Slobodna diskusija o traktorima

Ja uglavnom kupim novu vodenu pumpu a staru dam nekom ko hoce da je remontuje... Jedino sam na Rakovici izremontovao i idalje drzi a na 539 sam je remontovao i jako kratko je trajala i ponovo procurela ja kupio novu i idalje nema curenja...
 
remonti vodenih pumpi su kratkog daha vecinom. los kvalitet delova. bolja je opcija nasa pumpa nova i sipajte antifriz pa nece od kamenca otkazivati cesto. turske sam cuo da su se lose pokazale e sad neznam za indijske. menjali smo na dva 533 i 539 pre dve godine i jos su dobre
 
Kako mozes znati kakvi delovi su ugradjeni u novu pumpu. Ovde znam kakvi lezajevi i semering su ugradjeni, i nije mu u interesu da mu je posle odredjenog vremena donesem nazad. Mozda neko ima losa iskustva ali ja dosad nisam imao problema.
 
Mi smo prosle godine menjali vodenu pumpu na 539 (staroj radjen remont, trajalo dve godine), moralo je da se rasturi kao sto je frenky postavio sliku, majstor rasturao. Moja preporuka ko nije previse vest, bolje da prepusti majstoru.
 
Uspeli cale i majstor danas da zamene semering i lezaj,i gumena creva koje su ispucala prilikom skidanja.sve po vasim uputstvima,hvala svima.
Frenky,moj je stariji tip od ovog i to bez kabine.
 
Koje mu lepse stoje?
559900630023057023398164.jpg
 
evo jedno pitanje, mozda je i poglupo ali sta da radim kad je tako. zasto je prsnuce ili puicanje bloka tolika mana kod kupovanja i prodaje polovnih traktora. evo moj tj. djedov traktor i ima napukao blok,doduse zakrpljena je napuklina, vec 10 godina, a radi sve zivo bez ikakvih posledica, i ne malo zemlje, navodnjava se sa njim. malo manje navodnjava sada, ali i kad navodnjava to bude po cijeli dan. oprostite vi koji ste malo iskusniji p.p.
 
Možda i nije mana ali dal bi ti voleo da izbuljiš npr 5000 jevreja,ili više,za npr traktor i da mu je blok puknut? Ja ne bih....
 
evo jedno pitanje, mozda je i poglupo ali sta da radim kad je tako. zasto je prsnuce ili puicanje bloka tolika mana kod kupovanja i prodaje polovnih traktora. evo moj tj. djedov traktor i ima napukao blok,doduse zakrpljena je napuklina, vec 10 godina, a radi sve zivo bez ikakvih posledica, i ne malo zemlje, navodnjava se sa njim. malo manje navodnjava sada, ali i kad navodnjava to bude po cijeli dan. oprostite vi koji ste malo iskusniji p.p.

Mana je upravo zbog cijene.Kad kupujes traktor sa varenim blokom motora mozes odbiti poprilicno od cijene.Kad prodajes odbiju tebi poprilicno od cijene.
 
ali to su relativne stvari, sta mi znaci citav blok ako je traktor poderan iznutra. za mene to nema nekog narocitog smisla.

- - - - - - - - - -

evo jos jednog pitanja. da li imt 549 moze podnijeti 14-ke gume, posto mu je prva spora a druga brza za oranja?
 
Pa pre bi uzeo tog poderanog i lepo da ga uradim nego da uzmem sa zavarenim blokom i stalno da mislim.... Na tom varenom bloku i kad uradim generalku isto to nije to...
 
Nazad
Vrh