Soja 2016

Imam ali jedino da ti posaljem na mobilni,delovala je kao da ce biti vise ali corak
cini mi se generalno da ce kasnije grupe zrenja dati manje.Mada sam pozurio sa kosenjem da sam sacekao da malo bolje sazri bilo bi 2.500po jutru.

Da si još čekao imao bi samo manje nikako više,koliko su ti skinuli na nečistoću i vlagu?
 
Kosio nešto uslužno danas prinosi se kreću od 1800 do 2200 po jutru.Mogle su te soje još da čekaju da sazri lepo,al kad se svima žuri,kosi se i zeleno i zrelo.Verujem da će biti i većis prinosa kad se udje u bolji deo atara.
 
Tako je, malo sam zeznuo u racunanju mislio sam 1kg da je oko 0,3€ ili 2,3 kuna, a 1 kuna je oko 16 dinara ili 7,5€

- - - - - - - - - -



Uf, sa kojim sklopom, ja sijao 510 000 na hektar, razmak 70cm, kad sutra zavrsim suncokret krecem u soju

ne razumem kako je 16 din 7,5 eura.. izgleda od ovih silnih prinosa pocele brojke da titraju...:haha:
 
Danas kosio Apolo 4,5 kj,predao 7600 i imam sutra da predam oko 1300-1500 kg ,vlaga 11.2 %,primese 3. Što bi rekao Minđušar diskvalifikovan je!
Ako se ne prodomislim do jutra i ostavim par stotina kg za seme.Izuzetno se lako kosi ali zrno puca strašno,sve smo probali i ne ide.Pre njega kosili rubin uslužno jedva da nađeš polutku u prikolici vlaga 10% a slama ko manila izuzetno žilava ,teško se radio 4,5 kj kosili 5 sati a mojih 4,5 kj 2 sata.Rubin prešišao apola za 200-300 kg po kj.Zemlja neuporedivo bolja u korist rubina(ilanački rit) preko puta Peet-ove njive,tamo će trijumf da trijumfuje za koji dan.

- - - - - - - - - -

Ma zavisi kako je gde "uhvatila" vlagu.
Danas pokosio 3 male parcele,fortuna sejana oko20 aprila,trebalo je kositi pre 10-ak dana ali nisam mogao,vlaga 12 prinos šac metodom 16-17 metara po kj sutra javljam kad predam.
Bez obzira na sve diskfalifikovana je za ubuduće,čim malo okasniš rasipa se na sam dodir.
Danas mereno 1577 kg po kj.
 
Ja sam danas skinuo svu moju soju, sorta Sava. Vlage su bile između 10% i 11%, primese 2%. Imao sam 14.5 kj u četiri parcele i prinosi su sledeći 2020 kg/kj, 1890 kg/kj i 1880 kg/kj. Sa četvrte parcele nisam predao soju jer hoću sutra da skinem za seme.
 
Ja sam danas skinuo svu moju soju, sorta Sava. Vlage su bile između 10% i 11%, primese 2%. Imao sam 14.5 kj u četiri parcele i prinosi su sledeći 2020 kg/kj, 1890 kg/kj i 1880 kg/kj. Sa četvrte parcele nisam predao soju jer hoću sutra da skinem za seme.
Verovatno nije bio raspored padavina po potrebi za pravilan razvoj biljaka, to je jako značajan faktor u konačnom zbiru , tako da se dešava da lošiji tereni i lošiji kvalitet zemlje ponekad da veći prinos, pa ljudi umisle svašta,
 
Danas kosio Apolo 4,5 kj,predao 7600 i imam sutra da predam oko 1300-1500 kg ,vlaga 11.2 %,primese 3. Što bi rekao Minđušar diskvalifikovan je!
Ako se ne prodomislim do jutra i ostavim par stotina kg za seme.Izuzetno se lako kosi ali zrno puca strašno,sve smo probali i ne ide.Pre njega kosili rubin uslužno jedva da nađeš polutku u prikolici vlaga 10% a slama ko manila izuzetno žilava ,teško se radio 4,5 kj kosili 5 sati a mojih 4,5 kj 2 sata.Rubin prešišao apola za 200-300 kg po kj.Zemlja neuporedivo bolja u korist rubina(ilanački rit) preko puta Peet-ove njive,tamo će trijumf da trijumfuje za koji dan
Sutra probacu skidati 2.75 kj od te parcele koja je u arendu prvi put ove god. Soja je zrelija od mojih 3.5 kj gde je bila psenica prosle god. i ne izgleda da ce cvetati ruze na tom delu. Dosta je niza kad se uporedi sa mojom parcelom ali vise me zabrinjava dosta zelenih biljka sa zelenim mahunama u toj parceli! Videcemo sutra!
 
Dukej je to u razlivima?

Da, sva zemlja mi je u Razlevima.

- - - - - - - - - -

Verovatno nije bio raspored padavina po potrebi za pravilan razvoj biljaka, to je jako značajan faktor u konačnom zbiru , tako da se dešava da lošiji tereni i lošiji kvalitet zemlje ponekad da veći prinos, pa ljudi umisle svašta,

Ko je pratio temu o vremenskim prilikama ove godine mogao je lako da uoči moju frustraciju izostankom kiše. I to ne sad da npr. negde u Banatu pada kiša a kod nas ne, već u samom našem ataru, u jednom delu padne kiše da ne može nekoliko dana u njivu a u delu atara gde su moje njive se praši sve onako. Inače, taj deo atrara gde su moje njive gledano godinama vrše prvi i to minimalno nedelju dana u odnosu na ostatak srbobranskog atara - to sigurno nešto govori!
 
Ja sam danas skinuo svu moju soju, sorta Sava. Vlage su bile između 10% i 11%, primese 2%. Imao sam 14.5 kj u četiri parcele i prinosi su sledeći 2020 kg/kj, 1890 kg/kj i 1880 kg/kj. Sa četvrte parcele nisam predao soju jer hoću sutra da skinem za seme.

Četvrta parcela 2070 kg/kj.

Ukupan prosek je 1928 kg/kj.

- - - - - - - - - -

mozda je zaboravio da treba baci malo vestaka jesenas?

Možda si ti zaboravio koliko je kod tebe bilo više kiše... I količinski i u koje vreme.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh