Slobodna diskusija o traktorima

Molim vas za preporuku, koji traktor kupiti kao zamena za zetor 3511 i ursus c360. dakle 40 do 50 ks, za lakse poslove (spartanje, prskanje, sejanje...). nov do 20 000 e?

Nisam nesto u toku ali vidim Mahindru u tvom profilu i ne zameri mi sto pitam. Ako imas tu Mahindru, sta ce ti manji traktor?
 
E koliko vidim po selu te MANHIDRE nisu lose,
Ima 3_4komada mnogo su bolje od kineza

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nisam nesto u toku ali vidim Mahindru u tvom profilu i ne zameri mi sto pitam. Ako imas tu Mahindru, sta ce ti manji traktor?
Ne obradjujem mnogo zemlje, a potreban mi je manji, laksi traktor za spartanje, prskanje, skupljanje, deteline itd. Trenutno imam Mahindru i ova dva navedena koji su matori pa bi ih zamenio jednim u tom nekom rangu.

- - - - - - - - - -

E koliko vidim po selu te MANHIDRE nisu lose,
Ima 3_4komada mnogo su bolje od kineza

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

Po nekim merilima bi trebalo da su bolji od kineza, mozda i turaka...nemaju bas opremu koju kinezi i turci nude, ali mislim da je kvalitet na strani Mahindre, Solisa pa i Tafe-a. Mozda gresim, ali neki moj sud je takav,
 
Druze kabina na mahindrama je kao da su je deca sklapala i lepila Oho lepkom neki skaj po kabini. Kabina na mom Zetoru iz 1981. je uradjena kao Mercedes u odnosu na Mahindrinu koja je suplja na sve strane. Gledaj ako mozes nesto sa zadihtovanom kabinom da kupis da se ne gusis u prasini i otrovima.
 
Druze kabina na mahindrama je kao da su je deca sklapala i lepila Oho lepkom neki skaj po kabini. Kabina na mom Zetoru iz 1981. je uradjena kao Mercedes u odnosu na Mahindrinu koja je suplja na sve strane. Gledaj ako mozes nesto sa zadihtovanom kabinom da kupis da se ne gusis u prasini i otrovima.
Da, kabine nisu original. Imam Mahindru i najveca joj je mana buka u kabini. Zato i gledam sta drugo, i po tom pitanju kvalitetnije kupiti.
 
Ne znam sta da ti kazem ali sa tih 65-70 konja opusteno mozes da radis sve navedene operacije sa skoro isto nafte kao i sa manjim a ta Mahindra nije previse teska da ugrozi strukturu zemljista u lakim operacijama. Koliko ranih sati pravis na traktorima?
 
Ne znam sta da ti kazem ali sa tih 65-70 konja opusteno mozes da radis sve navedene operacije sa skoro isto nafte kao i sa manjim a ta Mahindra nije previse teska da ugrozi strukturu zemljista u lakim operacijama. Koliko ranih sati pravis na traktorima?
Svakako mi treba drugi traktor, ne zurim jos sa kupovinom, tu su ursus i zetor. obradjujem 30-35 jutara zemlje, zavisi koliko uzmem u arendu pored svoje, a za radne casove ne znam tacno jer satovi na ovim starima to odavno ne broje :osmeh:
 
Posto si pitao za preporuku,a ne da li bi trebalo ili ne da kupis drugi traktor,ja cu moj glas dati za yto,upravo zbog kabine...ne kazem da je mahindra loša,al je meni yto uboagoj prednosti,zbog gore pomenute kabine i prednje vuče...

- - - - - - - - - -

Pričam o ec kabini,ne njihovoj fabričkoj...
 
Ako jeste tako onda to sve govori...pa ja takav traktor ne bi uzeo u 21om veku za te pare pa da je jos toliki...
 
Ja imam tafea 42 i koristim ga bas za te iste radnje koje i ti planiras kosenje, grabuljanje, prskanje, prasacenje, bacanje vestackog itd..
Trenutno ima oko 1000 sati napravljenih za 4 godine...
Nikakvih intervencija, kvarova i sl samo sipaj naftu, menjaj ulje..
Kod nas ih ima dosta i nisam cuo da se iko zalio na njega, i to traktora sa preko 5000 sati bez diranja motora, jedino sam cuo da su lamelu menjali za ostale kvarove ne..
 
Ja imam tafea 42 i koristim ga bas za te iste radnje koje i ti planiras kosenje, grabuljanje, prskanje, prasacenje, bacanje vestackog itd..
Trenutno ima oko 1000 sati napravljenih za 4 godine...
Nikakvih intervencija, kvarova i sl samo sipaj naftu, menjaj ulje..
Kod nas ih ima dosta i nisam cuo da se iko zalio na njega, i to traktora sa preko 5000 sati bez diranja motora, jedino sam cuo da su lamelu menjali za ostale kvarove ne..
Sta je prasacenje?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh