Soja 2015.g.

Angela sejana 09.04.2015.

Angela sejana 14.04.2015.

i maksimus posejan 14. tog


čini mi se da bi bilo još bolje da je bilo kiše
 
2rcqs6w.jpg


8yykwz.jpg

uz malu pomoc :osmeh:Sava na 45cm a pitaj Boga za raspored u redu trebalo bi 4cm ali nije kontrolisano domace seme na klijavost,i naravno onda klija 101 posto
 
i ja sam posejao prvi put soju .i to bese ovako odem u 30 ara izmerim 30 kg ,doteram da baca gusto 8 tanjir.posem 30 ara nije otislo ni pola .auuuuuuuu i uznem ja tanjiri za pasulj 14 broj i izaslo mi 150 kg semena na 1,85 ha.ovo sto retko posejano posejem jednom pa i uledine sam sejao opet kakvo li ce to biti videcemo.
 
moja nikla sijana 11 aprila poprskana sa dualom i afalonom vidim danas ima samo ponegde palamude i tatule ili bikova kako ko zove sa cim cu skinuti tu tatulu ako neko zna iz iskustva
 
moja nikla sijana 11 aprila poprskana sa dualom i afalonom vidim danas ima samo ponegde palamude i tatule ili bikova kako ko zove sa cim cu skinuti tu tatulu ako neko zna iz iskustva
Nosi Daturu stramonium i bentazon(Basagran,Deltazon,...)i oxasulfuron(Dynox,Oxon,...) i imazetapir(Pulsar,Passat,...)
Ako su fleke,leđna i bude super dnevnica
Samo nemoj žuriti,on niče dugo,prvo sa manjih dubina,pa kasnije nikne i seme sa desetak cm
 
Juce zavrsena setva soje, uzfalilo semena za 1ha i uzmem Angele (aj i to da probam) 3 dzakcica x30kg sta mislite koliko sam imao da posejem sa 90kg? razmak u redu 3,5cm medjuredno 70.
Evo i slike semena.
attachment.php
 
Evo i moje soje,lepo izašla,nije tretirano ničim,samo 2 sejačice (prohoda) su tretirane sa slavolom,i ne vidim nikakvu razliku.A što je zanimljvio,soja koja je dan kasnije sejana,na gornjem terenu,gde je inače puno manje vlage nego na donjem terenu,izašla ranije.


2h5oaco.jpg



312g4jq.jpg
 
Imao si za najviše 1,5 kj , a moguće i malo manje. Trebao si je još redje posejati, voli "lufta", voli da se grana.
 
Nazad
Vrh