Soja 2015.g.

@mindjusar
Vetar duva i nosi hemiju na komsijsku parcelu. Zar je toliko nuzno bilo prskati.
 
Imao bi pitanje za kolege.Dal ima neki preparat sa kojim bi mogla soja da se prska i posle trece troliske za sirokolisne korove?Nesto smo zabrljali.:sta:
 
Na 1500 o/min 539 u drugoj brzoj mislim da je oko 10km/h. To je neka maksimalna brzina kojom teramo, ne zato sto je tesko pilotirati, vec sto prasina postaje tolika da pilot posle 2-3 kruga se nagutao 10kg prasine.

- - - - - - - - - -

@neli
I ja imam taj problem. Prvo prskanje mi sokiralo soju (prskao po vrucini) i nisam hteo drugi split da radim da je ne slogiram dodatno. Pulsar mi kazu da moze i posle 3 troliske, ali sam odlucio kao Dukej da oparam i sto prodje pocupam (2-3 nadnice po jutru mislim da zavrsavaju posao).
 
Ne bi bilo lose da napisete i koja je brzina-pritisak. :ppozdrav:
Sa 577 vozim drugom brzinom, pritisak 1-1,5 bar, keramičke dvojke, potrošnja 40l/kj ili 70l/ha. Ako vozim trećom brzohodnom od pet brzina, isti pritisak, iste dizne, potošnja 22l/kj ili 38l/ha. Kada je bez vetra koristim standardne, a kada duva vetar koristim IDK. Prskalica je 1.100 l, nošena, 577 je nosi bez tegova
 
@Badrljica
22l po kj. Da prskas sa nekim folijarnim + 2-3 preparata ispada da ti voda i ne treba.:osmeh:
 
Pa ajd ti onda naspi 11l i oprskaj pola jutra de ima preklapanja.

12 km/h ?
Izbaci krila, mozda poletis !
Ne trebaju krila,ne znam koliko na sat ide 539 u drugoj BH na 1700-1900 obrtaja,treba se jako drzati za volan kao kad se zuri do ... :osmeh:
Posle izgleda kao da je zagrnuta.
ospartna-soja.jpg
 
Kolege, koristi možete imati samo ako nešto naučite, od podsmevanja niko nema koristi. Malo sam stariji od vas i probao sve varijante. Moje je prskanje garantovano uspešnije od vaših pri istim uslovima. Tako kao vi sam prskao kada sam bio mlad i neiskusan, ,,dok ste vi jeli pačija govna umesto dudinja,, :haha:. Ali znam da skoro niko neće poslušati moje iskustvo, čak ni Minđušar :ppozdrav:. Napunim prskalicu kući, predveče kada je naj bolje vreme i uslovi za prskanje odem i poprskam 27-50 kj, zavisi od potrebe. Kratko traje, ne treba mi pomoćnik i td. Da preduhitrim Minđušara, govorim o uspehu prskanja ako nisu prerasli korovi, ako su prerasli nije problem u načinu prskanja, nego u domaćinu. Ja sejem soju u monokulturi i normalno je da imam povećan problem sa nekim širokolisnim korovima, a i za to ima rešenje, problem je samo u nedostataku vremena ili lenjost kako neki kažu:spavam:

- - - - - - - - - -

@Badrljica
22l po kj. Da prskas sa nekim folijarnim + 2-3 preparata ispada da ti voda i ne treba.:osmeh:
Zašto da ne, čemu vama voda služi ? Meni služi samo kao nosač herbicida, možda vi želite da zalivare useve sa prskalicom :ideja:.
 
Kako se pokazao ovaj "prevrnuti"spartac? Jednom sam u Temerinu na vasaru bio naisao na takav i ja hteo da ga kupim ali ocu se nije svidjalo pa odustao od kupovine.
 
Nazad
Vrh