Soja 2015.g.

Данас обилази малко њиве, Галеб ми ситан да ситнији немож бити. Почињемо вршидбу вероватно од недеље. Максимус солидан, Сава исто.

Она пострна соја живнула, данас је прскали од корова...нисам сликао јер сам заборавио фон..
 
Evo i moje soje. Kako sam se nadao, dobro je. Setva je isla na 40cm medjuredno i 110kg7ha zrna. Razmak ne znam jer mi je Beckerica poludela i postala neprecizna.
Ovo je setva 1. Maj. Losa priprema, lose nicanje i na kraju je gusi ambrozija. Neki od boljih uzoraka. U ambroziji je dosta losije.



Zanimljivo da je na donjim spratovima mahuna sa 3 a na gornjim sa 4 zrna.

A ova je setva 1. Jun.

Razgranala se veoma dobro a kolotrage od kamiona (siroko 0.5m) skoro zatvorila

Ima dosta boljih od ovih, a visinu dgovara sirini Zastave 128:osmeh:
 
Juče sam napravio veliki krug po bosni i Hr , stajao sam na više mjesta da zdraknem soju . Definitivno je , i sigurno i realno i zagarantovano i... (izvinte) , dakle soja će deeeebelo podbaciti . Čini mi se ne 50% od prosjeka nego dosta više . Slame će negdje i biti , ali zrna neće.

Žao mi samo ovih što su napravili velike ugovore , možda negdje nadju soju al u ovim državama ne.
 
sve sto je ransko imacemo nesto, i ja i i svi mi i da je retko . a ono sto je kasno i gusto jednom u 4 godine ili kad se potrevi.eto jedan je sejao suncokret kreskom na 30 a dao najbolje rod.evo men de je soja bs retka jedn struk dao preko 150 meune al takvih strukova ima na na 10 meste.
 
Juče skinuto nešto Save, prosek 10,5 meteri po kj. Valjevka, koju sam skinuo pre 10 dana i koja je izgledala 3 puta gore od Save 11,5 meteri po kj...
 
Juče sam bio na danima polja PSS Sremska Mitrovica i gledao dvadesetak soja.Na kraju se sludio jer nisam pisao pa mi se sve pomešalo,ali neke stvari sam memorisao.Rane sorte NS osrednje do loše(Galina Valjevka).Dobro me iznenadi ZP sa svojom Laurom i Lidijom mada su još pozelene,a Fantast zelen kao jed,Nije loša NS Romansa ali mi je zapela za oko i jedna Raifaisen Agro,zaboravih ime.Oko možda i prevari pa ću probati posle žetve da dođem do rezultata i javljam.Uz put me naterali da za Sremsku TV dam izjavu kao mačvanski rekorder u proizvodnji žita i tako to...Bio je i ogled suncokreta ali ja to nisam nikad sejao pa me nije ni zanimalo,a možda pokušam i ja neke naredne godine.
 
Juče sam bio na danima polja PSS Sremska Mitrovica i gledao dvadesetak soja.Na kraju se sludio jer nisam pisao pa mi se sve pomešalo,ali neke stvari sam memorisao.Rane sorte NS osrednje do loše(Galina Valjevka).Dobro me iznenadi ZP sa svojom Laurom i Lidijom mada su još pozelene,a Fantast zelen kao jed,Nije loša NS Romansa ali mi je zapela za oko i jedna Raifaisen Agro,zaboravih ime.Oko možda i prevari pa ću probati posle žetve da dođem do rezultata i javljam.Uz put me naterali da za Sremsku TV dam izjavu kao mačvanski rekorder u proizvodnji žita i tako to...Bio je i ogled suncokreta ali ja to nisam nikad sejao pa me nije ni zanimalo,a možda pokušam i ja neke naredne godine.

naterali su me da dam izjavu................:haha:
 
Nazad
Vrh