Soja 2015.g.

ovrsen maksimus danas prinos 1810kg po kj vlaga 11 a primese 1.5 agrotehnima sve redovno vetsak po analizi bacen u jesen nista a u prolece 50kguree po ha ja zadovoljan
 
Ukupno kosili smo oko 20 kj. Prinos od 1050 kg/kj do 1980 kg/kj. Maksimus najlosiji, Trijumf najbolji! Parcele od kojih sam najmanje ocekivao (oko 400 kg/kj) danas su kosene sa nekim zadovoljavajucim prinosom za ove parcele i ovu god. od 1111 kg/kj. Skidane su te parcele koje su posejane od 21 Aprila do 27.
Sutra usluzno, u Subotu nastavak kod nas!!!
 
Danas počeo kod mene,Fantast 1440 kg po kj,strašno kako je dobro izgledao pun mahuna ali zrno prilično sitno.Posejan sa 35 kg/kj.Zemlja odlična za soju.
Radili smo uslugu na istom terenu da nisam bio na njivi ne bi verovao 2200 kg po kj Rubin sejan na 70 cm,zrno ko kliker.

- - - - - - - - - -

Za sada se najlošije pokazao Balkan i kod dobrih domaćina je prilično podbacio i to na najboljoj zemlji o lošijoj da ni ne pričamo.
Generalno koliko mi se čini da ove godine novosadske sorte kaskaju za selsem-ovim sortama+angela.No o rezultatima u ovoj proizvodnoj godini na kraju.
 
Danas počeo kod mene,Fantast 1440 kg po kj,strašno kako je dobro izgledao pun mahuna ali zrno prilično sitno.Posejan sa 35 kg/kj.Zemlja odlična za soju.
Radili smo uslugu na istom terenu da nisam bio na njivi ne bi verovao 2200 kg po kj Rubin sejan na 70 cm,zrno ko kliker.

- - - - - - - - - -

Za sada se najlošije pokazao Balkan i kod dobrih domaćina je prilično podbacio i to na najboljoj zemlji o lošijoj da ni ne pričamo.
Generalno koliko mi se čini da ove godine novosadske sorte kaskaju za selsem-ovim sortama+angela.No o rezultatima u ovoj proizvodnoj godini na kraju.

Ja sam posejao Dukat (Selsem), Rubin (NS) i Angelu (Raiffeisen). Dukat je sejan 30. aprila, Rubin 1. i 4. maja i Angela 4. maja. Sve njive su dobile po 100kg po kj 8:16:24 djubriva i izgleda da ce Dukat prvi da se radi za par dana. On je najmanje dobio kise i ne izgleda kao prethodnih godina ali deluje da ce biti dobar. Rubin su grinje krajcovale pre kisa i dok sam se ja smislio da prskam, pala je kisa. Mahuna nema puno ali zrno deluje dosta krupno iako prosle godine nije bilo tako. Cekamo kantar. Angelu kanda necu kositi pre 1. oktobra i ne jedim se zbog toga. :D
 
danas skinuto 3 kj prinos 4400 kg ili 1466kg po jutru to je kod nas ove godine gornja granica
 
E, ovako malo, doslo vreme da se hvali Sava, vidim dosta je kude. Sejana 20.04. i 23.04. na 3.6 ha, u dve parcele sa 400 kilograma semena, bilo knap. Na parceli od 2.6 ha baceno 150 kg/ha NPK 9:15:15 Fertil, predsetveno i predusev je psenica, na drugoj parceli predusev je bio krompir i nista nije baceno. Inkorporiran je Trefgal i ospartana jednom. A jedared se i cupalo/kopalo. Imala je tesko nicanje i jedna i druga ali bez grinja ili nekih drugih nepogodnosti, malo je polegla uglavnom na mestima i podobro. Imala je jednu kisu posle setve u cvetanju, oko 20 juna cini mi se a dve pri kraju vegetacije. Osim toga, zalivana je i dobila je iz 3-4 puta injekciju od 100ak litara. Na parceli od 2.6 ha dao sam iz kombajna svinjaru 4520 kg bez merenja vlage i primesa. Na predajnom mestu mi je izmereno naplative soje 6991kg, 5.9 primese vlaga 12%. Vlaga me iznenadila, cenio sam da ce biti barem 15 sac metodom. Sve u svemu, ta njiva dala je u proseku malo vise od 4.4t naplative soje po hektaru, mozda bi bilo malo ispod toga da je sva zavrsila u silosu. Nisam stigao da ostavim sebi seme i jos nekim ljudima po koji dzak iz prikolice u koju je curio ostatak Save, sutra teram i javljam prinos kakav je bez vestaka. Cudna je stvar sto je manje zrela tj ima vise zelene mase ta njiva a sejana je 3 dana ranije, mozda je zalivanje u pitanju. Takodje, jos cudnija da sam prosle godine imao prinos manji nego ove, 4.1 ili 2 na ha, sorta Balkan. Sad da cujem sta kaze jedan nas kolega, da li soju ne vredi zalivati? Hm? Imao sam stvarno ekstremne uslove, a i sam sam se bio ubedio da ce prinos od 3t biti puna kapa i da treba biti zadovoljan. :)
 
Poslednja izmena:
Sava danas rađena sa 8,5 vlage i 2% primese ima još po koji list na stabljiki ,trebao sam je ranije vrći...
 
Upravo ovrsen balkan na dobro nadjubrenoj zemlji, stabiljka je bila jos zelenkasta pa je kombajn imao muke,ali zrno kao kliker ,prinos 4400kg iz 2 jutra ili 2200kg /jutro ,vlaga 11,2%
DSC_0009.jpg

DSC_0010.jpg
 
Druga njiva od 1 ha sto nije djubrena vestakom predusev krompir dala znatno manje iako je cak i bolje klase. Naplative 3.7 tona. Prosek nesto vise od 4t po ha, ja zavrsio, cena ako je bude, bice i bericeta. Zdravo do sledece godine. Aaa, cek cek imam i sliku sa cicom :D
12043015_935234243204287_7691300041710438896_n.jpg
 
Poslednja izmena:
@strucker Kolega ,a cime je to nadjubrena njiva?Daj recept.Kod nas u ataru maksimalan prinos je bio 1200 kg/kj,a umeo je i da se spusti na 430 kg/kj,doduse na prolecnom oranju.Nas prosek je mnogo ispod vasih prinosa,izgleda da juzni banat i nije bas pogodan za soju.:sta:
 
Nazad
Vrh