Soja 2015.g.

Imam parcelu od 60a (zimus vozena svinjska osoka i jedan deo stajnjak) uzoranu pre 10 dana i istanjiranu jednom. Mislio sam da predjem drljacom 1-2 puta i da posejem soju za probu, posto nikad nismo sejali do sad trebali bi mi par saveta koje nisam mogao da nadjem u ranijim postovima. Planiram da posejem na razmak redova 70cm.
Koju gustinu i sortu soje bi ste mi preporucili ?? I cime prskati posle ??
 
Pa iskreno gledao sam postove iz tema iz prethodnih godina. Mnogi seju soju posle skidanja jecma ili psenice. Pa ono sto ne bih mogao i ja pred kraj maja. A pala je sad dobra kisa i najavljuju ceo jun mesec promenljiv.
 
Ja sam radio split sa corumom u sredu sada dali ce stici da se isprska druga tura do nedelje videcemo.
 
Imam parcelu od 60a (zimus vozena svinjska osoka i jedan deo stajnjak) uzoranu pre 10 dana i istanjiranu jednom. Mislio sam da predjem drljacom 1-2 puta i da posejem soju za probu, posto nikad nismo sejali do sad trebali bi mi par saveta koje nisam mogao da nadjem u ranijim postovima. Planiram da posejem na razmak redova 70cm.
Koju gustinu i sortu soje bi ste mi preporucili ?? I cime prskati posle ??
Za gustinu ja ne bi išao ispod 3,2-3,5 cm...
 
Sorta Balkan i kao kukuruz bice folijarno prihranjena Slavolom
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
gorstak,a izgleda ce raditi čupacid u onom korovu sto ste neki dan spominjali :haha:
pojavilo se pre par godina i neskida ga hemija
dscn2656.jpg

dscn2657.jpg
 
Poprskaj ti to sa 12 l totala direkt i ostavi 2 nedelje. Onda poseci taj nadzni deo. To je rizom samo takav!
 
Vidim sta se spominje, to je jako ozbiljan i opasan korov. Mozda nismo ni svesni koliko. Ova biljka lako moze postati "sledeca ambrozija", isto invazivna biljka kao i ova. Plodored, i treba ugariti, makar i vise puta... + herbicidi + motikan + cupacid...
 
Minđušar koliki su ti prosečni prinosi bili prošle godine sa tom žitnom varijantom?
 
Nazad
Vrh