Soja 2014 god

Danas skinuo 1.5kj galeba vlaga 11.2 a prinos 2600kg po kj.Jos uvek ima zelenog lisca.Kod nas u Golubincima skoro svi kombajni su klas lexion i mege oni koliko se ja razumem pice samo tako.Pre neki dan decko mi vrsio sa lexionom kaze pokosio je taj dan preko cetrdeset jutara u selu.
 
Danas radjen Virtus vlaga 12,8 primesi 2,5 po jutru od 1500 do 2000kg.Idi begaj kolega jebes lexona ja spicim 20 ak jutara sa 133-om ili ti old boy:haha:Taj mora mlogo vise...Danas u zadruzi vidim soju sto je radila zadruga strasno jako puno ne izvrsenih mahuna i loma,ja sam za njih tata mata sto se tice stelovanja kombajna pa nek pricaju sta oce,njima je samo izgleda bitno HA po toliko EU i taraba.A kombajni ne znam ni da procitam sta pise na nalepnici koliko su besni::vino::
 
Reko ja tebi a ti mi ne verujes,jos imas srece dobra godina pa opet imas manje nego drugi,a da je susa ni k..a.....
Sta hoces covece imao sam Savu na 2450kg/kj na moju zemlju i na arendu, samo sto sam ga malo imao posejano, ostale sorte koje sam imao nisu mu do kolena...na jednoj njivi od 1,5kj bilo je ravno 4t Balkana sto dodje 2666kg/kj, al da je tu bila Sava, bilo bi sigurno 4,5t...
Ostajem i dalje u ovoj prici svidja mi se kultura, danas izdzakirana sava za selektiranje, osato je u podnom magazinu i ceka bolju cenu :cao:
 
Sledece godine sve ce biti posejano na 50cm dosta je bilo setve na 70cm, a skinuta Sava i Galeb ostala Idila još je zelena...
 
Imam jedno pitanje u vezi semenskog Balkana (mala kolicina, 50kg) i semenske Grracije (jos manja kolicina, 25kg). Seme sam uzeo preko zadruge misleci da je ranije od moje sorte(setva je bila oko polovine Juna), ali posto sam se zeznuo, seme je ostalo ne posejano i sada mi stoji u vrecama. Planirao sam, da ako prezivi posejen na nekih 70-80 ari i ako se pokaze dobar ostavim za seme, a ostatak prodam:osmeh:Tata kaze da seme posle nekog perioda uzegne tj da klica zamre i seme nemoze da proklija. Pitam se ima li kakve sanse da sacuvam seme do proleca i da ga posejem ili ako to ne uspe da ga ispecem, sameljem i dam svinjama za veceru:osmeh:
 
Nemoj to seme sejati na proleće nipošto,bolje ga daj cocama za večeru
 
Imam jedno pitanje u vezi semenskog Balkana (mala kolicina, 50kg) i semenske Grracije (jos manja kolicina, 25kg). Seme sam uzeo preko zadruge misleci da je ranije od moje sorte(setva je bila oko polovine Juna), ali posto sam se zeznuo, seme je ostalo ne posejano i sada mi stoji u vrecama. Planirao sam, da ako prezivi posejen na nekih 70-80 ari i ako se pokaze dobar ostavim za seme, a ostatak prodam:osmeh:Tata kaze da seme posle nekog perioda uzegne tj da klica zamre i seme nemoze da proklija. Pitam se ima li kakve sanse da sacuvam seme do proleca i da ga posejem ili ako to ne uspe da ga ispecem, sameljem i dam svinjama za veceru:osmeh:
ja sam posejao proslogodisnju vojvodjanku,nista joj ne fali
 
Danas radio komsija gorstaka. 4t po hektaru, sejao na 33cm. Ocekivao sam vise od toga s obzirom na godinu, i shvatio da je 50 cm zakon, na tudjim primerima :)
 
Zavrsio sa svojom Sojom za ovu godinu... Cudno koliko je zelenih listova na jednoj parceli bilo a zrno suvlje nego na parcelama gde nije bio list jedan!!! Jos samo usluge i gotovo za ovu godini sa kombajniranjem...
 
Nazad
Vrh