Soja 2017

Itekako ima efekta...ima raznih,da ne reklamiram nikoga-gledaj da ima bor,on je veoma vazan za cvetanje i broj mahuna na jednoj biljci.
 
Nema tu efekta 101% . Meni nije bilo tesko da proverim dejstvo 4 razlicita "preparata" na jednoj njivi od 4 jutra. Nije me mrzelo da posle svakog oprskanog jutra mesa drugu speciju. Efekat je ravan nuli. Soji jedino i samo moze pomoci lepa kisa, ne preterana, koja ce je okvasiti bar dva puta mesecno.
Ne nasedajte na marketinske trikove.
 
Danas isao za ns, izmedju zrenjanina i ns obicno soje se najvise i seju i budu extra, ali ove godine su bas lose

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Onaj ludi vetar u subotu je izlomio dosta soje. Biljka bude prelomljena ali je jos ziva. Mada, nema sanse za takve biljke...
292c53fdc2c5ad7faba93a892c4f09c0.jpg
0b6de3f83a5ba8f858b16bcdfc764d98.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Svako radi kako misli da je najbolje...ono tipa"Ja vam kazem kako treba,a ti radi kako hoces" .
 
Pored suše , ovde dikamba radi cirkus ove godine . Zahvaćeno je slobodno mogu reći 10-20% površina . Pravila nema , niti što je neko prskao ovako ili onako . Niti se nezna koliku štetu po prinos to radi ali neka šteta sigurno bude . Još samo grinje fale a i one se pojavljuju.-
 
Pored suše , ovde dikamba radi cirkus ove godine . Zahvaćeno je slobodno mogu reći 10-20% površina . Pravila nema , niti što je neko prskao ovako ili onako . Niti se nezna koliku štetu po prinos to radi ali neka šteta sigurno bude . Još samo grinje fale a i one se pojavljuju.-
Danas sam parao parcelu koja je dobila komsijske dikambe. Tu mi je najmanja soja od svih drugih parcela ( a to mi je i najveca parcela, ove druge sve jutro dva). Ali i najcistija (ne kazem da to ima veze sa dikambom vec se tako potrefilo). Za ove druge parcele dogovorio kopace da ih pretrce iduce nedelje.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Videcete vi efekte 37 stepeni bez kise na soji,nema te "vodice" za folijaran tretman koja ce joj pomoci.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока

Peđa,u pravu si što se tiće vode ali ja sam danas ipak prihranio moja 2 hektara,Išao sa 10 kg 20:20:20 i 4 kg Bormax i 2 Cirkona.Izašlo me 7.500.To mu dođe 150kg soje na 2 ha.E sad, da li će imati efekta bar toliko da pokrije uloženo,videće se.Mislim da bi trebalo.Sinoć padalo malo kiše i kažu da se jutros malo i poznavalo,a ja kad sam stigao po podne na njivu,ni traga od kiše.Toliko je žedna zemlja.Mogla je i ceo dan padati,pitanje da li bi začepila sve one pukotine.
 
Peđa,u pravu si što se tiće vode ali ja sam danas ipak prihranio moja 2 hektara,Išao sa 10 kg 20:20:20 i 4 kg Bormax i 2 Cirkona.Izašlo me 7.500.To mu dođe 150kg soje na 2 ha.E sad, da li će imati efekta bar toliko da pokrije uloženo,videće se.Mislim da bi trebalo.Sinoć padalo malo kiše i kažu da se jutros malo i poznavalo,a ja kad sam stigao po podne na njivu,ni traga od kiše.Toliko je žedna zemlja.Mogla je i ceo dan padati,pitanje da li bi začepila sve one pukotine.
Da si te pare potrosio na dizel za navodnjavanje na ta dva ha,mnogo bi joj bolju "prihranu" dao

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Verovatno ali znaš i sam koliki su troškovi ulaganja u bunar,cevi,pištolji,tifoni...pa onda muka i rad oko zalivanja.Da mi je osnovna delatnost,možda bih i razmišljao u tom pravcu,ovako...
 
Meni stvarno nije jasno kako mozete da verujete u te secerne vodice?! Bez obzira da li je kisovita god. ili susna isto vam se vata! Mozete samo trositi nepotrebno vise novca!
2015 god. kod nas isto je bilo nedostatak padavina, komsija do mene je koristio u 2 navrata seceruske, znam da je koristio i bor max i na kraju je imao 300 kg manje od mene!
On je imao Viktoriju ja Trijumf!
 
Nazad
Vrh