Soja 2015.g.

Sad neku kisu javljaju u ponedeljak. , pa od srede opet svaki dan ... Kad je trebalo nije padala bem je. Gledao sam sreca jos se nije pocela otvarati

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Danas skinuta Venera,sa tridestak ari 800kg,sutra skidam jos jednu parcelu oko 50-55 ari,pa ce mo videti kako je tamo stanje
 
Kolika je vlaga bila danas .Ja nisam smio nego mozda sutra ,jest da je nedelja ,dan za odmor .
 
Kod nas se danas kretalo od 13,5 do 15. Išlo danas solidno, cak se lepo i prasilo. Ako bude sve kako treba sutra bi mogla da bude završena soja, osim ako ne bude neki kvar, defekt i ostali maleri.
 
Skinuli Trijumf vlaga 13,2 primese 0,6 zrno sitnije od uobičajenog sitnog, ritska zemlja, nije se ni jedna mahuna otvorila, prinos 20 m/kj , podbacio za 6 m/kj u odnosu na prethodnu godinu.

Послато са ME173X уз помоћ Тапатока
 
Danas konacno ovrsena i poslednja soja, NS Fantast,sejan 13-tog aprila ,na ovu susnu godinu,ali sa malo boljim rasporedom padavina,prinos neverovatnih 4560kg iz jednog Hektara,zrno izuzetnog kvaliteta, planiram da je ostavim za semensku robu

DSC_0012.jpg


DSC_0029.jpg
 
@fanzo

Koliko sam ispratio imaš vrhunske prinose na svim kulturamna ove godine. Da li si imao dobro raspoređene padavine, da li su ti zemlje niske (koji je atar u pitanju), tj. u čemu je tajna takvog uspeha ove godine?
 
Seme dobrog kvaliteta sa instituta,djubrenje pre 3god pilecem djubrivom,malo ureje pred setvu i agrotehnika na nivou,i naravno da nije bilo kise za svetog iliju ne bi bio ovakav prinos jer je u to vreme bila u fazi nalivanja zrna ,pa jos krajem augusta dobila oko 100lit kise i eto vrhunskog prinosa .
 
Nema potrebe da iznosim netacne informacije,sve sto sam napisao ja stojim za tim,ne vidim u cemu je problem?
 
Juče uradili tu parcelu ima malo više 12-13 metara. 3 duž gde su bile pčele,iza tebe,orana 2 maja ,sejana 8 maja,50% nikla krajem maja. Predusev sirak od djubreta ništa u jesen ležala voda.
 
Nazad
Vrh