Soja 2014 god

Nije Dulka, ta parcela je odrađena zajedno sa još dve i prosek bio 2509kg mada je i ta parcela imala sigurno 2600kg samo da je posebno izmerena, iznenađenjima nikad kraja, još kad bi nas i cena iznenadila ko prinosi.:ppozdrav:
 
Ovih dana nisam bio u obilasku! Verovatno cu ici u Cetvrtak po podne do jedne parcele blizu sela od 5 kj posejana je 12 Aprila, Trijumf. Nadam se da cu moci u Petak da je skinem??????????????!!!!!!!!!!!!!!!! Mada cisto sumnjam!
Od Subote opet par dana sa kisom!
 
Ja sam danas završio sa žetvom soje za ovu godinu, skinuli smo Savu sa one preostale njive od 4kj. Po izgledu se meni činila kao najbolja moja soja, bila je u delu atara gde je bilo više kiše tokom leta i očekivao sam sigurno bolji prinos nego sa njiva koje sam ovro pre kiše (26 meteri prosek). Međutim kantar je pokazao 25 meteri po kj bruto (vlaga 13.9%). Izgleda da ipak i soja gubi na gramaži posle kiša kao i žito.

Uzgred, uspeo sam i da se zaglavim sa rusom i dve prikolice mojom greškom (obilazio kroz njivu neki traktor sa prikolicama parkiran na leniji). Pošto nisam imao sajlu ili lanac, drugar me izgurao sa John Deere-om tako što je polugama prednje hidraulike upro u nosače gibnjeva na zadnjoj prikolici.

p.s. Na otkupnom mestu sam sreo Saleta ratara i pre tare sam u glavi na brzaka izračunao da je prinos oko 27-28 meteri po kj (izgleda da su očekivanja uticala na matematiku), pa sam mu se pohvalio, ali posle tare sam video da mi račun nije bio dobar...
 
Ovih dana nisam bio u obilasku! Verovatno cu ici u Cetvrtak po podne do jedne parcele blizu sela od 5 kj posejana je 12 Aprila, Trijumf. Nadam se da cu moci u Petak da je skinem??????????????!!!!!!!!!!!!!!!! Mada cisto sumnjam!
Od Subote opet par dana sa kisom!
Ja sam juče malo obilazio atar ,bio do voćnjaka,teško u petak,zemlja meka samo tako.
 
Sta mislite sta mi je ciniti??????? DA li da cekam jos par dana ili da probam sutra da pokosim nesto???? Planiram da idem sutra da obidjem krug pa da izmerim vlagu...
Ali mozda mogu iskusnije kolege da mi kazu sta misle da ne idem dzabe ako nije jos zrela...

Sleke su sa vise parcela,sejane su u istom danu i dan razlike a sorta je Gorstak..

091814164741.jpg


091814163943.jpg


091814170102.jpg


- - - - - - - - - -

Sta mislite da li je ovo za kosenje???? :sta:
 
Tesko je proceniti sa ovih slika jer su prilicno mutne. Ona sa prve slike mi deluje kao da je zrela. Na drugoj i trecoj slici vidim u pozadini zelenu stabljiku ali se ne vidi da li su mahune zrele ili zelene.

....................jednom sam vec poslao poruku ali kao da nije otisla. Ako se pojavi dva puta obrisacu jednu.
 
@ciro to se moze kosit bez brige upitna je vlaga ja sam jedne godine kosio zelenog lista more bilo, kod nas danas 90% kombajna je u njivi nas trojica iz sela nismo, posto je vlaga 15,5-16% a i sorta mi je slavonka jucer sam deksikaciju obavio na jednoj njivi od 5kj da ubrzam proces zriobe !
 
Pa što ne načupaš u džak , namlatiš na betonu i izmjeriš vlagu?

Pa sta znam mislim da je morodavnije kad ona prodje kroz kombajn jel tad jos malo povuce vlagu...

I ja cu da probam u subotu pa sta joj da bog...

Lisca ima ponegde jos zelenih ali sve mahune su zrele i zrna u njima zveckaju....
 
Kod nas gore stanje sa vodom neg na prolece za vreme poplava,voda u sojama a putevi da moras ukljucivati prednju vucu na rusu bez prikolice sam sebe jedva izvlaci ,kad ce to moci u njive samo bog zna,pisem za rit posto kod nas skoro i da nema soje na bregu.
 
Kod mene se moglo komotno i danas kositi ali niko nije izasao plase se ljudi vlage... Bara ima ponegde na putu ali to nije nista strasno...
 
Nazad
Vrh