Soja 2014 god

Da, nema parcele u mojoj blizini koja nema grinja ili plamenjace.
 
Danas zavrsena setve soje,malo smo razvukli setvu jer nam kisa nije dala.
i6b0xx.jpg
Ovako je izgledala kada se sejala a danam sam je obisao i ako je retko nikla nije losa za sada.
garugaqe.jpg
mozda malo korovi koji su probili iz nje budu smetali u vrsaju.
 
Do sada nikad nismo sejali soju, hteo bih da probam bar 1-2 jutra, kod nas retko ko seje bar u nasem selu, je l' njoj potrebno nize podrucje ili se to samo tako prica?
 
Potrebno je jutarnje rose i sto vise padavina. Dobro uspeva u tezim zemljistima koja duze cuvaju vlagu.
 
Sale zašto si ulazio traktorom u soju? Jel to da vidimo koliko je visoka? Nadam se da joj neće smetati ultraljubičasto zračenje :osmeh:
 
Nije Bole nego sam išao na drugi kraj da pokosim ispred njive a pošto treba dosta da obilazim okolo ja onda prečicom pa ko velim da je slikam već kad sam išao preko a u ovu sa šeste slike bogami više ni peške ne ulazim, neznam što su ove tri slike ultraljubičaste.
 
Толико су подивљале да само у зелену масу терају, код мене спрам масе јако мали број мауна.
 
Pre neki dan bio u obilasku kukuruza i kod komsije soja nikakva. Sejana je sredinom aprila i prskana vise puta, spartana, ali nije kako treba. Nekoliko ha skoro se sve osusilo. Nekih 20ha visine do 30cm, ostalo sve nize.
2014-07-13-145057.jpg
2014-07-13-145100.jpg
2014-07-13-145108.jpg
 
@legionar91 Gde se ova soja tacno nalazi...? Rekao bih onako odoka da je to neki deo Grede ako se ne varam? :osmeh:
 
Savale ja sam brojao i ima u proseku zasad 35-37 mahuna po stabli što je dobro za ovo doba, biće tu još koja pri vrhu ali generalno kad imaš 35 mahuna po stabli sa optimalnom gustinom tu možeš očekivati dobar rod e sad do vršidbe ima još dosta, primetio sam i miševa puno koji pretrčavaju put što znači da ih ima i po njivama puno, nek nam je bog u pomoći.

U toj divijoj muhari nema roda ako dobro vidim.
 
Danas malo razgrcem i vidim da misevi po malo strickaju zelene maune. Ima i do 10 spratova sa odlicno napunjenim maunama, ali sta ce nam misevi ostaviti to ce biti nagradno pitanje.
 
Brat od tetke je radio eksperiment u soji ove godine. Soja proizvedena BEZ HERBICIDA. Kopale/cupale su 3 zene 2 dana i oparao je 2x. Povrsina je 1ha i 20 ari. Razlog za neprskanje je sto prosle godine je imao na istoj njivi soju i primetio je da posle prskanja 10 dana je bolovala. Red do komsije nije prskao da ne oprska kukuruz komsijski. Po njegovim recima taj neprskani red je imao mnogo vise mauna nego prskani redovi. Finansijski efekat je takodje slican. 6 dnevnica po 1200din = 1l pulsar + harmony + prskalica
 
Nazad
Vrh