Soja 2015.g.

Nece,imam jos Save ali nisam sve obisao,ovde imam oko 3kj 2 su sava i za jedno je zafalilo semena pa smo nastavili Galebom(ako nije Galeb onda je Dukat) medjutim kao da je hemijom osureni ovaj deo njive de je Sava i tu se najbolje drzi od ostalih njiva gde je gotova,visoka je do struka i nesto preko.
imag2179.jpg

imag2180.jpg

imag2181.jpg

imag2182.jpg


- - - - - - - - - -

Inace u selu je postavljen rekord 130kg/kj.Dobar gazda,ali je usrao hemijom po ko zna koji put je tukao vise od dozvoljene doze dok se sad nije obilo...
 
Slikaj nam I stanje biljke,tretirane I netretirane I mahune naravno.

Sent from my Gigaset QV830 using Tapatalk
 
Gorane hvala na dragocjenim slikama i iskustvu . Jesi li išao samo jedan tretman , i jesi li radio po preporukama o povećanoj potrošnji vode pri prskanju ili si radio normalno ? Meni su rekli da idem minimalno 400l/ha , a ja sam radio 250-300l/ha.
 
po preporuci je bilo sa mnogo vode i o,5lit. insekticida na hektar,išao sam sa dvojkama oko 8o lit.po hektaru i oko o.3 lit. insekticida

- - - - - - - - - -

Slikaj nam I stanje biljke,tretirane I netretirane I mahune naravno.

Sent from my Gigaset QV830 using Tapatalk
sutra cu da odem ponovu pa cu slikati
 
Da meni su rekli da mora praktično da se okupa ili neće djelovati , neće pronaći sve te male pauke , i ja sam išao po svom , čini se da je djelovalo samo je problem što sam kasno reagovao u jednoj parceli . Kiša na njih djeluje konda kao insekticid ?

Ara%C3%B1uelas-rojas_Tetranychus-urticae.jpg
 
Videcemo sta ce vaga reci,samo je Apolo radjen sa SSom od ovih soja sa slika,kombajn odlicno pokupi jer ima heder 3.2m a i majstor je savestan pa ne leti po njivi i generalno sam zadovoljan kombajnerom.
 
ZaqSP76.jpg

3Xcx90t.jpg

VQH61pJ.jpg


Evo stigao i ja da malo obiđem moju soju.Galeb,sigurno neće još za dve nedelje stići.Možda će malo da dopuni seme ali novih mahuna i semena neće biti.Nema baš puno mahuna i semenke su dosta sitne.Sve u svemu nisam oduševljen,mada će vaga na kraju da kaže.
 
Ujakov Galeb,da je bio vredniji trebala je njiva od 4kj biti presejana zbog loseg sklopa ali ga mrzelo i bilo mu zao da se trosi nafta resili da se malo provozamo i usejemo ako negde bas fali,sad je soja bolja od 90% drugih u ataru.
imag2199.jpg

imag2200.jpg

imag2201.jpg

imag2202.jpg
 
Nazad
Vrh