Soja 2014 god

Kovačev evo friška slika od danas ,ovo je druga parcela malo bolja zemlja.Sve ostalo isto kao i na predhodnim. Obratite pažnju na prvi red levo koliko je veći samo zato što je orano na desno tu je bilo tvrdo i mašina je samo malo ušla u zemlju.
 
@vladow Јеси ти то сликао моју соју?
Кад би потрефио позицију из које си сликао напарвио би индетичне фотографије код мене на њиви.
Да не поверујем.:osmeh:
 
Zatvara se.
img1986.jpg
 
Kod nas soje ima posejano kao nikad do sada.
Ali su je ljudi jako malo zasticavali,cicka gad boziji,na jesen kombajni ce samo jaukati.
Ja sam pre 2 godine skidao takve parcele negde oko 50 lanaca bolje da sam spavao.Malo sam blinde ostetio,pukao kais varijtorski od doba,biter limovi zinuli istupljena secka ishaban kais secke vise nekosim parloge,ko ima na ogumke obilazim a gde je zakorovljeno odbijam posao.
 
Samo se dob malo raspusti ili na pola KEDERA idu i gas.Kod nas ima ljudi koji rade takve njive nikakav problem ovrće ne znam šta da je...Imam komšiju čelo mene koji ima dosta svoje zemlje i budu mu njive nekad kritične od ambrozije, al sve on to do zemlje obrije sa njegovim Džondikom i meni je jedne godine radio jedan deo pod ambrozijom,al treba znati i podesiti kombajn za takve njive.
 
S obzirom da soja formira one grudice na korijenu za dušik, koje gnojivo ona treba da bude veći prinos ? Od dosta ljudi sam čuo da njoj uopće ne treba dušika nego samo kalija, dali to stoji ? Dali neko folijarno mozda i kada ?
 
S obzirom da soja formira one grudice na korijenu za dušik, koje gnojivo ona treba da bude veći prinos ? Od dosta ljudi sam čuo da njoj uopće ne treba dušika nego samo kalija, dali to stoji ? Dali neko folijarno mozda i kada ?
mozda neko sa sto vise % fosfora, da formira sto vise pupoljaka, cvetova ... kod nje i onako najmanje mozes uticati na prinos, pod uslovom da je cista, ostalo sve zavisi od vremenskih prilika
 
Сорта је Каћа, нова НС сорта, фортуне није било на лагеру. Кажу да је боља од Фортуне....виде ћемо...Сејана је 30. Јуна...

Ако буде солидан август са падавинама, оставићемо доста семена за следећу годину, како би посејали још веће површине пострном сојом.
 
Ми сејемо кад год нам се укаже прилика, тј. временски услови у овом делу године и то неких већ сад 15так година у назад ову пострну соју.

Што се тиче рода, зависи колико добије јадна кише у августу тј. крајем августа и почетком септембра. Највише што смо имали по кј. је било око 1300кг и то пре пар година. Када ју је у ствари дотукло сунце крајем Септембра, када је сазрела на брзину. Иначе би био већи принос. Мада би у доброј години она требала да роди као и ова соја, али таквих услова готово да и нема нажалост без заливања тј. наводњавања. Скида се почетком октобра. И опет све зависи од нашег Сунца.

Иначе прошле године нажалост нисмо је сејали, јер смо закаснили из разлога, јер смо на трактору радили сервис хидропумпе, па нисмо ето стигли да припремимо исту земљу за њу.

Све у свему исплати се сејати је, ма колико родила, а увек роди и у најгорој години смо имали око 500кг/кј, што је довољно да ти покрије неке трошкове и да ти остане семе за следећу годину...
 
Nazad
Vrh