Slobodna diskusija o traktorima

Sta sipate u traktore? Ovo novo gasno ulje ili Eurodiesel+aditiv?
IMam nov traktor pa neznam sta je bolje?
 
Koja bi mogla da bude cena polovnih zadnjih felni,ali u dobrom stanju od Stayera na koje idu gume 18.4-34?
I da li te felne mogu na MTZ?
 
Poslednja izmena:
Landini nije u losem stanju ali mu treba kupiti zadnje gume i utovarivac i to ce me izac najmanje 4-5000 evra tako da bi mozda zamijenio ga za neki sa kasikom i malo boljim gumama tako da sam u potrazi. Ja bi najvise volio uzeti Fiata F100 sa utovarivacem ako ga nadjem ali i ostali nisu iskljuceni.
 
mogao si i ovu poruku da izbrises, ali evo ja cu...
 
Poslednja izmena:
Ima li neki razlog zasto su traktoru na PIK.ba jeftini 3-5.000evra nego kod nas u srbiji, a i veca je ponuda? Npr. ovaj Agroton je kod nas u srbiji 19-20.000evra bez utovarivaca, a ovaj utovarivac http://www.pik.ba/artikal/7341515/de...r-agrotron-90/ vredi sigurno 2500-3000 evra.
Manja potraznja, nego kod vas.
A ovaj sa linka i nije tako jevtin, jer je ovdje neki Deutz od 100ks (nisam siguran za model i opremu, pa da ne lupam) sa povratom kostao 50 000, nov.
 
Da ali sa subvencijom, njegova puna cijena je oko 40 000 evra ( mozda i vise zaboravio sam tacno).
Meni on nije preskup zbog utovarivaca i samo bi ja morao doplatit koju hiljadarku, a za novog treba kesirati 25 000 -30 000 evra nije to mala para. A i nemam toliko posla za novog.
 
Kakve ima veze kolika je full cijena, kupca zanima samo koliko ce on da pukne kesa na kraju za traktor, a to je bilo nesto oko 50 000. E sad kakav god je taj novi,ovaj sa pik_a mu dodje skup u odnosu na novu masinu.
Naravno ne ulazim u to da li je to tebi skupo ili jevtino, ti najbolje znas svoju racunicu.
 
Pozdrav,interesuje me u cemu je problem na mom 539,npr sad sam kacio prikolicu za stajnjak i po ravnom ukljucim kardan i vozim prvom brzom na 16oo obrtaja nekih 100m i on izgubi gas,ja stisnem kvacilo i on kasljuca i ugasi se.Unapred hvala
 
Pozdrav,interesuje me u cemu je problem na mom 539,npr sad sam kacio prikolicu za stajnjak i po ravnom ukljucim kardan i vozim prvom brzom na 16oo obrtaja nekih 100m i on izgubi gas,ja stisnem kvacilo i on kasljuca i ugasi se.Unapred hvala
Proveri sistem za gorivo, filtere, meni se nešto slično dešavalo na 533, s tim što mi je problem tada bila voda u gorivu.
 
Kao što ti je BOKIBOLE savjetovao provjeri kompletan sistem napajanja goriva , naravno da je moguć kvar i na AC pumpi. Mene je dugo zezala baš ona ali nikako nisam mogao skontati jer se to dešavalo povremeno tj. nekad dva puta jednom danu a nekad mjesec dana mir. Problem je bio u pohabanoj klapni na ulaznom nepovratnom ventilu, pa kad se ta klapna pomaknula pumpa je vračala natrag gorivo u rezervar. Ako je neki drugi problem na njoj (poderana poluga ili čivija na njoj, puknuće zakačke na poluzi itd.) on se može lako provjeriti ručno za razliku od ovog problema koji je bio kod mene. Provjeri i ono sito u rezervaru (većinom se na njega zaboravi) jer ako je poderano isto može zezati kao i ovaj ventil (tj. da traktor povremeno radi dobro a povremeno zeza), Nisi napisao da li je u čašici bilo goriva ili je bila prazna.
 
kad se tako desava moze bilo gde povuci vazduh u sistemu i zeza. creva za naftu su malo malo problem a tesko se primeti. ac pumpu mozes prvo proveriti da nekupujes. filteri mozda zapuseni .cedilo u rezervoaru .pri takvim kvarovima se mora ici redom i proveravati.krenes od rezervoara i redom. bar ces biti siguran kakvo je stanje svega i otkloniti sigurno kvar.
 
Kao što ti je BOKIBOLE savjetovao provjeri kompletan sistem napajanja goriva , naravno da je moguć kvar i na AC pumpi. Mene je dugo zezala baš ona ali nikako nisam mogao skontati jer se to dešavalo povremeno tj. nekad dva puta jednom danu a nekad mjesec dana mir. Problem je bio u pohabanoj klapni na ulaznom nepovratnom ventilu, pa kad se ta klapna pomaknula pumpa je vračala natrag gorivo u rezervar. Ako je neki drugi problem na njoj (poderana poluga ili čivija na njoj, puknuće zakačke na poluzi itd.) on se može lako provjeriti ručno za razliku od ovog problema koji je bio kod mene. Provjeri i ono sito u rezervaru (većinom se na njega zaboravi) jer ako je poderano isto može zezati kao i ovaj ventil (tj. da traktor povremeno radi dobro a povremeno zeza), Nisi napisao da li je u čašici bilo goriva ili je bila prazna.
Kad se ugasi kad izgubi gas,bude puna casica nafte,za upalim bez problema opet,dodam gas on radi normalno,samo osjetim i ovako na ler gasu nekakoo mi nepravilan rad,sve nekako stekce,nema onaj uskladjen rad,traktor je 85 godiste,nikad nije BOSH pumpa dirana,dizne,ventili nikad stelovani,sta mislite bil to trebalo sad malo remontovati,nastelovati i doraditi.Pozdrav,hvala na odgovoru
 
jos malo ni traktor nece biti traktor. kako je krenulo izgleda da ce i biti bezstepeni menjaci kad mi uzmemo plug da vucemo. jeste da mnoge stvari pomognu ali ipak je to radna masina koja radi u znamo kakvim uslovima i treba biti robusna i pouzdana pre svega a ni to nemozemo da odrzavamo kako treba. a nove tehnologije iks primera ima koliko su pouzdane i koliko su servisi za takvo nesto. jos je to daleko od nasih mogucnosti.samo znam da sto prostije to je pouzdanije@ bane 93 po tome je tvoj fergo zreo za servis i pregled. ako nestabilno radi i trokira na leru i manjem gasu prvo ceo sistem pregledaj za gorivo. ili negde falsira vazduh a linijska pumpa to hoce progutati pa nastaviti sa radom. ali dizne i pumpu bi verovatno trebao bar proveriti jer lako moze biti do njih. ipak je to prilicno godina rada.prvo pregledaj sistem i ac pumpu i filtere zameni i cevi i holendere pregledaj dal nema zapusenja .ako posle tog slicno se ponasa pvp i dizne kod bosiste. ja imam problem slican na IMT567 koji pali besprekorno ali isto cudan zvuk i rad motora a potrosnja oho ho. pvp se mora na remont i dizne prekontrolisati iako su menjane
 
Imam jedno pitanje?:sta:

Kad se kod traktora kaže da je podizna moć hidraulike 3600 kg.,a na 610 mm od krajeva poluga 2700 kg. Dali se menja podizna moć srazmerno kako se udaljavamo ili se približavamo od poluga?

Na primer ako približimo težište priključne mašine na 400 mm.,tad bi trebalo da diže 3000 kg? ili ako udaljimo na primer 1100 mm tad jel diže svega 2000 kg?
 
Nazad
Vrh