Soja 2014 god

@slavko91
Vidjao sam u ataru jedan dominator kao tvoj,ti ljudi su ga terali kao da su ga ukrali a ne posteno kupili......:osmeh:
a sto se tice Voje Moldovanovica jel nije imao naku manju prikolicu....e koji lik,a 2008 godine mi je pricao da vole tvoj kombajn da mu vrsi samo zato sto se cuje bip-bip-bip kad ide u rikverc...............:haha:
 
I u mom kraju ima velikog odstupanja po pitanju prinosa i kvaliteta zemlje,ista setva na 70cm,sorta Trijumf jedna njiva 20 a druga 27 metara po kj.Maximus je nekako ove godine bio najstandardniji po prinosu ali ga malo posejano...
 
@slavko91
Vidjao sam u ataru jedan dominator kao tvoj,ti ljudi su ga terali kao da su ga ukrali a ne posteno kupili......:osmeh:
a sto se tice Voje Moldovanovica jel nije imao naku manju prikolicu....e koji lik,a 2008 godine mi je pricao da vole tvoj kombajn da mu vrsi samo zato sto se cuje bip-bip-bip kad ide u rikverc...............:haha:
Ti si jos reko da ce 150 ka da se ukaki od muke a ona skinula puuuno jutara na vreme i to bez i jednog kvara :osmeh: ... to je za seme ostavljo, kod njega smo bas skidali neku sortu EMA za koju prvi put cujem, kazu da je 0 grupa zrenja a na njoj zeleno lisce i stabljika ko gora, tarup ne moze da je isece, seno ostaje na otkosima a maune zrele vlaga zrna 15 % .... izgleda neka neka mesavina Gorstaka i Rubina
 
Poslednja izmena:
Peet radi zmaj ko aksijalac:osmeh:, jel na njemu kukuruzna korpa?

Da napišem neku glupost i zapažanje što se tiče prinosa, soje ne izgled nisu ništa spektakularno ličile (ni polegle nisu samo blago nakrivljene ili prave, niže rastom sa istim brojem mahuna 30-40 kom po stabli u normalnoj gustini) sobzirom kakve sam džungle ovro predhodnih godina a ponaročito 2010 i 2011g pa se nije prelazilo 2500-2600kg po kj a sad i 2800kg po kj a soja ništa spektakularno, šta je sale hteo da kaže, ove godine je zrno soje izuzetno krupno i ta krupnoća je najvećim delom donela taj prinos, radio sam uslužno i kod kolege pomagao i tamo smo vrli 12kj vojvođanke na oko strašna, bolju nisam video ove godine kad ono prc jedva 2100-2200kg po kj a šta je bilo, zrno sitno ko u 2012g a takvih slučajeva sam video dosta i šta je bila zajednička greška (možda), ni gram đubreta nije videla, u ovakvim godinama ima uticaja đubrenje soje ili ako je zemlja u dobroj kondiciji te otuda i krupno zrno a koliko je krupno to ćemo dogodine videti kad budemo sejali tojest potrošnja semena po kj, toliko od saleta ratara.
 
Evo i ja nesto da izjavim:haha:Skinut Virtus i Balkan prinos po kj 18 meteri vlaga prosek 12% primesi prosek 2%,setva na 7o (bez zrna djubriva)ostalo jos nekih 10ak jutara to cemo sutra ako Bog da.Iskreno da vam kazem ja sam zadovoljan zemlja na kojoj je soja je 4 i 5ta šta ćeš više...I jos nesto koliko staje soje u dzambo vrecu?
 
Moj galeb ovšen prekjuče , vršen u prepodnevnim satima čim se magla digla još je soja bila mokra od rose tako da mi je vlaga malo veća 16.8 % jbg a prinos 3.588 metara kubnih /KJ ,ostavio sam je kući nije merena samo iskubicirana.
 
Vi svi zavrsisli sa zetvom a ja tek pocinjem da ulazim u zetvu.Zapoceo sam bio neke parcele ali mi se nije svidela vlaga pa sam prekinuo zbog skladistenja kod kuce,isao uslozno da kosim ove nedelje.Sad cu poceti natenane svoje da skidam
 
@ sale ratar
Hvala Bogu, ko vino sto stariji to bolji!:osmeh: Radi odlicno uz solidno odrzavanje. Nije Sale kukuruzna korpa, radim sa zitnom. Ne diram nista dok ne zavrsim sa sojom tek posle ide kukuruzna i blinde.
 
Evo i ja nesto da izjavim:haha:Skinut Virtus i Balkan prinos po kj 18 meteri vlaga prosek 12% primesi prosek 2%,setva na 7o (bez zrna djubriva)ostalo jos nekih 10ak jutara to cemo sutra ako Bog da.Iskreno da vam kazem ja sam zadovoljan zemlja na kojoj je soja je 4 i 5ta šta ćeš više...I jos nesto koliko staje soje u dzambo vrecu?

Ovo opet zavisi od krupnoce zrna,ali racunaj negde oko 800 kg po dzambo vreci.
 
75-80 je hektolitar kod soje. Laksa je od psenice (prosenog kvaliteta 80-82hl), a teza od kukuruza sa 20-22 vlage koji ima hektolitar ove godine oko 70.
 
Kad reče hektolitar kukuruza . Izgleda da će ove godine biti obaranja teorije . Hektolitar može da presudi za dobar rod to znam al izgleda da je ove godine od ovolko kiša čudo . Pisao sam da sam na prvoj njivi koju sam skino sa F38 imao preko 13t/h suvog zrna , al dal je moguće , izmjerili su mi vlagu 28 i 29 % a hektolitar 83 !!
Drugo čudo ; komšija od kog sam posudio pretovarnu prikolicu nije mogao da mi povjeruje dok mu nisam pokazao odvagu da je u njegovu prikolicu stalo 10t vlažnog kukuruza a on nikad nije vagao preko 9 i nešto sitno ???
 
Hektolitar soje ove godine kod prinosa od oko 2,5 t/kj iznosi oko 71,5. Kag bi bio 80 to bi bilo fenomenalno, ali bojim se da je to nemoguce :osmeh:
 
Sava sejana na parcelu gde je i prosle godine bila soja - prinos 2.7t/kj za naplatu ,vlaga 12.7, zaorano 150kg mapa po kj
 
Nazad
Vrh