zdrava. U slucaju da je ostalo sprzenog lisca na biljci, otisla je u......!
Ako nije imala napad grinja onda nije bolest u pitanju vec susa i prinudno brzo sazrivanje. Uglavnom je merodavno ove godine primetiti koje su parcele za soju a koje nisu.
 
Skinuo sam Rubin, vlaga 10.6%, prinos 1380 kg/kj. Utisak mi je da je izgledao bolje nego što je izmerio.
Ostala mi je još wendy, a sa njom će biti muke. Deo koji je zakasnio zbog dikambe je još zelen a tamo gde je suva se prilično otvara, mada i u tom suvom delu ima mekanih zrna. Kombajn će moći tek posle kiše.
 
Pozdrav ljudi, evo videa sa moje strane u vezi ovogodišnjeg roda soje. Uglavnom, uspeli smo da ostvarimo gubitak ove godine, pre svega zbog lošeg rasporeda padavina (em je bilo malo kiše, a kad je bilo, nije je bilo kada je trebalo najviše)


Uglavnom, više sreće drugi put...
 
И ја завршио са сојом за ову годину. Паладор је био најгори 1200 кг/кј, аврил и венди 1650. Просек 1450, за ову годину задовољан. 🍻
 
Ovih dana sam dosta pokosio. Prinosi od 1170-1400 kg osim dve parcele. Jedna je dala 2020 kg, a druga 2014 kg.

Ova od 2020 kg je tokom spartanja pokisla 4 puta i to posteno. Pricao sam o tome da su pljuskovi sva 4 puta uhvatili isti cosak naseg atara.

Lokvanci.......... Danasnja situacija 4 duz kod nas. Znate one dve parcele sto sam kupio od Piroka. Obe u istom duzu razlika nekih 600-700 m. Ona od 8.5 KJ 1370 kg, ova blize asfaltu od 2.75 kj 2014 kg. Ista agrotehnika, isti dan setve, sorta ista, nije bilo napada grinja, znaci neznam razlog zasto je tolika razlika.
 
Žavršena žetva soje danas,sorta čuvena Wendy setva 8 april medjuredni razmak 50cm,bačeno od djubriva pred oranje 400kg/ha 3x15 (planirano da se seje kukuruz tu ali je ipak došla soja) oprskana sa pola doze Rampa+Savazon+Promony...Navodnjavana 4 puta po 35l/m² posle 4 zalivanja palo još 110l kiše,parcela od 5ha predato 20.850kg vlaga 13% primese 2

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Код мене је лоше тона по јутру промашила је киша у наливању и то је то...Иначе никад нисам доживео да овако не једнако зри Соја вршем средину њива увратине зелене ужас...
 
Ovih dana sam dosta pokosio. Prinosi od 1170-1400 kg osim dve parcele. Jedna je dala 2020 kg, a druga 2014 kg.

Ova od 2020 kg je tokom spartanja pokisla 4 puta i to posteno. Pricao sam o tome da su pljuskovi sva 4 puta uhvatili isti cosak naseg atara.

Lokvanci.......... Danasnja situacija 4 duz kod nas. Znate one dve parcele sto sam kupio od Piroka. Obe u istom duzu razlika nekih 600-700 m. Ona od 8.5 KJ 1370 kg, ova blize asfaltu od 2.75 kj 2014 kg. Ista agrotehnika, isti dan setve, sorta ista, nije bilo napada grinja, znaci neznam razlog zasto je tolika razlika.
Danas sam bio tamo da obiđem,soje i kukuruzi su brutalni bar tamo do onog poprečnog puta, imam 8 kj kukuruza ko u ekstra dobrim godinama.
Mislim da sam video jedan kombajn u toj duži oko 17 h ,tamo malo dalje od poprečnog puta-Mislim da sam tebe video.Tu se nešto pošteno istreslo i baš baš lokalno.
 
Izdzakirao sam soju za seme sa vlagom 15 bila je jako prljava puna ambrozije.Da li ce smetati tako da stoji Ili da je odma provucem kroz selektor
 
Danas wendy sto smo radili preko 4t/ha. Kod nas wendy razvalila prinosom. Mozda 10% je ispod 2t/kj svi drugi preko. Imamo i 28-29mc/kj parcela. Poredjenja radi maximus-sava-apolo 2t/ha. A valjevka isto 4t/ha
 
Dobro izgleda taj deo atara.
Danas i ja sam obilazio sav taj atar i Grede i Jermenovacki i prilicno saroliko izgleda od dela do dela atara. Imam neke parcele pod sojom u kasnijoj setvi za koje sam pomislio da ce izuzetne biti ali ipak nisu sve takve.
Nesto vise od 20 kj ce biti kao u dobrim i prinosnim godinama, ostalo izmedju 1300 i 1500 kg/kj.
 
Danas išao u obilazak,Beluga,setva 15.5.2021.,mogla bi se raditi narednih dana,nisam stigao juče.
ae703933fa12b268b29220e41472a669.jpg
60ec49b48165f2ff7fa23d36fc9f2b1d.jpg
b737d5e1929d1153a714651018e86087.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Код мене је лоше тона по јутру промашила је киша у наливању и то је то...Иначе никад нисам доживео да овако не једнако зри Соја вршем средину њива увратине зелене ужас...
Da nisu uvratine stradale od grinja pa je soja na tim mestima retrovegetirala? To sam video na dosta mesta ove godine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh