Soja 2015.g.

Danas kosili vojvodjanku prinos 1130 kg po kj sejana 9 aprila
 
Jedno pitanje posto imam original seme save pa sam hteo da ga ostavim za dogodine ali imao sam grinja koje sam tretirao i to uspesno dali smem to seme da ostavljam oce li biti posledica iduce godine oce li biti podlozna grinjama?
Naravno da smes da ostavis posto patogeni ne uticu na genetske karakteristike. Bitno je da je normalno ispunjeno i da ima dobru klijavost.
 
Danas skinuo dve parcele (6 i 8,5kj) sorta sava, ova od 6kj imala 1500kg po kj a ovu drugu nisam predao (ujutro) a ima šacometriski 14500kg (dve zmajevke ne baš uvr natovarene) što mu dođe 1700kg po kj ali preciznije informacije kad se izmeri.
 
Danas kosena Sava,6200 kg na 5 kj,vlaga 9.9,necistoca 1.5...Na papiru pise cena 36 dinara sa pdv,akont 60 dana...
 
U jbt ovi vam odredise dobru cenu soje na ovu godinu. Vididm ja da ce smrdljivi stap da radi ove jeseni , jos kada nam odrede dobru cenu za kukuruz onda smo ga ugasili. Ma... Je... Lo....
 
Danas uradili savu. Zrno lepo izgleda pa ce ostati za seme. Jos nije mereno ali odprilike puna zmajevka na nesto manje od 6 kj...

20150830133446.jpg
[/IMG]

20150830133419.jpg
[/IMG]

20150830133405.jpg
[/IMG]

Zaboravio sam da kažem da smo posle ove njive išli na drugi kraj atara, njiva je isto 6 kj a prinos sa cele njive 2520 kg vl 11,6. Inače ovo je da se nadovežem na ove domaćinske prinose da se zna da nije baš da svuda cvetaju ruže...
 
Pozdrav za iskusne sojase, potrebna mala pomoc,radi se o stelovanju kombajna za skidanje soje, broj obrtaja, otvorenost korpe,brzina vetra......u pitanju je zmaj 171
 
Na papiru pise cena 36 dinara sa pdv,akont 60 dana...
Samo da pitam posto kod nas u centralnoj Srbiji postoji otkup samo za pseni u..
znaci ti skines soju i pravo odes i predas je iako cenu ne znas i iako ti mozda ne odgovara? Cena soje ce mozda biti tih 36din, mozda 45 a mozda i vise.
Ti je jednostavno ostavis njima, pa posle kako ti bude? Cak da ti neko kasnije ponudi vise para, neces je podizati nazad (ako je to uopste i moguce) jer ti se nece isplatiti zbog njihovih troskova koje su oni imali do tog trenutka?
Ako je tako, koju motivaciju otkupljivaci imaju da podignu cenu soje koju si ostavio, iako je trenutno tih 36 din, ako ne moraju da podignu?
Nemam nameru da ispadnem glup, vec sam neupucen. Da si je meni recimo dao po toj ceni, ja cu podici cenu zasto?? Drzava me ne moze naterati kako kazu mediji.
 
Samo da pitam posto kod nas u centralnoj Srbiji postoji otkup samo za pseni u..
znaci ti skines soju i pravo odes i predas je iako cenu ne znas i iako ti mozda ne odgovara? Cena soje ce mozda biti tih 36din, mozda 45 a mozda i vise.
Ti je jednostavno ostavis njima, pa posle kako ti bude? Cak da ti neko kasnije ponudi vise para, neces je podizati nazad (ako je to uopste i moguce) jer ti se nece isplatiti zbog njihovih troskova koje su oni imali do tog trenutka?
Ako je tako, koju motivaciju otkupljivaci imaju da podignu cenu soje koju si ostavio, iako je trenutno tih 36 din, ako ne moraju da podignu?

Da sistem je taj kako si rekao i uglavnom ne odgovara onome koj e predaje . To se desava jer ljudi rade dosta povrsine i namaju svoj lager pa se desava to sto se desava .
 
Samo da pitam posto kod nas u centralnoj Srbiji postoji otkup samo za pseni u..
znaci ti skines soju i pravo odes i predas je iako cenu ne znas i iako ti mozda ne odgovara? Cena soje ce mozda biti tih 36din, mozda 45 a mozda i vise.
Ti je jednostavno ostavis njima, pa posle kako ti bude? Cak da ti neko kasnije ponudi vise para, neces je podizati nazad (ako je to uopste i moguce) jer ti se nece isplatiti zbog njihovih troskova koje su oni imali do tog trenutka?
Ako je tako, koju motivaciju otkupljivaci imaju da podignu cenu soje koju si ostavio, iako je trenutno tih 36 din, ako ne moraju da podignu?
Nemam nameru da ispadnem glup, vec sam neupucen. Da si je meni recimo dao po toj ceni, ja cu podici cenu zasto?? Drzava me ne moze naterati kako kazu mediji.
Nije ni kod nas mnogo bolje. Samo ti kazu cenu i ti prodas ako hoces, a ako neces mozes da je cuvas u svom skladistu.
Prosle godine lokalni otkupljivac mi je nudio cenu 7din. manje nego Victoria Logistick, koja je davala najbolju cenu, tako da smo odmah prodali. Bile su tu i druge kombinacije (zamena za sac u i repromaterijal), ali nam je ::novac:: najvise odgovarao. Sto je bitno, pare su mi bile u dzepu 24 sata nakon predaje.
U principu je izgleda kako te ko naguzi...
 
Bice vesela jesen. Spremite govnj.... motke... Ovi mogu samo silom da povecaju cenu , drugog razloga nemaju. Ako oni nama otimaju leb od usta zasto mi njima nebi oteli nase ?
 
Nazad
Vrh