Soja 2019

Ja nzm kako bi kasnija setva kod nas uspela,sad npr da cveta ili popunjava mahune,nzm sta bi od toga bilo po ovoj susi.
 
Nikad više setva soje početkom aprila, taj luksuz sebi neću priuštiti.
...
Odluka o vremenu setve treba da se donese na osnovu temperature setvenog sloja, a ne na osnovu kalendara.
...
Ako se seje više različitih sorti iz različitih grupa zrenja, setvu treba započeti sa sortama koje imaju najduži vegetacioni period.
...
 
Аполо данас скидан код комше, ккао ми рече ми да принос 1460кг/кј, сејан је био почетком Априла... Мој ће за који дан, па ћемо видети колико је нацурео...Сава најлошија убедљиво од кумашина, једна 1000кг пребацила...
 
Матићу, зависи од сорти, у већини случајева се регенерише и онда имаш недостижа колко ти воља...

Ми данас услужно радили пријатељу Саву имао финих 1700кг/кј влага 10,1 примеса 2,1....
 
Skinuo danas konačno Apolo. Vlaga 9,9% primese 2% prinos 27/ha, a to mu dođe oko 15,5 po jutru,ako sam dobro izračunao.Čista dosta i krupna ali je malo bilo.Kanda je zbog ovih dugih i sparnih nedelja odbacivala gornje spratove da se spase, a u ovom delu Mačve nije bilo kiše 2 meseca i to je presudilo.
Ove godine 27 a prošle 44, pa ti budi pametan, a sve isto urađeno.
 
Nije mi godina delovala toliko losa kao 2017 a ispada da ce prinosi biti isti kao onda


Jesu ti odbijali zelena zrna?

2017. sam imao 330 kg/kj. Prošle godine 2400 kg/kj prosek.

Odbijali su zelena zrna, ali je i sa njima izmereno 2% a toliko bi pisali i da nema ništa primesa...
 
Nazad
Vrh